Къдрокоси красавици - 3

  • 51 071
  • 750
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 5 138
След като изгледах един тон видеа за CG метода, взех гел много набързо и е някакъв на Taft - няма силикони и алкохол, средна работа е. Сега се оглеждам за по-хубав и се насочвам към този от Зоя, щом така къдри.

# 331
  • Мнения: 5 440
Този е гелът, да.

# 332
  • Мнения: 1 336
Благодаря много. Ще го порьчам, нещо друго на тази марка ползвала ли си и ако да, каkви са ти впечатленията

# 333
  • Мнения: 5 440
Да, крем за оформяне на къдрици с масло от марула. Не бях впечатлена.

# 334
  • Мнения: 6 936
Аз поръчах това и също не останах впечатлена.  https://www.zoya.bg/%D0%A1%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D … 9-%D0%BB%D0%B2-p1

# 335
  • Мнения: 17 407
Балсамът за къдрава коса на Andalou аз го ползвам без отмиване, също и за оформяне. Харесва ми ефектът, освен това е и много икономичен.

# 336
  • Мнения: 2 820
Някой ползвал ли е Ekre Life Comfort Крем за коса за оформяне на къдрици? Хвърлила съм му око, но не знам дали си заслужава. На Линеа Био много ми изсушава косата и търся някакъв друг продукт без отмиване.
https://remedium.bg/curly-hair/ekre-life-comfort-curl-cream-200ml.html

# 337
  • Мнения: 408
Здравейте, момичета!
Много искам да вляза в отбора и аз. Косата ми е вълниста, не е къдрава.
Изчетох всичко, което сте изписали дотук, имам голямо желание да подобря състоянието на косата ми с кърли гърл метода. От около 3-4 дни едва го следвам. Купих си шампоан на Нейчър Бокс с нар, един балсам за къдрава коса и едно олио за оформяне на къдриците българско е(оказа се доста хубаво). Изгледах много
клипчета в интернет и започнах лека-полека да се ориентирам. Днес обаче реших да си сложа един фиксиращ мемори крем за накъдряне, който имам отпреди, но сгреших. Косата ми стана на клечки отгоре и дори не се накъдри добре. От около месец не съм си боядивала с химическа боя косата, къносвах няколко пъти така че експериментирам с пълна сила. Това е снимка на косата ми от тази вечер. По мое мнение е 2b. Отворена съм за вашите съвети и предложения.
и без светкавица

# 338
  • София
  • Мнения: 5 138
Радвам се, че не само аз тепърва откривам топлата вода Simple Smile
gardje, мисля, че веднъж "пусната на свобода", косата ти ще се накъдри още доста, поне така ми изглежда от снимките. И аз отскоро следвам CG метода, но тепърва се боря със страстта към сешоара и сега осъзнах, че трябва да търся алтернатива на боята за коса. Имам адски много бяла коса за моите 30 години и просто е невъзможно да не я оцветявам някак си...
Утре мисля да мръдна до Зоя за гела на Andalou, силно се надявам наистина да накъдря така.

# 339
  • Мнения: 17 407
Гардже, струва ми се, че имаш нереалистични очаквания към къдриците, предвид косата, която виждам.

# 340
  • Мнения: 408
Гардже, струва ми се, че имаш нереалистични очаквания към къдриците, предвид косата, която виждам.

Може, ще видим. Доста клипове и снимки изгледах и има невероятни трансформации. Любопитно ми е какво ще се получи при мен.
Косата ми е силно третитана, изправях я с препарати и сешоар и преса през два дни, както и боядисване на корените на всеки две седмици, така че мисля, че като начупване има накъде да се развива и 2с ми изглежда реалистично.

# 341
  • Мнения: 422
Още веднъж ще помоля за линк към книгата с метода, дано този път някой се отзове.

Аз съм изключителен любител на гела и детанглъра на Кинки-кърли, това е най-доброто за моята коса, която е 3а-3б-3с, в зависимост от дължината й,  фиксиращият продукт и моментното й състояние.
Не са налични в Айхерб от доста времв обаче, а в Англия цените са доста завишени, та за това взех Смутито на Ший мойсчър. Ами не ми допада, утежнява ми. Комбинирам го с шампоана на Кинки или с Нейчър бокс с авокадо. Не е моят продукт, аз си знаех, де. Пробвала съм и шампоан и балсам на марката, те също ми утежняваха. Според мен са за афрокоси или за такива с дебел косъм, а моят не е такъв.
Канту как са? Някой пробвал ли ги е?

Гардже, повечв от 2с няма да стане според мен косата ти, но никога не се знае, разбира се. Изгледала съм какво ли не, доста интензивни промени в структурата на къдриците има при някои момичета, но като че ли най-вече с продуктите на Дева кърл.

# 342
  • Мнения: 408
За мен 2с би било повече от идеално! Simple Smile
И аз не можах да намеря книгата.

# 343
  • Мнения: 1 336
Ето линк кьм книгата https://www.amazon.co.uk/Curly-Girl-Handbook-Lorraine-Massey/dp/076115678X, предпполагам че я има iBooks, ако тьрсиш PDF,  не знам колко е ок заради авторските права, но може да се намери в google

В ihearb ги имаше налични преди няколкo седмици кинки кърли, може и още да ги има. Cпоред мен цената от Aнглия излиза сьщата, като се вzеме предвид доставката от iherb и вероятноста да отиде на митница.

От кантy аз лично не сьм доволна, утежняват ми косата, единствено рефреш спрея ми е ок, но пьк не ми се получава добре рефреша с него


gardje, Не знам какви са ти точно очакванията, но сьс сигурност ще имаш подобрение. Относно боядисването, не мисля, че пречи толкова ако се предпазва косата. Много от следващите метода блогьри и влогьри се изрусяват, което няма как да стане био бои. Аз лично се боядисвам заедно с olaplex. Иначе за продуктите е проба-грешка, докато намериш правилните за теб

# 344
  • Мнения: 5 440
Книгата е свалена от линковете, които имахме, ще проверя къде съм в запазила и ще я кача някъде, за да дам линк. Искам само да уточня нещо за гела на Андалу, защото май някои останаха с впечатление, че създава къдрици. Не ги създава, а ги активира, ако ги имате. Косата ми е 3a - 3b, с гела става твърдо 3b към 3c. Но това е косата, която имах като дете, тоест ако винаги сте били тип 2, едва ли ще станете тип 3 с помощта на гел...

Общи условия

Активация на акаунт