Килограми

  • 1 736
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Е, миличка, опитай да поспреш със сладкото, соленото, пърженото и панираното. Много е индивидуално за бсяка бременна, но като общо правило е да се опиташ да се храниш в рамките на здравословното- за теб е добре- за бебо да не говорим.
Peace
И леко раждане  bouquet

# 16
  • Мнения: 380
аз съм в края на 8-я месец и дотук съм качила около 18 кг.,от които 10 бяха през първите 4 месеца,после почнах по половин кило от консултация на консултация.обяснявам  си го с това че многото килограми бяха през зимата-не мърдах от къщи навън,никакви движения. а мисля че и ходенето до тоалетна има голямо значение,отначало бях с ужасен запек а сега след всяко ядене съм в тоалетната и наистина се чувствам по-лека Wink
незнам дали има някакво значение това -за надебеляването по принцип.... newsm78

# 17
  • Мнения: 8 505
Това с ограничаването на храната е добра идея,но според мен въпросът опира до метаболизъм.

# 18
  • Мнения: 1 986
 Колкото повече теми за наддаването на килограми по време на бременност чета,толкова повече се убеждавам,че при всеки е строго индивидуално-някои се хранят нормално,дори и повече и не наддават много,други-с ограничения пак стигат до +25-30кг. Аз съм в началото на 5-ия месец и съм наддала 3 кг.,но кой знае колко ще съм накрая LaughingПо принцип работата ми е свързана със стоене на 1 място,и за сметка на обезвижването се старая да наблягам основно на плодовете,зеленчуците,киселото мляко... Wink

# 19
  • Мнения: 2 381
Аз качих 24, сега ми остават още 4 да сваля и ще си върна старото тегло.Не се ограничавам, всичко е до структура според мен.
Леко раждане  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 723
Килограми се свалят, хапвай си всичко, което ти се яде. Аз качих 43 килограма. 15 оставих в болницата, останалите ги свалям бавно и славно.
Леко раждане Hug

# 21
  • Мнения: 4 621
Наблягай на плодовете и зеленчуците и пълнозърнестите продукти. Избягвай тестените изделия, мазните меса, пържени и сладки храни Peace

# 22
  • Мнения: 3 334
Наблегни на плодовете и заленчуците и се движи повече.

и аз те съветвам да направиш това,въпреки,че може и да не качиш последния месец въобще.

# 23
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 711
Смятам,че тук ще откриеш още неща по темата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108892.0  Hug

# 24
Аз качих 20 кг по време на бременността- от 48 на 68. На следващия ден след раждането бях 57- оказа се, че съм задържала много вода по време на бременността. Днес- 3 месеца по-късно, съм 51 кг без да спазвам каквито и да било диети. Аз по принцип правя упражнения по 45 минути 5 дни в седмицата, като само през последните 2 месеца от бременността не се движех много много. Тъй че не се тревожи- голяма част от килограмите ще си отидат без дори да забележиш, а за останалите ще трябва да се попотиш   ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 975
Наблягай на плодовете и зеленчуците и пълнозърнестите продукти. Избягвай тестените изделия, мазните меса, пържени и сладки храни Peace
И аз съм на същото мнение, то е хубаво и разходки да правиш, но в тези жеги- гледай вечер по хладното да излизаш. Аз също доста качих - до сега съм +14, но все пак има почти месец и половина още, но нищо здраве да е. ЩЕ ОТСЛАБВАМЕ ПОСЛЕ

# 26
  • Мнения: 232
imam problem v osmi mesec sym a ve4e sym ka4ila 22kg neznam kak da spra tova naddavane kakvo da pravq?  Sad
Това не е проблем стигана тебда ти е добре имам впредвид да се чувстваш добре.Споко и аз качих доста,но сега бързо и славно си ги свалям.Да мине всичко безпроблемно и да си имаш едно сладко бебче пък килограмите -СПОКО. Hug Peace  bouquet

# 27
  • Мнения: 827
Като цяло килограмите до тук не чаааак толкова много - има майки, които, както се вижда, са качили доста повече и са ги свалили после - пробвай с плодове и салатки, а ако ти се яде още - яж, няма нужда точно сега да се травмираш допълнително - после има време и за упражнения, и за диети Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 910
За цялата си бременност качих 30кг. и мислех, че никога повече няма да си възвърна старата форма, но за около 3м. след раждането успях да се справя с този проблем.
Бременей си спокойно, наблягай на плодовете и зеленчуците, а след това ще има време да мислиш за диети  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 290
И аз имах същия проблем с килограмите. Какво ли не правих - 4 месеца не хапнах нищо сладко или тестено, спрях всичко газирано, почти всеки ден тренирах на крос-тренажор  до 9-тия месец - по-бавничко и не натоварващо. И въпреки всичко си качвах по 3-4 кг. на месец. Висока съм 1.70 м , забременях  56кг., а родих  79 кг. Ужас! ooooh! Но колкото бързо ги качих, толкова бързо ги свалих. Три седмици след раждането бях 63 кг. Без да полагам никакви усилия. Затова мисля че всичко опира до това как организма реагира на това ново за него състояние и е трудно да се влияе по какъвто и да било начин.

Общи условия

Активация на акаунт