Първи (ранни) признаци за бременност / Част 2

  • 52 620
  • 208
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, в далечната 2005 година е била пусната една много интересна и полезна тема (най-вече за чакащите 2 чертички), която обаче отдавна не е активна. Ще ми се да я възобновим. По-надолу ще копирам информацията от нея, както и ЛИНК (https://www.bg-mamma.com/?topic=18377) към Първи (ранни) признаци за бременност.

***

Тук, подобно на темата "Ще си имаме бебе", ще пишат забременели вече момичета в един постинг, за да споделят своите физически усещания/симптоми или субективните усещания, някакво 6-то чувство, може би! Именно в най - ранния етап - двете седмици между овулацията и менструацията, а защо не и следващите една - две (седмици).

Така ще имаме личните впечатления и наблюдения на забременелите момичета, а не само от статиите.

Идеята е това да е един вид библиотека и ние очакващите двете чертички да можем да влизаме и да четем.
Ако имате някакви въпроси, моля обръщайте се към момичетата, писали за симптомите си (на лични съобщения или в седмичната тема)!

П.П. Темата е пусната и в раздел "Бъдещи майки" (https://www.bg-mamma.com/?topic=1401784.new#new)

Очакваме ви, скъпи наши бремелинки!

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 14:39 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 771
Късно се усетих, че съм бременна, поради нередовен цикъл. Всъщност дори цикълът ми
пропусна и “по чудо” забременях?!  Затова и не вярвах до последно, а симптоми определено имаше. Ако мога да помогна на някого те бяха следните:

1. Гърдите ме боляха много, бяха много по-едри и твърди. Боляли са ме и всеки път седмица преди цикъл, но цикълът не идваше, а те продължаваха и така до този момент. Болката е по-неприятна, а сутрин като се събудя са като камък.  (3ти месец).
2. Зави ми се свят, като слизах от бягащата пътека, което беше необичайно, тъй като активността ми беше само 10 минути. (Това около 5,6г.с)
3. Рязко качване на 2кг.
4. Умора.
5. Отвращение от алкохол, а преди това пих вино всяка вечер.
6. Зацапване около датата на очаквана менструация: първи ден розово и три дни кафяво. Дори помислих, че е цикъл, но след като спря вече бях сигурна, че съм бременна. Няколко дни след това си направих тест и се появиха на секундата 2 черти и то вечерта. Повторих с друг и пак на секундата.

Успех на всички!

# 2
  • Мнения: 20
Здравейте!
Точно днес разглеждах предната тема и се опитвах да намеря нови такива.
Супер , че някой ми е прочел мисълта и още днес темичката е факт!
Записвам се да следя с голям интерес!
Правим опити за бебе от 5-6м.
Сега съм с 3 дни закъснение и въпреки вчерашният отрицателен тест-лентичка направен с НЕ първа урина ,имам някакви надежди, че най-накрая е станало второто ми чудо. Сега изпитвам леки болки в кръста , къркорене ниско долу в корема и лека тъпа болка в левия яйчник,  имам и безцветно воднисто течение от 2-3 дни.
С първата бременост най-ранните ми и единствени симптоми които се появиха още в седмицата на закъснението бяха:
1. Супер болезнени и чувствителни гърди, надути и твърди.
2. Постоянна болка в кръста.
3. Болки в яйчниците (наподобяващи предменструални).
Всички симптоми отшумяха до към 4я месец.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 17:17 от alexandra.g.s

# 3
  • Мнения: 370
Изчела съм темата от преди години и с удоволствие се записвам в тази с пожелание за успех на всички дами и мен.

Имам една доста кратка бременност зад гърба си.Всичко беше като обичайния ПМС с изключение на това че без да пия течности пишках през 40мин.. 🤣🤣 направо не знаех от къде идва цялата тази течност в мен. Но този симптом стартира в деня на теста. Може да е някакъв плацебо ефект.

# 4
  • Мнения: 1 289
И аз съм чела темата, може би и два пъти Simple Smile При първата ми бременност помня болезнени гърди, главоболие и висока телесна температура. Помня, че в работата си седях и лицето ми гореше. (Това са спомени отпреди теста, който си направих 2 дни преди закъснението).
При втората ми бременност, която беше неуспешна в последствие за съжаление, много ми се пишкаше (ама много - през около 30 мин.) и като цяло ми беше много отпаднало и гърдите пак дежурно ме боляха, както и болките в яйчните, като за идване на М. Това беше през седмицата на закъснението, понеже си направих теста 1 седмица след датата. Не мислех, че мога пак да забременея и за това така се забавих. В общи линии май повечето симптоми идват след закъсненито и не трябва да се вторачва човек много, за да няма разочарования.

# 5
  • Мнения: 148
Включвам се и аз в темата,ще ми бъде интересно!Първата ми бременост беше преди 10г и нямам много спомени,но си спомням ,че в устата имах вкус на метал и сутрин след няколко глътки кафе започваше да ми се гади.Тогава знаех,че съм бременна и теста го направих след 5 дена закъснение.А сега е обратното правя тест преди закъснение.Луда работа:)

# 6
  • Мнения: 1 031
Интересна темичка..  Цикъла ми е от нередовните, винаги е било така бях се отказала да се занимавам с него. Имаше месеци в, които ме пропускаше. Та знам си аз, че ще дойде там от 20-ти до 30-ти😃 обаче го нямаше..., около тези дати ме болеше кръста ниско долу, ходех и често до тоалетна, но аз по цял ден се наливам с течности и без това😅. Минаха датите, цикъл нямаше, но съм свикнала и не обърнах внимание. ММ започна, бременна си ходи на преглед, аз, стига глупости. Кръста си продължаваше, изпъпчих се до безобразие. Най-накрая направих SureCheck, е 2 бледи чертички, които в момента ме побъркват психически и физически (6м госпожица) 😅😅...

# 7
  • Мнения: 251
И аз да ви споделя за моите симптоми. За първата ми бременност толкова се притеснявах, че първи ден закъснение правих тестове и се шашках от всичко, симтоми имах като много ми се виеше свят, направо все едно ще припадна, после почнаха гаденията а и придърпване в корема имах доста. Втората ми бременност...тогава от опита ли вече незнам, но като че ли усещах и бях убедена, че съм бременна. Направих тест чак след няколко дни закъснение, изобщо не бързах. Вечер като се събуждах ми се гадеше, придърпване в яйчниците имах пак, а и киселини ми се появиха, а и гърдите ми бяха страшно чувствителни. И на теста две чертички, усмихнах се и си казах..е знаех си.. Успех на всички.
А и да допълня, най - важното за мен. Усетих се леко че съм топла още преди да ми дойде цикъла, и на майтап си мерих температурата и ми беши 37.2 там някъде и това беше сигурен знак за мен, че е станало нещо. 😊

# 8
  • Мнения: 1 117
Ех, колко спомени ми навява тази тема. И аз като съфорумките съм изчела (многократно) предишната, а така и не успях да си хвана симптомите.

В седмицата, след която ми закъсня и така и не ми дойде, бяхме планирали цветна снимка, бях си пуснала отпуск в работата, за да съм спокойна, смятах да ми свърши и да правим снимката, така в първите един-два дни след закъснението направо се ядосах, че само това ми трябва, да ми се размести цикълът в най-неподходящия момент. За миг дори не си помислих, че съм бременна. В деня преди закъснението иначе започнах да усещам някакво "въртене" ниско долу сякаш аха-да дойде. Ходя през половин час до тоалетна да проверявам, чакам, гледам, не идва. После спираше това напрежение за няколко часа, да кажем, и се появяваше отново. Това ми беше първият и единствен симптом около закъснението. Тест направих едва на третия ден с почти пълната увереност, че отново ще се разочаровам и изненада - излезе положителен. След още няколко дни ми започна и напрежението в кръста, когато постоя по-дълго на бюро, както и болките в гърдите, които ту ме боляха, ту спираха.

# 9
  • Мнения: 92
Няма да повярвате, ако ви кажа че до 8-9г.с.нямах нито един симптом на бременност. А всъщност разбрах, че съм Б два дена преди закъснение, защото за пръв път реших да си правя хормонални изследвания просто ей така, като мелатонин и още един хормон бяха завишени и отстрани пишеше, че или съм Б или имам някакво заболяване. Та легнах аз за плача, че точно на мен се паднало болест и случайно една фр ме кардиса да си направя тест,въпреки че опити не сме правили. Обаче сега правим и вече 4пъти ми идва Ц 😔 преди това кърмех и към 6м.пак не ставаше, на вече почнах да се депресирам. Лятото бях на профилактичен и ми казаха, че ми е много здравословно..котето 😃 а мъжа ми тотално отрича да има някакъв проблем у него и абсурд да отиде на лекар. Той се доверявал на Бог и когато тогава станело 😤😤

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 788
Нека ви споделя и моите симптоми или как започнах да се усещам, че може би чудото се е случило 🙂
С ММ опитвахме ли, опитвахме, аз нямах никакво гадене сутрин,
Но една нощ се събудих и не ми стигаше въздух - не можех да си поема дълбоко дъх. Този симптом много ме притесни и като почнах да чета в Интернет, разбрах, че е възможен при бременност.
И след няколко дена като не ми дойде цикъла, бях почти сигурна, а теста го потвърди.
Подуването на гърдите започна малко след като разбрах, че съм бременна, сякаш първия килограм го качих там! Аз съм дребничка и освен твърди, ги усещам тежки..
Радвам се, че забременях, защото бях почнала малко да се притеснявам и обмислях да тръгнем по специалисти, слава богу, разминахме се 🙂

# 11
  • Мнения: 1 327
Ето и моите признаци:
Първото дете стана от първия опит преди седем години. Признаци много, още преди закъснението: гадене, болки в гърдите и корема, постоянно усещане за студ.
Второто дете в момента е в десета седмица: стана след три години опити, сериозни проблеми и при двамата и две неуспешни инсеминации.
Юли месец счупих крак и спряхме всички опити и надежди. Трябваше януари да махам пироните, обаче на Коледа разбрахме, че ще ставаме отново родители. Станало е по естествен път, абсолютно неочаквано. Симптома беше един: силни болки с гърдите и ми закъсня. Въпреки, че всеки месец "имах" симптоми, наистина болката този път беше различна и все пак докато не се появят двете черти, човек никога не знае. По-късно се появиха още симптоми, но относително слаби. Дори не ми се гади толкова, колкото с първата бременност. Това е в общи линии.

# 12
  • Мнения: X
Имам две бременности, за жалост неуспешни. Тъй като съм адски нередовен цикъл когато забременях първия път не съм забелязала нещо различно от ПМС...единственното , което ме усъмни беше че гледах някаква романтична комедия и на финал разбира се влюбените се женят и всичко е топ...само че аз като взех да рева....ама не просто просълзяване...а РЕВ със хлипане , подсмърчане...абе ужас. На другия ден директно кръвен и си обясних драмата🤣
Вторият път тъкмо се прибрахме от морето и викам на Мъжо...налей по 50 гр уиски. След първата глътка се чувствах все едно съм изпила бутилката...веднага направих тест и си обясних скоростното опиянение.
След няколко дни дойдоха и бонусите:
Болезнени гърди, болки и предърпвания ниско долу...и сутрин ми се дояждаше от ония мазни саламки от баничарниците.😋

# 13
  • Мнения: 19
Да пиша и тук. Имам вече деца. Не правим опити за бебе, но напоследък понякога не се пазим. Този месец ми закъснява като дни след последният път без пазене започнаха болки в таза и ниско в корема. Вече имам напрежение и в гърдите. Симптоми, които съм усещала преди само при бременност. Направих на 13 ден от денят без предпазни средства кръвен тест и резултата е 4.42. Разбирам, че е отрицателен, под 5.00 е. Но вече има 6 дена закъснение. Обикновен тест правих след кръвния. Отрицателен е. Ще изчакам още седмица и отивам на лекар.  Не ми се правят повече тестове. Възможно ли е при такъв кръвен тест?

# 14
  • Мнения: 370
Здравей  anniii мисля че тази тема е за дами които са или били бременни и споделят най-ранните си признаци, тези около първия тест. Мисля че е хубаво да се обърнеш към тема от сорта на  Стойности чхг или Бременна ли съм бързи въпроси. Реално може да сте, може и да не сте. Всичко зависи от овулацията ви и дали този посшеден път без да сте се пазили  се съвпада с нея. Успех да е това което искате.

Общи условия

Активация на акаунт