В прегръдките на мама ще си най-добре, но почакай още малко МАРТенско дете!

  • 40 322
  • 747
  •   1
Отговори
# 540
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Бързо оздравяване,момичета. И аз изпитвам ужас да не се разболея. Всеки ден се наливам с чайове, смуча разни хомеопатични,ако усетя сухо гърло, лукчета... направо съм се шашнала...

# 541
  • Мнения: 1 471
Момичета, стискам палци да се подобрите до определените дати 🤞🏻🍀
На мен вече ми е доста тежко. Почти не спя нощем, а през деня не ми остава /не си оставям/ време за почивка. Нооо пък ме е обзела една тревога как и кога ще започне раждането и по цели нощи това мисля. Хем ми се иска вече да се свършва, хем не ми се иска 😃

# 542
  • Мнения: 287
Аз  като седна на компа или да хапна започват едни акробатични разтягания, които честно казано са доста некомфортни.. Вчера докато наготвя, ошетам, добре беше и в момента, в който седнах.. джумбурлумбур.. не се спря! Казвам на мъжа ми, че вече не трябва да сядам, а той: "Ами ти я свикна да хойка по цял ден, люшкаш я и на нея й е хубаво.. Smiley През нощта направо ме побърка от движения.. по едно време така ме срита, че чак ми присветна!.. Smile

# 543
  • Мнения: 103
Момичетаа нас ни изписват днес 💓
Всичко ни е наред само режима с това кърмене ту е в час ту не
Гледам че пишете за движенията на бебето ,при мен през деня почти не мърдаше , а вечер беше нещо страшно и сега е така вечер не спи гледа ме , а през деня си спи като кученце става само за ядене , но пък е много сладичкааааа 🤗🤗❤😍😍
Забравих да ви кажа като препоръка от мен за майките първескини вземете си протектори за зърна + лансинол крем голямо спасение са ии свещички за обезболяванее ако сте секцио ,в майчин дом ги дават акушерките ,но за другите болници не съм сигурна че дават .Това е от мен

# 544
  • Мнения: 287
На мен една майка ми беше казала по време на бременността да си направя режим и да спя през деня, че после и бебето щяло да спи по него време.. Незнам дали има връзка, ама аз вечер като спя..тя защо не спииии?!?! Grinning Хем четох, че към 8мес. вече "виждат" кога е светло и кога тъмно..т.е. светлината преминавала през корема, нещо такова..

# 545
  • София
  • Мнения: 1 480
mermaiddd,  радвам се че се прибирате вкъщи, бързичко ще се напаснете.
Аз протектори и лансинох съм си приготвила , но за свещички мисля че няма да имам нужда. Надявам се в Токуда да обезболяват без пазарлък.

Em_ei, независимо че бебчетата ни вече разпознават светлината, до към втория месец след раждането нямат представа за ден и нощ. После ще трябва да правим ритуали за заспиване вечер 😂 но си е до бебче..

# 546
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета!

Много време не съм писала, но честичко ви преглеждам, от време на време се включвам и във ФБ. Последно ви се оплаквах за майка ми, която вече претърпя една тежка операция, сега чакаме втора. Слава на Бога засега всичко върви възможно най-добре. Вероятно после поне година ще минава през тежки терапии, но и това ще мине. Благодаря ви за подкрепата!

Преди всичко искам да честитя на майчетата, които поведоха групата със своите сладки бебчета! Нека са им здрави и много засмяни!!! На тези, на които им предстои тези дни пожелавам леко и безпроблемно раждане, а на болните - бързо да се оправят!

При мен нещата вървят горе долу нормално. От началото съм с ниска плацента, която на всичкото отгоре се е лепнала върху шевовете от операцията ми от миома, която претърпях в края на 2017 г. Въпреки това до скоро докторката не беше категорична за секцио, но на последните прегледи почна да дава заден за нормалното и накрая изплю камъчето, че не й се рискува да направя руптура, защото всъщност заради плацентата не може да види дали маточната стена при шевовете е достатъчно здрава, за да издържи контракциите на евентуално нормално раждане. Та последните дни си поревах здраво, защото никак не исках секцио (имам едно нормално раждане), но може би все пак би било глупаво да поемам риск...

Иначе бебчо е 3150 гр. в 37 и 1 г.с. с главата надолу, вече добре узряла плацента (каквото и да е това - докторката го заяви като нещо хубаво) и сякаш е вече "опечен". Остава и на майка му главата да се опече и настрои, че нещо не ме слуша никак.

Това е от мен засега. Ще се опитам да съм малко по-активна вече Simple Smile

# 547
  • Мнения: 500
На мен една майка ми беше казала по време на бременността да си направя режим и да спя през деня, че после и бебето щяло да спи по него време.. Незнам дали има връзка, ама аз вечер като спя..тя защо не спииии?!?! Grinning Хем четох, че към 8мес. вече "виждат" кога е светло и кога тъмно..т.е. светлината преминавала през корема, нещо такова..
Ех ако е така много ще е хубаво. Аз спя по 12 часа (от 12 до 12) - ето сега ставам примерно, така че добро утро Stuck Out Tongue Winking Eye . Надявам се и бебчо да е така когато ще се роди Joy

# 548
  • Мнения: 277
Леа, не ми се е налагало секцио до сега, но ако е за мое добро или това на бебо, не бих се колебала. Не поемай излишен риск. На курса за родители ми казаха, че все още много голям процент раждат секцио. Може дори бебо да се роди нормално, а да се наложи операция заради плажентата след това. Ще де възстановиш бързо и всичко ще е наред. Както и другите майки, които имат планувано секцио. Важно е да не се тревожим излишно. Достатъчно ни е сложен животът.
Гледам оплаквате се, че бебетата са активни през нощта. Моето е активно 24 часа. Незнам кога и дали ще спи изобщо. Но поне ме подготвя за след това 😆
Този път съм много неглиже. Някак си приемам нещата и каквото дойде-това. Не мисля да се напрягам. С второто бяха едни притеснения-не спеше много през деня от малък, чудех се дали кърмя правилно, дали не го правя прекалено привързан към мен и всякакви глупави тревоги. Сега мисля да не се впрягам и както дойде. Пък да видим 😁

# 549
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета!
Съжалявам, че има болни - пожелавам ви скорошно оздравяване и не забравяйте като родите, живот и здраве, да споделите с неонатолозите за всичко, прекарано през бременността, за да изследват бебчетата допълнително. Аз споделих за гадния грип по напомняне на АГ и изследваха Димана - Слава Богу, всичко беше наред, но имаше много бебчета и мами, на които вливаха антибиотици заради инфекции, независимо от начина на раждане и престоя им се удължаваше. Не се плашете, не е нещо страшно и е по-добре да се реагира на време.
Относно болезнените контракции - имах еднократно седмица преди раждането. Всички други ми докарваха дискомфорт, но не и болка. Болезнени като при МЦ, съчетани с болки в кръста и на определен интервал получих няколко часа преди да родя. Първите усетих към 4 ч. сутринта - те ме събудиха, бяха на около 12-13-15 минути. Към 6-7 ч. вече бяха на 9-10 минути и траеха около минута. Тогава тръгнах към болницата. Този път нещата се получиха много плавно, но през цялото време в предродилна, където ме приеха веднага стоях права или права приведена напред. Това доста ми помогна. С първото раждане лежах и контракциите се усещаха по-болезнено. Ако дишате правилно и слушате мед. лица всичко минава много лесно. При мен екипа беше страхотен(частна болница), постоянно се шегуваха нещо, държаха се с мен невероятно, аз също си се хилех между контракциите и напъните. Всички от лекари до санитари бяха в супер настроение и все пак с професионално отношение. Същото беше и при първото раждане и за мен беше много важно децата ми да се родят в спокойна и положителна среда, както се случи, Слава Богу! Пожелавам го и на вас, мили момичета!
За режима на бебетата - и двете ми деца в корема бяха неудържими до последно - ритане, въртене, акробатика отвсякъде. Режимите им след раждането няма нищо общо с това, което беше преди раждането, както и един с друг. Баткото спеше по 20 минути и денем и нощем, ревеше доста, хранеше се по един час...къпането и всяка смяна на пелени беше кошмар, а нощния сън за нас - мираж. Малката, за сега (дано и занапред), спи постоянно, по 2,5 - 3 - 4 часа, сменям памперс и къпя без проблем, ако изцърка ще е преди да се изака или изпусне газ, но за секунда. Разплаква се, единствено, ако закъснея с даването да суче  повече от 10 минути след като е готова с тоалета.
Извинете за дългия пост, но обичам да обяснявам... Innocent
Стискам палци всичко при всички да е наред! Не остана! Скоро ще си имате по едно(или две) вързопче любов и ще забравите за всичко останало...  Revolving Hearts

# 550
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
ElеDue, mermaiddd, много се радвам, че сте си у дома и сте добре. Много са ми интересни всички ваши разкази, за повечето от нас това тепърва предстои. Макар че ми е второ бебче, сякаш е било в друг живот и сега съм се ошашкала... Чувствам се по-неподготвена и от преди...
Моят бебо рита нон стоп, денем, нощем, на разходка даже.... преди.поне тогава поспиваше... не знам като се роди как ще е  😁 Да сме живи и здрави само... Мен вече яко ме тресе предродилната подготовка... имам чувството,че нищо не ми е готова !

*Lea*, мила моя, надявам се искрено майчето ти да е по-добре и да се възстанови напълно. Няма по-важно нещо от здравето на близките ни. Стискам палци и съм
мислено с теб ! 💓💓💓

НАПОМНЯМ, която мама роди и има желание да я впиша на първа страничка, нека ми.пише пълна информация за бебчето, начин на раждане, име, кг, см, ТУК ИЛИ НА ЛС.

Целувки на всички очакващи, повече спокойствие и положителни мисли 🙏🙏🙏🙏

# 551
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Polar bear, защо трябва да изцеждаш всичко? Просто се интересувам, понеже знам че изцеждането до край не се практикува вече.

Докато Джулиън беше в интензивното, през нощта му даваха моята изцедена кърма и допълваха с АМ, ако се наложи. Понеже през това време нямаше кой да суче и гърдите ми ставаха твърди като камък. Сутрин ходех, кърмех и цедях след това, но пак не чуствах облекчение. Когато го споделих това с консултантката по кърмене, тя ми каза, че накрайниците са били малки за моите зърна и ми донесе комплект с по-големи. Голяма разлика имаше! Доста повече успявах да изцедя преди да почуствам облекчение.

На болните майчета, освен да ги прегледа лекар, препоръчвам и настърган джинджифил с лимонов сок и мед. Два пъти ми се размина разболяването с този коктейл.

# 552
  • Мнения: 193
Докато Джулиън беше в интензивното, през нощта му даваха моята изцедена кърма и допълваха с АМ, ако се наложи. Понеже през това време нямаше кой да суче и гърдите ми ставаха твърди като камък-Когато го споделих това с консултантката по кърмене, тя ми каза, че накрайниците са били малки за моите зърна и ми донесе комплект с по-големи.
Пфф, направо звучи невероятно! Такова отношение...в България и след 50 години не вярвам да се случи подобно нещо-някой да се занимава с теб, пък да ти съхранява кърмата, пък да я притопля да я дава на бебето ти...абсурд! Много сбъркан народ сме българите, просто сме си проклетници явно и приказката:"Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле" е валидна с пълна сила. Преди две седмици ми се случи да обикалям по институции да си върша разни неща-на три поредни места в един и същ ден се сблъсках с абсолютно непрофесионално и направо злонамерено поведение от страна на служителите, които не желаеха да си свършат работата и да информират клиентите си правилно и така, че да им помогнат, и да са в полза, а напротив. На едно от местата дори се намесих, защото не издържах и си позволих да оборя твърдението на служителката, която беше в абсолютна грешка, и естествено аз го отнесох, обясниха ми с хамалски език да съм си гледала моята работа и да не съм се бъркала в чуждата...грозна работа...

# 553
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Невероятно е наистина. Мога да направя сравнение с първото ми раждане в България и това в Канада. Мъжа ми и той не можа да повярва на отношението. Постоянно идваха да ми мерят показателите, питат имаш ли нужда от нещо за болката, проверяват корема и течението, гледат шевовете. баните - чисти и хубави, слагаха на тоалетната едни контейнери да мерят колко си пишкала, изследват урината и т.н.Минават по стаите ако искаш ядене да си поръчаш или по телефона в кухнята и ти го носят в стаята. За пациенти е безплатно. Мъжа ми спа при мен първата вечер на едно разтегателно диванче. В неонатологичното интезивно (NICU)всяко бебе си има стая пак с диванче за родителите, които искат да спят там и стол за кърмене, памперси , мокри кърпички, вазелинче за дупенцето, всякакви материали, които може да са нужни, докато сме там. Kогато си тръгвахме едната сетра ни каза да вземем каквото можем защото отворен и недовършен пакет с памперси го хвърляли. Сестрите пък бяха страхотни. Постоянно на разположение ако имаш нужда от нещо или имаш някакви въпроси. За детската консултация ни звъняха, от офиса на педиатъра ни звъняха за час, въобще голяма грижа и внимание.

# 554
  • Мнения: 500
Браво!
И тук разбира се има такиви болници обаче частни. Трябва да си платиш ако искаш по-добри условия. За държавните няма какво да се коментира.

Общи условия

Активация на акаунт