Идеи за малко по–различна почерпка за РД - 2

  • 50 445
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 719
А как укрепвате парчетата по между си - с двойно залепваща лента дали ще се развалят при отделяне на парчетата едно от друго?

# 61
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Друга идея, която ми хареса, но изисква мнооого занимавка, са мини фурничките  Grinning

Скрит текст:

Не е задължително съдържанието да е мъфин, може някакви индивидуално опаковани курабийки да речем  Simple Smile

# 62
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Титина, мислиш си, че малките подаръчета за запазени само за американците ли?
Децата все още свързват рождения ден с торта (не знам дали и това е американски патент). И ако в детската градина не може да се занесе истинска торта, е нормално майките да се чудят какво точно да сложат в картонената.


Аз лично правя голям рожден ден само на едно място. Ако е в детската градина, не се празнува на друго място. Ако правим парти извън градината, обикновено са поканени по-голямата част от групата, така че не се налага да празнуваме на две места.


Тези, които искат да черпят само с кутия бонбони, са свободни да го направят. Аз обаче, като възрастен човек, не го правя за себе си. Добавям алкохол, мезета и т.н. Но трябва да принудя детето да черпи с бонбони, за да не се почувства някоя майка застрашена. Странно ми е.

# 63
  • София
  • Мнения: 9 532
И аз мисля, че радостта е за децата. Рядкост са родителите, които биха хвърлили маса пари само, за да погъделичкат своето собствено величие с "изобилието", което са осигурили ( а от снимкапа по-напред лошо ми стана). Тортите, картонени или не, са си къпи, особено ако желаем да зарадваме детето с торта с някой любим анимационен герой. Под 60-70 лв не ми е излизало парти в ДГ, а за мен това са си пари, които отклонени от месечния бюджет сериозно ме натоварват. И все пак не бих допуснала да разваля радостта на детето си, купувайки само кутия бонбони (освен ако няма писмено изразена забрана от директорката). Силно се надявам никога да не съм чак толкова зле финансово, че да не мога да купя поне една торта за ДГ.
Иначе предишния РД не го празнува в ДГ, а само в клубче, защото не мога да си позволя и двете. И клубчето ми дойде нанагорно, но майка ми ми даде пари на заем, за да зарадвам детето, защото много искаше да покани приятелите си на РД.

# 64
  • Мнения: 29 321
А как укрепвате парчетата по между си - с двойно залепваща лента дали ще се развалят при отделяне на парчетата едно от друго?

Не ги лепя едно за друго - стягам ги с панделката. Имат укрепващ картон вертикално от подложката до втория етаж /дано съм го обяснила добре/... Peace

# 65
  • Мнения: 5 719
Сигурно вече ставам досадна, но дали може линк или снимка да ме насочите.
И през ума не ми мина, че двата етажа трябва да са захванати.

# 66
  • Мнения: 29 321
Не съм сигурна дали може да се намери линк. Не съм снимала тортите на този етап, но мога да се опитам да ти обясня.
Отдолу изрязваш дъно от картон, върху който ще лежи първия етаж.

Подпорния картон може да е като част от украсата, както съм направила аз на тортата розово и синьо.
Изпринтвам нещо на горната част /или сепя стикери/, а долната част се залепя вертикално на основата и около нея се нареждат парчетата.

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Понеже се коментира колко пари се харчат за детските рожденни дни, реших да се включа.

Дъщеря ми отдавна не е във възраст за детска градина. Последната година в ДГ бях направила картонена торта на три етажа. Не помня вече с какво точно я бяхме пълнили, но не стимулирам консумацията на големи количества вредни храни, каквито обикновено се раздават на детските рожденни дни. Нещо повече, когато детето ми получаваше чипсове, снаксове и пр., просто ги изхвърлях. Желираните бонбони са пълни с вредни оцветители и също не съм им фен.  Сякаш бяхме сложили вътре по няколко шоколадови бонбона /от тези, които са опаковани по отделно всеки/ и по един балон. Тъй като сама правих кутийките и за тях не съм давала много пари.  Един картон А4 струва 10 стотинки. Стикерите и панделките ги имах, а подложките за всеки етаж направих от опаковката на някакъв подарък, който ми се видя с подходящи шарки. Да, играчка е и отнема време, но когато подготовката започне навреме се успява без зор и не излиза скъпо. Нарочно си направих шаблона с дупки за панделките, защото те държат парчетата едно за друго. И римската свещ ми се видя подходящо допълнение за картонена торта, защото частиците, които падат от нея докато гори, няма да полепнат по крема...

 

Напълно разбирам родителите, които се чувстват неловко, защото им е трудно да осигурят "подобаващо" тържество за празника. Да, всеки празнува така, както прецени и както детското заведение позволява, но все пак си мисля, че "прекалената показност в детската градина е излишна".

Скрит текст:
Не е по темата, но детска учителка ми е разказвала как за подарък от дядо Коледа родители занесли велосипед. Всички деца като станали от сън вперили поглед в колелото и всяко се надявало, че ще е за него... Тъжно. Мисля, че можем да зарадваме децата със скъпи подаръци и луксозен празник на домашно парти, защото в детската градина освен радост, това може да носи и тъга.

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 23:30 от Вела

# 68
  • Мнения: 9 436
Да, разбрахме,  че е нова мода рожденика да подарява на гостите подарък, а не обратното, но ми се струва, че в темата ще настане война след някой друг пост. Grinning

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Дами, темата е за ИДЕИ и реализирането им евентуално, а не дали сме за или против определен начин за празнуване.  Разбрахме кои са против "малко по-различната почерпка", но темата е за другите, които са ЗА и обсъждането на различни идеи за това Wink Нека се придържаме към тематиката, моля Simple Smile

# 70
  • Мнения: 374
Аз парчетата не ги залепям едно за друго. Правя ги на 2 етажа , дъното е с  цветен картон за всеки блат/кръг/, като за долния кръга е по-голям-нещо като тава. Вместо панделка слагам "борд" с който стягам двата етажа. Украсявам го според темата - ползвам и лепило и двойнозалепяща лента. Отгоре също слагам кръг от картон на който закрепям съответния герой+украса. Лепенки слагам на всяко парче-купувала съм ги от Джъмбо. Имам перфоратор с формичка, ползвам го за украсата. Вътре слагам  неща за хапване.

# 71
  • Мнения: 2 192
А тези шаблони с какъв размер са? Стават ли за лист А4?

# 72
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
А тези шаблони с какъв размер са? Стават ли за лист А4?

Не разбрах за кои точно шаблони питаш, но за тортата, на която съм качила снимки малко по-нагоре на страницата, както споменах съм използвала точно картони с размер А4.

# 73
  • Мнения: 2 192
Да, за тези питах, благодаря!

# 74
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Желирани бонбони и близалки съм поръчвала от iHerb - плодови, органик и т.н. Хем децата им се радват, хем майките не изтръпват от ужас.

А по-голямата част от пълнежа са някакви дреболии, които не стават за ядене - балони, значки и т.н. Преди десетина години от алиекспрес излизаха направо без пари, вече вдигнаха цените няколко пъти, но пак става. Освен че излиза супер евтино, поне месец преди рождения ден режем, лепим и т.н заедно с детето. Хем се радва на подготовката, хем чака рождения ден с нетърпение.

Аз още не съм правила картонена торта, но за всеки рожден ден измисляме нещо свързано с темата. Например за ледена епоха правихме катерица, мамут и още нещо от ролки от тоалетна хартия. Малки подаръчета вътре - то какво може да се хване в едно ролце - стикери с героите от ледена епоха, балони с картинка на катерицата, топче вместо жълъд. Всяко животно беше номерирано. А в балони бях сложила хартийки с номера. След като спукаха балоните, всеки си намери номерче и после трябваше да си намери животинчето. Ми това си отнема почти час. Вместо да тичат и крещят...
Когато темата беше емоджита, правихме пластмасови чашки залепени на картон. На всяка чаша отгоре залепено различно емоджи и вътре някакви дреболийки. Децата стреляха по чашите с един пистолет (играчка естествено). Която чашка улучат, си я вземат.

Освен това купувам от китайците някаква формичка за сладки (например кокал за Пес Патрул, раница за Дора и т.н). Правим захарни сладки и отгоре лепим фондан. На всяко дете подаряваме индивидуално опакована сладка със стикерче "благодаря, че беше мой гост, бля, бля"... Аз само замесвам тестото и пека сладките. Децата си ги изрязват, опаковат, pежат стикеpите, изобщо седмиците пpеди pождените дни са ни заети.

Общи условия

Активация на акаунт