На море в Турция - тема 58

  • 70 986
  • 790
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 710
В повечето хотели в Турция при UAI е включена и безплатна консумация на определен набор от вносен марков алкохол, но тук това ме озадачи, че в техния сайт вносния алкохол е описан като екстра, а агенциите предлагат пакети за хотела под UAI.

Това е всеобщото схващане, но всъщност в повечето случаи не отговаря на истината.
В Турция няма регулация, нито ясна формулировка какво трябва да включва ол инклузива и как трябва да се казва. В концепциите на повечето хотели, които предлагат ултра ол инклузив пише, че се включват някои вносни напитки. Това че има вносен алкохол, в никакъв случай не гарантира на почиващите, че ще пият марков. Просто алкохолът не е местно производство. Може да е български, украински, сръбски... все е вносен. Марков алкохол се предлага в много малко хотели и цените им също са "маркови". Това го казвам със 100 % убеденост. На сума инфотурове са ни обръщали внимание на това.
Щом хотелиерът е сложил "ултра" пред ол инклузива, със сигурност предлага нещо в повече. Това обаче може да е фреш на закуска или безплатен рум сървис, или 24 часа храна и алкохол, или безплатни а ла карт ресторанти, или пакетиран сладолед, или нещо друго... вариантите са много. Ако не пише изрично в концепциите, че предлагат марков алкохол, въобще не разчитайте на такъв, само заради едното "ултра".

# 451
  • София...........
  • Мнения: 955
divna_, има вариант и през Чардак да отидете до Ескишехир. Ние миналата година така направихме на връщане от Сиде.

mistery,
Благодаря за добрата идея Simple Smile
А как е пътя Сиде - Ескисехир? Широк, тесен, натоварен...

# 452
  • Мнения: 681
В повечето хотели в Турция при UAI е включена и безплатна консумация на определен набор от вносен марков алкохол, но тук това ме озадачи, че в техния сайт вносния алкохол е описан като екстра, а агенциите предлагат пакети за хотела под UAI.

Аз много добре разбрах въпроса просто не исках някой, който по-късно ни чете да остане с впечатление, че има някакви стандарти за това какво е UAL и AL в Турция. Наясно съм и че хората си правят някакви заключения, но те все пак са на базата на някакъв ограничен опит и не отразяват съвсем точно ситуация, както Марги много хубаво и подробно описа.

Magic Life специално е спортната марка на TUI ако мога така са се изразя, и там фокусът разбираемо е съвсем друг, а предлаганите възможности за спорт също са интересни стига човек да се интересува от тях.

# 453
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Много ли е зле в Дидим 7 дневна почивка от 25 май вечерта  до 2 юни?

# 454
  • Мнения: 103
Много ли е зле в Дидим 7 дневна почивка от 25 май вечерта  до 2 юни?


Почивахме от 02-09 юни 2018. Нямаме никакви оплаквания.

# 455
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 52
Скрит текст:
Много ли е зле в Дидим 7 дневна почивка от 25 май вечерта  до 2 юни?
Ние също почивахме от 25-02 юни няма проблем.

# 456
  • Варна
  • Мнения: 765
divna_, има вариант и през Чардак да отидете до Ескишехир. Ние миналата година така направихме на връщане от Сиде.
mistery,
Благодаря за добрата идея Simple Smile
А как е пътя Сиде - Ескисехир? Широк, тесен, натоварен...
Сиде до Ексишехир си е нормален широк път, по 2 ленти в посока. Реално минавате през Анталия и нагоре към Ескишехир. Проблемът е само докато стигнете Анталия, защото е много натоварено лятно време по крайбрежния път.
Ексишехир е много добро място за преспиване, цените са сравнително ниски, има няколко мола, разходка край реката също е добър вариант, както и обиколка из стария център. Ако ще пазарувате, посетете аутлета в северозападната част на града. Имайте едно наум с паркирането, голяма част от центъра е пешеходна зона.
Иначе, за пътуването препоръчвам да минете през Истанбул, ако пътувате през нощта няма проблеми с задръствания. Ние обикновено тръгваме привечер към 18-19 часа, в Истанбул сме около полунощ, тогава е сравнително спокойно, после до Сакария по магистралата и отбиваме на юг по пътя към Анталия. Стига се спокойно около обяд и то с няколко спирания по пътя за кафе и почивки. Голямата разлика с Гърция е, че през нощта има голям избор къде да спре човек, повече крайпътни капанчета си работят нон-стоп.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 11:24 от MariaNova

# 457
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Скрит текст:
Много ли е зле в Дидим 7 дневна почивка от 25 май вечерта  до 2 юни?
Ние също почивахме от 25-02 юни няма проблем.

Смисъл - между 25 май и 1 юни - става ли за къпане морето - духа ли хладен морски бриз до морето и подобни?

Безлюдно ли е на плажа - всички са скрити на басейн и такива?

# 458
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 52
Печикамъков-
За нас морето не беше студено.Сутрин ако не отидехме до девет часа на плажа нямаше места.Следобед излизаше много силен вятър и тогава започва в морето да има студени течения.Най интересното беше, че през тези осем дена докато бяхме вятърът излизаше по едно и също време и ходихме на басейните там беше завет и не духаше така.До обяд морето беше супер.

# 459
  • Варна
  • Мнения: 765
За края на Май си е доста рисково за море, долу-горе все едно да отидеш на море в Бълагрия в края на Юни, може и да става, но си трябва доста късмет. Ако все пак държите да сте по това време, по-добре помислете за Анталия или Сиде, там ще имате по-добри изгледи за стоплена морска вода.

# 460
  • Мнения: 520
Привет отново! Имате ли впечатления относно разговорите, как биха били най-евтини, казаха ми , че да ми вкл роуминг цената на мин изходящ разговор към Бг ще струва 6,99 лв? Има ли в Турция предплатени карти или нещо подобно?Благодаря

# 461
  • Русе
  • Мнения: 7 064
Привет отново! Имате ли впечатления относно разговорите, как биха били най-евтини, казаха ми , че да ми вкл роуминг цената на мин изходящ разговор към Бг ще струва 6,99 лв? Има ли в Турция предплатени карти или нещо подобно?Благодаря
Ако сте на тарифен план към А1, маже да си включите роуминг Балкани. Услугата струва 2 лв. месечно. Включени са опредулени минути и мегабайти. Но това е при условие, че телефонът се води на физическо лице. При юридическите лица е различно. Мисля, че и Теленор имат подобна услуга.
В определени хотели в Кушадасъ се лови гръцки оператор.

# 462
  • Мнения: 992
Здравейте, записвам се да следя темата. Сутринта писах в една друга тема, но тази май е по-подходяща. Октомври сме решили да ходим в Анталия, в другата тема ме посъветваха ако искам хубава почивка да не гледам в грабо..Накратко- търся оферти точно за Анталия през октомври, с полети от и до Варна. Период -1 седмица. Детето е на 10, за него същата ли е цената като за възрастните. Моля ви препоръчайте агенция. Нищо не намирам или каквото и да намеря все е за Сиде , Кемер, Белек и Алания. А пък аз искам в Анталия . Те толкова ли са близо?

# 463
  • Варна
  • Мнения: 10 603
Здравейте, записвам се да следя темата. Сутринта писах в една друга тема, но тази май е по-подходяща. Октомври сме решили да ходим в Анталия, в другата тема ме посъветваха ако искам хубава почивка да не гледам в грабо..Накратко- търся оферти точно за Анталия през октомври, с полети от и до Варна. Период -1 седмица. Детето е на 10, за него същата ли е цената като за възрастните. Моля ви препоръчайте агенция. Нищо не намирам или каквото и да намеря все е за Сиде , Кемер, Белек и Алания. А пък аз искам в Анталия . Те толкова ли са близо?

Астрал Холидей, Тез Тур, Албена Холидей, Емералд,Екзотик Холидей има и още, детето ще седи на седалка,така че и то заплаща като за голям и най-близко до Анталия е Лара, за да може да притичквате до Анталия, иначе в самата Анталия не съм сигурна, че ще си изкарате добре, ако държите точно на лятна почивка с хубав хотел,плажа да е на две минути, поне 5-6 пързалки и т.н.

# 464
  • Мнения: 992
Много ти благодаря esstela bouquet

Разгледах набързо емералд, избор има. Всъщност си права, а и като чета всички са около Анталия. Ще взема нещо наблизо и просто ще се разходя един ден до Анталия.  Wink Да, детето иска на плажа, на почивка и да не обикаля никъде Mr. Green И мъжа ми..
И още един въпрос, вие какви хотели предпочитате? 5 звездните гледам са по 800-900 лв, а с три звезди примерно има и за 600. Мисълта ми е за хубава почивка на по-скъпо ли да заложа или не е задължително да е 5 звезди.
Видях на първа страница, че има много инфо за хотелите. bouquet
Защото аз по-принцип не държа да е 5 звезди

Общи условия

Активация на акаунт