Къдрокоси красавици - 3

  • 51 073
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 076
Мис Каролин Бингли ,каква боя и номер ползваш?Цветът е много близък до естествения ми,който загубих заради ранно побеляване.В момента съм с черна къна,хубаво е,че няма синкав оттенък,но ми се иска да си припомня младостта Simple SmileСпоред мен коса,която е боядисвана години,се нуждае от тежката артилерия,другата няма да е достатъчна.Косата ти изглежда красива и здрава.

Като изключим афрокосите,другите сме невъзможни  за определяне.Това,а не толкова,че искаме да се изкараме къдрави,ни обърква.
Родена съм с права рядка коса.Към пубертета започна да се чупи,за да избухне във вълниста грива от къдри и букли.А ако е къса,ставаше като пухкава шапка.Трудно правеше дължина,защото растеше на ширина и височина.
Началото на 20те:две раждания.Побеляване и начало на боядисване,продължило завинаги.Постоянно опъната на кок или опашка.Винаги дълга,не изправяна.
Много години по-късно съм  като цяло разплетена кошница,доста фриз с къдри,букли,вълни,почти прави кичури.Ако времето е влажно,къдриците и обемът веднага се появяват.Ако се подстрижа-пак  се появяват.
Ако не-зависи от кефа на косата.За мен не е важно дали съм къдрава,а да изглежда косата ми здрава и поддържана.Напоследък се опитвам да я оформям(дълга е около педя над кръста)като чуплива с едри вълни,много харесвам тоз тип.Рядко успявам-от едната страна се сплесква като варен морков,от другата се къдри и букли.Може би заради това,че всеки ден я вдигам на кок,всеки косъм има собствено мнение.
Как се третира такова нещо или по-точно като какво...Била съм много къдрава,но това означава ли,че мога пак да бъда или свърши вече.Ето оттук идва объркването,според мен.

# 376
  • Мнения: 5 442
Е защо да сме невъзможни за определяне? Тип 3 е много ясно изразена къдрава коса. Няма как да се колебая дали съм къдрава при преобладаваща 3b коса, с елементи на 3а и 3с. Никой досега не е наричал косата ми чуплива, вълниста или каквото и да било - къдрава е без всякакво съмнение, местата, където имам тип 3а къдриците са на спирали, 3b и 3с са на пружини. Винаги е била такава, не съм имала периоди на права коса, че да се колебая.
LilaC, при теб накъдрянето е било свързано с хормонални промени. Предполагам, че наистина е объркващо от права и рядка коса да се сдобиеш с къдрава и гъста и вероятно има коси като твоята, които не знаят къде точно да се причислят и варират насам-натам Grinning Предишните постове касаеха по-скоро дами, които винаги са били с права или начупена коса и очакват методът да им създаде едва ли не афрокъдрици.

# 377
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
LilaC
колко познато ми звучи....

# 378
  • Мнения: X
LilaC все едно описва моята коса, с тази разлика, че аз съм се родила къдрава, бая къдрава, преди пубертета се изправи, после беше силно чуплива, но понеже не знаех как да я оформям, просто я изправях. За мен косата ми е чуплива - пускала съм снимки по-напред. Дразни ме някой, като ми каже, че косата ми е къдрава, защото не е. Най-къдрава е ако не я суша след миене, но трябва да я чакам сто часа и ме изнервя. Суша с дифузер - ако някой си мисли, че дифузера прави къдрици, нещо се  е объркал. Това да не е маша? Ако нямаш - няма да ти направи. Това, което дифузерът прави е да разсее струята, та ако косата ти е къдрава, да не се изправи от струята. Аз лично си харесвам косата, защото без много зор става на едри вълни. Мога да изкарам цяла седмица без да я мия, реша я много леко сутрин, пръскам я с малко вода, колкото да прибера фриза след ресането и заминавам. Има какво да се желае, ама и така е добре. Ползвам шампоани със силикони и сулфати, защото от другите става, като мазен моп на главата ми.

А, ето намерих се.
Скрит текст:


Според вас кой тип е тази коса (моята)?

# 379
  • Мнения: 5 442
2c според мен. Много е хубава.

# 380
  • Мнения: 3 200
...За мен косата ми е чуплива - пускала съм снимки по-напред. Дразни ме някой, като ми каже, че косата ми е къдрава, защото не е. Най-къдрава е ако не я суша след миене...]
Ох... Дълбоко ОХ и от душа...
Моята е такава, но! под тези чупки, отзад на тила е права и нищо не е в състояние да я начупи  Tired
Не я суша, мия я през ден, връзвам я ... А бе не става работата. Най-зле беше с NatureBox - точно мърляв сплескан моп. Изхвърлих Ш и Б.
Пробвах всякакви професионални продукти - не действат.
Сега (от скоро) се чувства добре с Garnier Fructis - Aloe шампоан и храна за коса (на това защо му викат така?), днес ще пробвам и балсама пък да видим...

# 381
  • Мнения: X
Аз ползвам много фруктис серията на Гарние. За мен кърли гърл методът е за истински къдрави коси - 3 и нагоре, афро коси. Такива чупливи двойки, като моята не го понасят.

# 382
  • София
  • Мнения: 5 138
Откакто гледам да следвам CG метода и лъсна колко трагично ме е подстригал последния фризьор - никаква форма, никаква мисъл за къдриците как ще застанат. Оставил си е ръчичките направо. Сега чета като луда къде в София могат да ме подстрижат на сухо или поне на влажна коса, а не изпъната веднага след измиване...
Иначе съм много доволна от гела на Andalou, а и е доста икономичен.

# 383
  • Мнения: X

Това с намирането на фризьор за къдрава коса е сериозна мисия. Успех в търсенето!

# 384
  • Мнения: 17 407
Моята баш капацитети в подстригването на къдрави коси са я скапвали.

# 385
  • София
  • Мнения: 5 138
Моята баш капацитети в подстригването на къдрави коси са я скапвали.

Не знам и аз вече какво да правя с тия фризьори, а съм готова да дам повече пари, ако съм сигурна, че ще се справят както искам. С две леви ръце съм и е абсурд да хвана сама ножиците, макар че в момента виждам точно къде и как искам да се подкъси и оформи. С просто око се вижда как фризьорът е рязал като за права коса...

# 386
  • Мнения: 36
Момичета, преди 2 седмици се загледах в продуктите за къдрава коса в дм и разбира се, нищо че вкъщи е пълно с всякакви неща, отново се сдобих с продукти Grinning взех млякото за къдрава коса на maui moisture и кератиновото олио на hask. И от двете останах впечатлена и се хващам, че вече две седмици разчитам само на тях за стилизирането на косата ми и на гела на матрикс. Другите продукти си стоят в шкафа. Има ли и други доволни или поне пробвали? Чудя се дали да не взема и шампоана и балсама на maui moisture (не че нямам 100, но все пак...)

# 387
  • Мнения: X
Моята баш капацитети в подстригването на къдрави коси са я скапвали.
Така де, така...

# 388
  • Мнения: 3 023
Моята фризьорка се премести в София, в салон Ефект работи, казва се Вили. Уникално подстригва, а за боядисване да не говорим. Не знам само цените как са...

# 389
  • Мнения: 6 936
За тези, които ползват сешоар-каква термозащита използвате?

Общи условия

Активация на акаунт