Може ли кисело и адаптирано мляко едновременно?

  • 6 057
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
глупости.
на мен ми бях аказали че и попарата ако е с АМ не можело д асе сложи сирене, ама обяснение никакво "защо не"
Сиренето е от позволените млечни продукти преди годинката.Аз дадох от 10.месец,но мисля,че може след 7. дори.Няма нищо общо с киселото мляко.

Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27933.0киселото го дават след 7.,8. месец,но в други източници -след годинка. Все пак ,всеки сам решава,според детето си.

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 14:00 от Amarena

# 16
  • Мнения: 7 640
амарена, не си съвсем права.
Не се препоръчва кисело мляко преди 6 мес. възраст, освен по изключение, ако родителите нямат възможност да осигурят АМ.
А и при сиренето и при киселото мляко, белтъчната молекула е накъсана на по-малки полиптидни вериги в резултат от подсирването/подквасването.
Т.е. практически двата продукта са идентични в някакъв смисъл.
Но източници разни, родители- тоже Peace

# 17
# 18
  • Мнения: 4 392
амарена, не си съвсем права.
Не се препоръчва кисело мляко преди 6 мес. възраст, освен по изключение, ако родителите нямат възможност да осигурят АМ.
А и при сиренето и при киселото мляко, белтъчната молекула е накъсана на по-малки полиптидни вериги в резултат от подсирването/подквасването.
Т.е. практически двата продукта са идентични в някакъв смисъл.
Но източници разни, родители- тоже Peace

Не съм специалистка,но явно не са съвсем идентични,затова и термините са различни(подсирване ,подквасване).Ако се разровя,ще намеря доказателства.
Най-малкото ,имам съмнения,че повече алергии се получават от киселото мляко,отколкото от сиренето.
Не споря,
обещавам,че в нета
ще се разровя!
(малко рими за разнообразие...)

# 19
  • Мнения: 3 394
светлина, щом е мляко - значи може! кисело, адаптирано - нали е мляко Peace Само прясното е след годинка!

# 20
  • Мнения: 6 472
До колкото схващам въпросът е не дали може да се дава кисело мляко преди годинка, а може ли едно хранене да е заместено с кисело мляко, а другото с адаптирано. Да може. Ситга двете млека да не се мешат и дават едновремено не би следвало да има проблем.
Иначе Амарена е права, че за малко бебе не е подходящо кисело мляко. Сиренето наистина се води в по- малка степен алерген от киселото мляко, но честно казано не съм проверявала точната причина. Мисля, че ако няма предразположеност към алергии 7-10 м е ок за даване на кисело мляко.

# 21
  • Мнения: 4 621
Защо да не може? Яна ядеше следобед кисело мляко с плод или бисквити , а вечер си пиеше АМ.

# 22
  • Мнения: 144
До преди 10 дни и ние си пиехме сутрин и вечер адаптето Милумил 3, а за следобедна закуска кисело млекце с бисквитки. От 10 дни насам като привършихме адаптето минахме само на кисело млекце сутрин и вечер и си го пие. Така че и аз съм "смесвала", ако това се има предвид.

# 23
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами?
Чували ли сте,че детето докато АМ не бива да яде и кисело. Например ако вечер си пие АМ, сутрин може ли да яде кисело  с бисквити. Какво мислите по въпроса? От няколко дни една мама ми "пусна тази муха в главата" newsm78 и едва ще дочакам консултацията Педито да внесе яснота по въпроса Hug
Гери така си хапва и не виждам проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт