Къдрокоси красавици - 3

  • 51 254
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: leet
Аз ползвам всеки пьт, дори и за освежаване. В дните, в които не я мия, сутринта ( спя с вьрзана коса) пьрво я напрьсквам с прьскалка с вода ( понякога слагам сьвсем малко балсам без отмиване вьв водата), слагам гела, начквам косата, и суша с дифузер 5-6 минути. Ако сьм напрьскала с повече вода, преди дефузера, леко подсушавам с микрофибьрна кьрпа

# 151
  • Мнения: 5 542
Да, може сешоар след гела, няма да развали ефекта. Дори мисля, че на къса коса още по-добре ще стои, ако ще поизсуши с дифузер.

# 152
  • Мнения: 878
Благодаря, ще го направя още тази вечер и утре ще го пробвам!

# 153
  • Мнения: 978
Как правите гела от ленено семе? Бях чела преди рецепта но сега не я намирам.

# 154
  • Сливен
  • Мнения: 4 059
http://blog.hennafox.com/2015/04/домашен-гел-за-коса/

# 155
  • Мнения: 878
Ами то взе, че се получи:) Въпреки хилядите положителни отзиви, бях скептична, особено снощи, след като го сварих. Тази сутрин започнах всички обичайни процедури с половин час по-рано, за да мога да го измия от главата си в случай на провал. Много съм доволна от резултата!

# 156
  • Мнения: 24 467
Аз ползвам всеки пьт, дори и за освежаване. В дните, в които не я мия, сутринта ( спя с вьрзана коса) пьрво я напрьсквам с прьскалка с вода ( понякога слагам сьвсем малко балсам без отмиване вьв водата), слагам гела, начквам косата, и суша с дифузер 5-6 минути. Ако сьм напрьскала с повече вода, преди дефузера, леко подсушавам с микрофибьрна кьрпа

Искам да попитам - от този гел после косата лепне ли и сплъстява ли се?
За домашно приготвения с лененото семе питам, защото не съм го пробвала и ми стана интересно.
Какво етерично масло добавяте? Аз имам едно от малинови семки у нас. Подходящо ли е?
...
До сега съм ползвала тези продукти за оформяне:
https://aptekamedea.bg/dzhon-frida-fe-pyana-za-kdritsi-200ml-v1.html
https://aptekamedea.bg/dzhon-frida-fe-sprej-za-kdritsi-200ml-v1.html
и т.н. от серията. Общо взето добре ми се отразяват.
Но като къдрава, косата ми е суха и се цепи в краищата. Затова и допълнително трябва да й поставям масла.

# 157
  • Мнения: leet
Не, косата не лепне след него. Ако косата ми не е много мокра, след като я изсуша кьдриците са твьрди. Когато е 100% суха, намчвам и кьдриците остават добре дефинирани и меки. Слагах лавандулово масло с цел гельт да изьржи по дьлго и масло от пачули, за да смекчи малко миризмата на лавандула, която аз не понасям, но не ми хареса. Сега го правя без да добавям масла, издьржа около 2 седмици в хладилника. Не сьм много запозната с маслата, мисля че не е проблем да ползвате такова каквото ви харесва като аромат или което косата ви понася добре.

Проверете им сьстава на продуктите, накой видове алкохол не са добри за косата и може да я изсушават допьлнително. Аз проверявам в този сайт дали определен продук е сьвместим с CG  метода

http://www.isitcg.com/

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 11:31 от blue75

# 158
  • Мнения: 24 467
Благодаря, ще опитам утре да сътворя една такава ленена чудесия с малиновото ми масло. Имам тъкмо част за почистване на връхчетата и след това ще се пробвам.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз си сварих от гела ,сложих му масло от бял лотус. Сега остава да го пробвам. Само не разбрах на суха или мокра коса се слага. Косата ми е тип от 2в до 3а?

# 160
  • Мнения: leet
На мокра/ добре навлажнена коса го слагам аз

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз понеже съм от нетърпеливите ,още топъл го нанесах на суха коса. Божеее,това е уникално нещо. От детството ми не съм имала такива къдрици. Другият път ще го пробвам на влажна току що измита коса. Благодаря ви момичета за идеята 🤗🤗🤗

# 162
  • Мнения: 5 542
Ако направя повече, замразявам във фризера и в деня преди миенето на косата го вадя да се втечни. Така правя гел само веднъж в месеца. Освен това установих, че много по-добре поема аромат, ако докато го варя, сложа във водата пакетче ароматен чай - мента, джинджифил. Много по-добре ми е от етеричните масла, с които опитвах.

# 163
  • Мнения: 978
Със счукано ленено семе ще стане ли? Имам такова и утре мисля да сваря този гел Simple Smile

# 164
  • Мнения: 428
Със счукано ленено семе ще стане ли? Имам такова и утре мисля да сваря този гел Simple Smile
Става, аз така го направих, но по-трудно се прецежда после.

Общи условия

Активация на акаунт