Захранване - въпроси и отговори - ТЕМА 4

  • 37 950
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 660
Момичета ще помоля някоя от вас да продължи темата,
тъй като лаптопа издаде багажа и незнам кога ще го оправят.

# 706
  • Сливен
  • Мнения: 14
Здравейте, аз искам да Ви попитам какви каши давате на дечицата си? Моята госпожица утре става на 6 месеца и досега съм й давала единствено млечна каша елда на Хип, като слагам по 2-3 лъжички различен плод /от тези, които съм въвела/. Другия ми въпрос е на кое хранене давате кашата?

# 707
  • Мнения: X
Предложих гауда и моцарела, защото малкото не ще да яде сирене. Много ги хареса.
Освен гауда, какво друго можеше да  се дава на бебе?

# 708
  • Мнения: X
Предложих гауда и моцарела, защото малкото не ще да яде сирене. Много ги хареса.
Освен гауда, какво друго можеше да  се дава на бебе?



Чедър аз съм давала.

# 709
  • Мнения: 4 660
Другия ми въпрос е на кое хранене давате кашата?
В началото давах след обяд , после на закуска когато я въведох.

# 710
  • Мнения: 541
Въвеждането на глутен , месо , жълтък е по специфично и не се дава първите дни от захранването , но какво да направя с плодовете .? На 5 месеца е сина ми , започнах захранване преди 4 дена и до сега е ял само морков . От толкова много и различна информация се притеснявам как да въведа друг зеленчук или плод .
Когато яде му давам не повече от 5 ч.л. но той иск още и дори вечер когато вечеряме се радва като започнем  и като види че не му даваме се изнервя .

Кога мога да започна с плод за следобедна закуска ?
Да дам ли направо различен зеленчук или плавно да смесвам?

В Англия съм нямам педиатър тук пращат  при личния ако имам въпроси , а не мога за всеки въпрос да запазя час .

# 711
  • Мнения: 595
С Плодовете изчакай малко поне, за следобедна закуска даже повече.Детето няма нужда да се храни с плодове и зеленчуци на 5м, а да започне да опитва.
Смесвай по-добре с въведения досега морков, иначе започваш от минимално количество пак.Повече морков с по-малко нов зеленчук и постепенно увеличаваш.
Скоро, след 2седмици например добави и плод.
За повечето майки мисля захранването е по-вълнуващо от колкото за бебетата Simple Smile Карай полека
 

# 712
  • Мнения: 4 470
Интересно ми е мамите, които са захранвали по ЗВБ, да кажат как децата без зъби ядат месо. Моето дете на годинка и месец, захранено с пюрета. Обича да яде и на парченца храна, но много бързо се изморява или не и се занимава, не мога да разбра, но спира да яде. Все още с цел нахранване яде пюрета и си дояжда с неща от нашето ядене. Интересно и е сега да яде с пръстчета от таблата и за това се интересувам от метода и как с няколко предни зъба ще изяде месо някакво. Моето дете обича кюфтенца и това е вариант, но не знам дали е единствен.

# 713
  • Мнения: 7 776
Няма нито един зъб. Яде месо на кебапче или кюфте. Риба филе директно с ръце. Ако месото е много крехко, примерно готвено в керамика и буквално се разпада, й давам и парчета месо, но повече го осмуква. Бебета ядат с венци. На щерката са като менгемета.
Ако бебето е яло пюре и се наяло няма как да задържи интереса си върху храна за ядене с пръсти. Трябва все пак да има апетит, за да има мотивация да яде самостоятелно. Ако целта е да яде само - предлагат се първо finger foods и след като детето приключи (обикновено започват да хвърлят по земята), се дава пюре.

# 714
  • Мнения: 505
Въвеждането на глутен , месо , жълтък е по специфично и не се дава първите дни от захранването , но какво да направя с плодовете .? На 5 месеца е сина ми , започнах захранване преди 4 дена и до сега е ял само морков . От толкова много и различна информация се притеснявам как да въведа друг зеленчук или плод .
Когато яде му давам не повече от 5 ч.л. но той иск още и дори вечер когато вечеряме се радва като започнем  и като види че не му даваме се изнервя .

Кога мога да започна с плод за следобедна закуска ?
Да дам ли направо различен зеленчук или плавно да смесвам?

В Англия съм нямам педиатър тук пращат  при личния ако имам въпроси , а не мога за всеки въпрос да запазя час .
На  мен много ми помогнаха тези клипчета:
https://m.youtube.com/watch?v=nl87jKPMqTE&list=PLcJcq5ct6uLu … ;index=3&t=0s

# 715
  • Мнения: 1 406
В началото когато предложих месо беше смляно на кайма и направено на кюфте/ кебапчета в смес със зеленчуци. Давала съм и сварено, нарязано на ситно на по-късен етап, когато развиха пинсетен захват. Дъвчат с венци. Като почнаха да гризат цели ябълки (около 9 месеца) съм давала цяло варено пилешко бутче. Кусат с резци и дъвчат с венци. Каквото не могат да сдъвчат плюят. Сега (14 месеца) им давам големи парчета месо, те си ги късат, дробят, ръфат... както си искат (например телешко варено). Понякога се правят на интересни и им го режа на ситно, в яденето/ супата и си ядат с лъжица.

# 716
  • Мнения: X
От кога може кекс с цели яйца? А само яйце цяло?

# 717
  • Мнения: 1 238
Колко грама месо трябва да изяжда 7 месечно бебе на ядене в месно-зеленчуковото пюре?

# 718
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
20 грама, а след 8 месец 40 грама.

# 719
  • Мнения: 3 439
Като споменахте месо - за деветмесечно рано ли е за агнешко? Нали Великден, Георгьовден и тя каквато е повтенлива като майка си Blush

Общи условия

Активация на акаунт