Къдрокоси красавици - 3

  • 50 749
  • 750
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5 206
Права като праз коса няма как да се накъдри от самосебе си, освен ако не става въпрос за някакви хормонални промени в организма. С препарати и дифузер му се казва къдрене, а не магическо появяване на къдрици от права коса.

# 361
  • Мнения: 408
Права като праз коса няма как да се накъдри от самосебе си, освен ако не става въпрос за някакви хормонални промени в организма. С препарати и дифузер му се казва къдрене, а не магическо появяване на къдрици от права коса.
Ами в кърли гърл метода са позволени и препаратите и дифузерът. Дори и да е на хладна струя, пак ще хване.

# 362
  • Мнения: 947
gardje, не е точно така. Кърли гърл методът е за възстановяване на естествено къдрава или чуплива коса. Това, което приятелката ти е правила е стилизиране.

Btw, почти цяло лято я мия и суша както ми падне вечер, а сутрин я връзвам на хлабава и не толкова хлабава опашка понякога. Вчера за пръв път от доста време станах по-рано, заради косата си и си мислех, че съм я опропастила. Но бива, бива. Не е перфектна, но добре предвид обстоятелствата. Ето един странен кичур, който от основата до средата е с една структура, а надолу друга.

Ето една по-обща снимка.

И аз вече не мога да я определя по таблицата. Но ето пример за gardje. Като дете имах пружинки, макар и широки (като кукла), дано се разбира какво имам предвид. После започнах със стилизанти и термична обработка, смяна на цвят и т.н. Реалистично е да очаквам да си върна пружинките, ама и в момента ме устройва чудесно.

# 363
  • Мнения: 422
С какво е стилизирана косата? Много ми харесва!

# 364
  • София
  • Мнения: 5 132


Това е моята без никакво освежаване втори ден след измиване. Има къдрици със собствено мнение и такива, които могат да участват в реклама за шампоан... Все повече се замислям да търся фризьор, който да ме подстриже на сухо и да я оформи на сухо.
Ice, супер цвят на косата, като тъмен карамел, адски много ми харесва!

# 365
  • Мнения: 947
Galina, гелът от ленено семе. Това е най-доброто, което съм правила за косата си. Като слагам от храната на Гарниер като крем преди гела, но малко.
Sunshine, това не е съвсем точният цвят на косата ми, защото снимката е от спалнята, а щорите са цвят сьомга и винаги малко променят цветовете. Направих сега две снимки навън, една на сянка и една на слънце.


Много интересно, че косата ми изглежда червена на снимките, а на живо е по-кестенява. Както и да е. Боята е Permesse 6.1.

# 366
  • Сливен
  • Мнения: 4 019
Аз пък с от тези,които цял живот са с права коса,но след като родих започна да се къдри,то са едни никакви къдрици,като кичурите отпред са почти прави от постоянното носене на опашка.Цял живот исках къдрава коса и се ядосвах,че беше толкова тежка и не държи маша,а сега си искам правата коса.Опитах се да следвам кърли метода,но пред жегите няма вариант да я нося пуснат и се чудя какво да я правя като стане хладно.

# 367
  • Мнения: 18 495
Аз се чудя едно. Но подчертавам, че не визирам тази тема и никоя от вас, а това което наблюдавам в кърли средите, откакто проучвам този метод-а то е от няколко месеца.
Защо момичетата чиито коси са просто чупливи казват и показват снимки като обяснявят за" къдриците" си-получени след мачкане с крем след баня или гел или с дифузер. Това не са естесвени къдрици-това е стилизиране и това не е твоятя коса,в естественото си състояние,а е вече обработената.Съответно ти нямаш къдрици дефакто-получаваш такива след стилизиране и мачкане. И това масово е по групите във ФБ. Непонятно ми е.
Това наистина е метод за здрава вълниста и къдрава коса. Пробвах 2-3 пъти,косата ми е супер вълниста,но е хубава само на първия ден от миенето. На втория просто не мога да не я среша, свикнала съм,че стои като мръсна.
Ти я направии с 100 неща и после" вижте моите къдрици" днес. Пресен пример е Зорница от Аглю. Тя си мисли,че е къдрава, а този метод се отразява зле на косата й и видимо не е за нея. Масово виждам някакви мръсни и клечкосани,несресани коси,завъртулки, увиване с тениски,и накрая едни мазни кичури наричани къдрици. И ми е странно. Чудя се кому е нужно. И се замислям,че явно този метод е подходящ само за наистина къдрокоси дами.Техните резултати са чудесни и съм виждала наистина страхотни снимки по групите. А иначе бих го следвала заради самата идея-спиране на вредни съставки и връщане към естествени вид на косата след бои и преси. Защото наистина много къдрави дами им се изправят къдриците след години боя и преси-свеки например от масури,сега е с почти чисто права коса.
Та разсъждавам си аз. Не знам вие какво мислите по въпроса.

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 10:28 от Мис Каролин Бингли

# 368
  • Мнения: 5 206
Абсолютно съм съгласна с горния пост. Аз следя основно две американски групи, но там са твърде чувствителни на тема кой как се самоопределя, та всички с прави коси и омотани в тениска, си стоят спокойно в групите и се мислят за къдрави. Веднъж една дама молеше за помощ, обясни с кои 200 продукта се е намазала без ефект за къдриците и беше постнала снимка на абсолютно права коса, без никаква чупка дори; едно момиче се престраши и каза, че показаното може би е права коса и затова не се получава - еееей, като скочиха! Как можело да определяш какъв е другия, окуражаваха правокосата, че никой нямал право да й казва каква е, как имало толкова груби и нечувствителни хора, та чак докладваха поста като обиден.

# 369
  • Мнения: 18 495
 Моята коса
 Не е къдрава,но и права не е.


Тук на морето. Там се къдри от влагата и солта. И най си я харесвам. Обожавам къдрици..но не се заблуждавам,че съм къдрава. Тук е измита,оставена да изсъхне и естествена.
Много харесвам косата си каквято е. Искам да опитам метода, искам чупките да се оформят,защота се харесвам точно така с небрежно вълниста, чуплива коса. Но все повече се колебая дали метода ще е за мен,още повече че косата ми е често боядисвана от години и има нужда от тежка артилерия в грижата-разбирайте профи козметика и вероятно силикони,не знам дали ще изглежда добре.
Виждам и аз редовно почти прави коси по американскиге групи и ми става смешно.
Ми не може да се каже на черното бяло. Аз имам чупки,вълни,но не и къдрици. Чуплива коса кажи-това е термина.

# 370
  • София
  • Мнения: 5 132
Според мен няма лошо човек да се откаже от агресивните съставки и кофти навиците за косата, дори и да не е с истински къдрава коса.
Гледах точно вчера един клип, в който две къдрави мацки откриха силикони и в бебешки шампоани. Е, защо ще блъскаш бебешки шампоан със силикони?!?

# 371
  • Мнения: 947
Разбира се. Независимо каква е косата, няма лошо да се ползва например шампоан без сулфати. Ако е суха да се мият само корени, а останалото от пяната. Балсам без силиконов също и т.н. Аз например поне един път в месеца (може и по-често) си мия косата с по-агресивен шампоан и й слагам друг балсам. Дори смятам, че е полезно от време на време да се измива по-добре косата, защото кремове и гелове се наслагват според мен и не се отмиват напълно ако примерно слагам шампоан само на корените. Сешоар си ползвам. Нямам време да я чакам да съхне сама. Кога е топла, кога хладна струята не се знае. Изобщо не мога да кажа, че следвам някакъв метод, просто правя това, което се харесва на косата ми и което ми е удобно в ежедневието.

# 372
  • Мнения: 408
Аз съм от една седмица на нещо като кърли гърл метода и това, което отчитам като значителен напредък за мен е чисто психологическа промяна, а именно, че се чувствам добре с косата ми без да е изправяна. Това е голям напредък за мен, а познатите ми още дълго време ще се учудват, че не съм с издухана коса. Още по-сериозната промяна е, че и нямам желание да се изправя, а да си ходя така и да наблюдавам естествените състояния на косата ми. Иначе както казах, единият препарат който използвах е супер неподходящ и доста стар и къдрици нямам. Другият проблем е, че косата ми е доста къса в момента и е филирана с филажна ножица, което е супер неподходящо за метода, защото от подстрижката на някои места си имам frizz без дори да съм я докоснала.

# 373
  • Мнения: 5 206
Книгата в докс, линкът е активен до събота 14 септември, 2019

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 16:05 от Spiritlight

# 374
  • Мнения: 422
Изключително много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт