Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 48

  • 41 009
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Момичета, да ви питам имате ли наблюдения след летз цикълът да е по-обилен?
Вече трети ден е, а имам чувството, че се засилва. Преди не бях така.

При мен си дойде като по часовник и не виждам голяма разлика за сега, може би е една идея по-обилен. При мен от процедурата до цикъл не спря цапаването, бледорозово към червено беше.

# 106
  • София
  • Мнения: 17 775
Дано нещата се развият благоприятно и си имаш детенце Simple Smile Simple Smile

# 107
  • Мнения: 1 238
Сигурна съм, че
Всичко ще бъде наред при теб и ще си имаш прекрасно детенце!

# 108
  • Мнения: 1 078
Здравейте момичета. Готови са и моите резултати от течно-базираната цитология и генотипиране на високорискови HPV.
Всичко изглежда наред групата е ІІВ , нямам високорискови. Моля само, ако може да ми разясните какво означават тези паракератотични клетки ?

# 109
  • Мнения: 2 826
MiaElpida, много съжалявам за резултата, стана ми много мъчно, надявам се да си се съвзела след първоначалния ужас и шок. Моя съвет е освен да чакаш Славчев, да направиш поне още една консултация, дори 2, за да прецениш как да продължиш от тук насетне. Може би Чакалова в Онкото в Дървеница / частният й кабинет или Кюркчиева пак там, доколкото си спомням, евентуално Карагьозов във Вита, някой доказан специалист в Пловдив, където предполагам ще ти е по-лесно и бързо да идеш. Признавам аз лично не бих могла да чакам, щях вече да съм потърсила мнения, за да си съставя някакъв план и да съм спокойна.
Надявам се всичко да се нареди! Прегръдки!

# 110
  • Мнения: 11
Здравейте, можете ли да ме ориентирате как да се свържа с доц.Милев. В момента съм в София и искам утре да пробвам да се срещна с него за второ мнение за хистология. Блокчетата от биопсията са в мен. Днес бях в сградата на онкологията в Дървеница и видях отдясно на самата сграда пишеше патоморфология, там ли трябва да го търся?

# 111
  • София
  • Мнения: 17 775
Да, там.
Отиваш, редиш се, казваш му какво искаш, праща те да си платиш на касата и се връщаш. И ти казва кога ще са готови резултатите.

# 112
  • Благоевград
  • Мнения: 154
MiaElpida, много съжалявам за резултата, стана ми много мъчно, надявам се да си се съвзела след първоначалния ужас и шок. Моя съвет е освен да чакаш Славчев, да направиш поне още една консултация, дори 2, за да прецениш как да продължиш от тук насетне. Може би Чакалова в Онкото в Дървеница / частният й кабинет или Кюркчиева пак там, доколкото си спомням, евентуално Карагьозов във Вита, някой доказан специалист в Пловдив, където предполагам ще ти е по-лесно и бързо да идеш. Признавам аз лично не бих могла да чакам, щях вече да съм потърсила мнения, за да си съставя някакъв план и да съм спокойна.
Надявам се всичко да се нареди! Прегръдки!

И на мен първо това ми мина през главата, но в моя случай няма много варианти. Консултирах се  с докторка от Токуда, много близка приятелка  на моята шефка и тя ме посъветва да се доверя на доцент Славчев, работила е с него и каза, че наистина в моя случай той ще действа най-адекватно. Прецених, че ако хукна за няколко мнения просто ще лудна и най-много още повече да не знам на края какво да правя.  В момента най-малко имам нужда да се колебая... просто няма време, а все пак той най-добре знае какво е правил, как е рязал...

# 113
  • София
  • Мнения: 17 775
И аз в случая мисля, че няма смисъл. Най- много хистологията да се даде на 2ро мнение при доц. Милев. Аз бих.

Чакалова прави скалпелни конизации и при доста по- леки диагнози, аз лично съм на мнение, че тя се презастрахова. Не бих отишла при нея за 2ро мнение. За Славчев съм чувала, че се опитва максимално да запази органите. Но Mia Elpida, разбира се, ще си прецени.

Скрит текст:
Прочетох мини дискусията на първите страници и смятам, че Janiap говори за Карагьозов и за Димитров.
Младият, който не предприема действия, а изчаква и нещата при някои се развиват, е Димитров. Карагьозов е с егото, предполагам. И друг път съм срещала подобни коментари. Нямам опит с нито един от тях, просто навързах нещата и давам предположение, защото доста хора попитаха кого има предвид.
Едно момиче тук беше писало как пътвият ѝ е прецакал яйчника. 

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 19:19 от The Catcher in the Rye

# 114
  • София
  • Мнения: 11 987


Скрит текст:
Прочетох мини дискусията на първите страници и смятам, че Janiap говори за Карагьозов и за Димитров.
Младият, който не предприема действия, а изчаква и нещата при някои се развиват, е Димитров. Карагьозов е с егото, предполагам. И друг път съм срещала подобни коментари. Нямам опит с нито един от тях, просто навързах нещата и давам предположение, защото доста хора попитаха кого има предвид.
Едно момиче тук беше писало как пътвият ѝ е прецакал яйчника. 

Само че тя написа и че не става дума за лекар в София.

# 115
  • Мнения: 4 872
Здравейте момичета. Готови са и моите резултати от течно-базираната цитология и генотипиране на високорискови HPV.
Всичко изглежда наред групата е ІІВ , нямам високорискови. Моля само, ако може да ми разясните какво означават тези паракератотични клетки ?

Повече инфо  тук : https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/parakeratosis

# 116
  • Мнения: 1 078
Marsia_K, благодаря!

# 117
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета. Дойде време и за моята годишна профилактика. Някой скоро посещавал ли е кабинета, в кой то работеше д-р Ганчева? Преглежда ли там все още  доц. Костова? Винаги ми е харесвал комплексия преглед - ехо на яйчинци, цитонамазка + колпоскоп и мануален преглед. И без това знаем, не е от най - приятните прегледи, така че поне да минава на едно. Благодаря Ви предварително за информацията!

# 118
  • Мнения: 267
Аз бях пуснала едно мнение преди време, но ето го пак:

"Момичета, актуална информация за д-р Костова, която приемаше в кабинета на д-р Ганчева!
Вече работи на друго място, кабинета се намира тук:
Пенчо Славейков 33, срещу болница света Екатерина
работи само в четвъртък от 3
тел: 02 415 49 19 (регистратура)"

# 119
  • Мнения: 18
Много благодаря за полезната информация!

Общи условия

Активация на акаунт