Втора бледа черта на теста за бременност

  • 885 126
  • 15 079
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 2 515
Lol 😂, тук е станало много интересно.

Без майтап, Ивонче, ако си бременна, душко, дай координатите на АГто.
Аз съм в овулация (тия дни), може да види дали ще забременея. И на мен ми дойде на 3ти юли. 😁

# 1 111
  • Мнения: 562
Нещо ме гони безсние. Просто съм си бухал.
Та направих една бърза сметка и ... абе момиче (Ивона Младенова 635157), ами ти трябва да си седма седмица и кусур. То вече не трябва ли сърце да се чуе, не само "околоплоден мехур да се види"....??? Изпаднах в чуденка. Ако може някой да ми отговори. Момичето е писало , че последния ден на менструацията и е била 30 май,което означава, че цикъла е започнал малко по-рано... сега сме 18 юли??? Наистина се чудя дали не би трябвало на преглед вече да се чуе и сърце или поне да се види пулсираща мембрана на сърцето???? Просто се чудя не трбява ли да се видят повечко неща?
С какъв видеозон те гледаха- коремен или вагинален?

# 1 112
  • Мнения: 2 515
На 3.07 ѝ е дошла последната менструация. В момента е във 2г.с. 😁
 Ни мехур, ни сак, ни яйцеклетка баш 'ся.
Поправям се, може да е в 3г.с.

# 1 113
  • Мнения: 23
Ако момичето е наистина на 17,много неща стават логични. 🙂🙂🙂
Млади мами...какво да ги правиш 😬😬😬
И да както има понятието околоплоден сак има и околоплоден мехур(признавам не го знаех но прочетох)
Момичето е питало на доста места,няма лошо в това.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 01:36 от Vanetta

# 1 114
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Естествено, че има понятие "околоплоден мехур". Просто в ранните седмици (размер 1 см е в 4-5 г.с.) се използва понятието "сак". Тепърва ще се появяват ембриони, плаценти, мехури и т.н.
А казусът на Ивона е безкрайно странен, пише тотално неадекватно и е поредната, която ни нарежда само защото сама не може да обясни кое какво. Сама е писала много ясно, че ѝ е дошло преди 2 седмици, сама е показала тест, за който всички писахме, че е отрицателен, а тя упорито в рамките на седмица го развяваше по други теми, твърдейки, че е положителен, писала е, че има "втори тест с бледа черта" преди няколко дни и накрая хоп - околоплоден мехур и отрицателен тест. Е тоя "отрицателен тест" трети ли е или се е съгласила, че предишните са отрицателни? Докторът само "околоплоден мехур" ли изтърси, без никакъв коментар на ситуацията? Ей такива въпросчета изникват у потребителите. И им се отговаря неадекватно. После взаимопомощ, дрън-дрън. Ми то и при най-добро желание не можеш да помогнеш! Обаче фантазиите се вихрят и градските легенди тръгват след такива постове.

# 1 115
  • Мнения: 562
Благодаря за разяснението момичета. Вчера като не ми се спеше и се рових по темите и намерих само информацията за зацапването и "последния ден от менструацията" и явно съм се оплела. Ама май и тя нещо се е оплела. Хубаво е да посети и друг АГ и дано бебето да е желано и от двете страни, че е страшно иначе....

# 1 116
  • София
  • Мнения: 11 489
Естествено, че има понятие "околоплоден мехур". Просто в ранните седмици (размер 1 см е в 4-5 г.с.) се използва понятието "сак".

Да, точно. На ивона "околоплодният мехур" е 11 мм доколкото си спомням.

# 1 117
  • София
  • Мнения: 39 761
Момичето е на 17, добре е, не си прави шеги.
Явно ѝ трябва добър гинеколог.

# 1 118
  • София
  • Мнения: 11 489
Е нали ходи при най-добрата в Перник, 'дет повече от половин Перник ходи при нея.

# 1 119
  • Мнения: 2 515
Мхм, трябва ѝ, определено.
Ивонче, това, че половин Перник ходи при тази лекарка, не означава, че е най-добрата евър.
И аз съм се лутала по най-добрите за моя район, обаче някои състояния не са силната страна на някои лекари. И е човешко да се греши. Може да е много добра при гинекологични прегледи, да е най-добрата в лекуване на бактерии и т.н., обаче слабост да ѝ е диагностицирането на бременност. Знам ли и аз.
Иди другаде и недей се води толкова много от мнения, ме е много добра.
Скрит текст:
Предишният АГ, при когото ходех, години наред само хубави работи чувах за него...и си бях много доволна, естествено. Но за моментното ми състояние е гола вода - без значение, че половината град (че и съседния) ходят там.

# 1 120
  • София
  • Мнения: 39 761
Е нали ходи при най-добрата в Перник, 'дет повече от половин Перник ходи при нея.
Е, не знам при коя ходи.

BornToBeHappy, аз ходих при един за следене на бременността. Много добър бил.
Ми не се научих след 1вата бременност и при 2та се записах при него. Отлюспих го рано, ходех и на частно.

# 1 121
  • Мнения: 562
Е нали ходи при най-добрата в Перник, 'дет повече от половин Перник ходи при нея.
Еми половинта ще е то другата половина сигурно са мъже хахахахаха. Сори за спама, ама.... много материал има за шега, а моето пусто чувство за хумор.

Естествено, че има понятие "околоплоден мехур". Просто в ранните седмици (размер 1 см е в 4-5 г.с.) се използва понятието "сак". Тепърва ще се появяват ембриони, плаценти, мехури и т.н.

E тука вече съм в ступор. Аз намерих някакъв пост, че цикъла и е свършил на 30.05. После ти казваш преди две седмици, а сега вече е бременна в 4-5 седмица.... Баси, аз в кой времеви континиум съм? Наистина се огелпих

# 1 122
  • Мнения: 2 515
Батмам, на 3.07 й е дошъл последния цикъл.
Всички дати, преди това, просто ги изключи. Имала е закъснение от 11 дена.

За размера на „околоплодния мехур се говори какъв е в 4-5 г.с., а не, че Ивона е в тази седмица.
Щеше да стане много по-ясно, ако се даваха точно и ясни данни, а не да ровим в стари постове и да гадаем „какво е искал да каже авторът”.
На 4.07 е писала, че вчера (03.07) е правила тест и има бледа втора черта (ама няма) и към обяд и дошло.
Не е бременна, не е имала положителен тест и най-вероятно сега е в овулация. След 2 седмици може да има блед тест, ама сега няма как да е бременна.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 12:40 от BornToBeHappy

# 1 123
  • Мнения: 5 468
Момичето е имало отрицателен тест и след това менструация, така че мисля, че бременност може да се изключи. А "окололодния мехур" може да е било просто сянка или някакво друго образувание, така че е добре да отиде при друг лекар за мнение. Не всички лекари са добри на ехографските прегледи, така че е възможно този лекар изобщо да не знае какво е видял. А след като е използвал понятието "околоплоден мехур", то професионализмът му е силно компрометиран.

Скрит текст:
Аз залагам 10 лв, че момичето не е бременно...

# 1 124
  • Мнения: 2 515
Ами, аз залагам тогава 1000 лв.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт