Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 46 038
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 48 224
Вирус е. Невднъж писах, всички у дома го карахме, аз без АБ, детето със- влачихме кашлицата много дълго, над 2 седмици, и ниска Т за няколко дни.

# 676
  • София
  • Мнения: 5 197
Bubulina, а ако отидеш на почивка .
Някъде на планински или морски въздух.
С минерален басейн , чиста храна , малко релакс и известно време спреш да мислиш за температура и болести ?

Напрегнато ли ти е ежедневието ? В стрес ли живееш ?

При мен действа , излизане  от мястото на което живея поне за 4-5 дни , тотална смяна на климата и вътрешна нагласа .
Вътрешната ми нагласа е , приемам , че имам ларингит и проблем с носа , знам че има лекарства и лекари , просто следя кога нещата се влошават .
Приемам , че напрежението през деня е голямо и взимам валериан (не често )
Въобще започвам да реагирам супер спокойно и се опитвам да мисля реално.
“Не съм само аз , да гадно е , че аз имам проблеми с ларинкса , стомаха и т.н., но има начини за контрол над състоянието . “
Отделно си намирам хоби .
И другото , гледам детето , помагам му с уроци и правя неща , които отвличат вниманието ми.

# 677
  • Мнения: 4 868
Да, живея малко под стрес, най-вече заради тия температури и кашлици и белите ми дробове, които са с хроничен бронхит и след всеки грип или настинка се възпаляват. А най-големият ми страх, е че имам стрептокок, който по никакъв начин не мога да убия и все дори и малко развивам температура. Дори от изопринозин, който вчера ми беше изписан веднага се изринах. Нищо не мога да пия лекарствено. Единствените неща, които понасям са аналгин, парацетамол и витамин ц. Всичко друго веднага ме изрива. Докато този стрептокок живее в организма ми съм щяла все да се разболявам, поради факта, че се възбужда от време на време. По кръвните изследвания лимфоцитите ми са с три единици надолу, гранулоцитите нагоре, а левкоцитите също бяха високи. Изследванията правих денят преди да ме тръшне новия вирус. Дефакто нищо вече не пия за него, защото ако не на кожата, езика ми се изприщва, лицето ми ще се подуе, а веднъж имах и недостиг на въздух от един антибиотик.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 197
Добре , пиеш ли противоалергично ?
Някои се пият с години . Една позната също е в подобно състояние , вкл алергии към повечето антибиотици , само един от 30лв не провокира реакция .

Толкова ли пък тези лекари не могат да се съобразят със състоянието ти и да предпишат антибиотик за теб ?
Какви са доказаните ти алергии ?
И аз съм убедена , че в гърлото или носа имам някаква бактерия , но пък , ако няма възпалителен процес , не пия антибиотик .

При теб е малко омагьосан кръг , и при мен е така , защото някои състояния вече са хронични , защото не съм била при добри лекари. Просто си мисля , че няма начин , да няма начин .

А ако влезеш в многопрофилна болница за няколко дни . Да направят всевъзможни изследвания ?
Преди колко ти в била температурата ?
Тя се влия е и от цикъл , хормони , стрес . Имаш ли проблем с хормоните ?

# 679
  • Мнения: 4 868
Добре , пиеш ли противоалергично ?
Някои се пият с години . Една позната също е в подобно състояние , вкл алергии към повечето антибиотици , само един от 30лв не провокира реакция .

Толкова ли пък тези лекари не могат да се съобразят със състоянието ти и да предпишат антибиотик за теб ?
Какви са доказаните ти алергии ?
И аз съм убедена , че в гърлото или носа имам някаква бактерия , но пък , ако няма възпалителен процес , не пия антибиотик .

При теб е малко омагьосан кръг , и при мен е така , защото някои състояния вече са хронични , защото не съм била при добри лекари. Просто си мисля , че няма начин , да няма начин .

А ако влезеш в многопрофилна болница за няколко дни . Да направят всевъзможни изследвания ?
Преди колко ти в била температурата ?
Тя се влия е и от цикъл , хормони , стрес . Имаш ли проблем с хормоните ?

До края на 2017 г. само ако не съм била болна, температура мерейки се, дори като съм се чувствала много топла, винаги ми е била макс 36.7. След миналогодишните разболявания си стана 37.1/2/3 и цяла година бях така. И в болница влизах и всевъзможни изследвания ми правиха тоя стрептокок пак го имаше. Те ме ръгаха единствено и само с антибиотици и за една година бях изпила цели осем, но приемайки ги падаше до 36.8, спирах ли приема им след шест седем дена температура се връщаше, втрисане ята също. От пращане за изследване на тсх хормони ми беше повишен единствено и само Мат, нито фт4, нито тсх , нищо. Затова и не ми дадоха нищо да пия за щитовидната жлеза. След всички тези терапии с антибиотици и нервната ми система се засегна, като всеки ден имах всевъзможни бодежи в главата, крака ми се движеше сам и лявата гръдна половина се появи миалгия и невралгия. Посещавах невролози, които ме тъпчеха с някви лекарства за успокоение, но нищо не помагаше. От тия стресови периоди и кръвното ми започна рязко да става 140 и рязко да слиза на 100. Буквално само навеждайки се , веднага ми се засягаше някакъв нерв и кръвното литваше. След това края на ноември претърпях операция от апендицит, като след нея пак ми се появи температура 37.3. Постоянно ме втрисане седмица след операцията. После изчезна всичко. Но след три седмици ме лепна новия вирус и до понеделник включително бях все с 37.1/2/3. Постоянно втрисане, болки в гърдите. Посещавах пак ендокринолог, нещата с хормоните бяха същите, макар че само Мат и тсх ми се изследва. Понеделник ме лепна новия вирус и температурата за първи път през последните две години става над 37?5 до 38.3. Постоянно следобедните часове се покачва, като вечер е над 38. През нощта винаги ми е под 37, на сутринта пак същото положение. Противоалергични и ми биеха урбазон за след реакции от лекарствата, но ме тъпчеха с фортекак. Не мисля, че имаше голям ефект от него, освен, че ме караше да кашлям повече с отделяне на храчки. Други противоалергични не са ми давали. Аз също не успях да оцеля лекари, всеки най лесно ми казваше, нищо ти няма и всеки се измиваше с диагноза не си за мен, посети друг специалист. Тази година трима доктора ме пращаха в болница и трите пъти бях отхвърлена, именно за изследвания, щом съм нямала 38+ температура не приемали. Сега я имам, но пак няма да ме вземат, защото забелязах, че искат да лекуват само с определена диагноза. На никой не му се занимава да назначава всевъзможни изследвания за да разбере какво ми е

# 680
  • Мнения: 48 224
Стрептокока къде е ?

# 681
  • Мнения: 4 868

Масово носителство в цялото тяло, в кръвта беше открит и в храчка

# 682
  • Мнения: 48 224
И не си го изчистила?

# 683
  • Мнения: 4 868

Седем дни са му дошли малко, а пък първия, който беше ми дала още на нова година личната Зинат, беше напълно излишен, защото на антибиограмата след това видях, че ми е резистентен. След терапията с Азитромицин няколко дни смятах, че е умряла бактерията, но уви пак се завърна температура и почвайки втора терапия със същия антибиотик от първото хапче бях получила подуване на лицето и задушаване. Урбазон ме спаси тогава и ми казаха никакви антибиотици поне 20 дни. Да ама сега пак съм болна и не знам

# 684
  • Мнения: 8 005
Колко висок е Мат? Може да имаш автоимунно заболяване и все още хормоните да са в норма. Ехография на щитовидната жлеза правена ли е?

# 685
  • Мнения: 48 224
Ми значи знаеш какво ти е. По принцип не знам какво може да ти помогне форума. Пускаш пак аст( предполагам това са ти пускали?) и храчка за антибиограма, взимаш противоалергични и така. То друг начин не знам да има. И симптоматично лечение- за Т, за гадене и т.н. поотделно.
Ева, правени са й, там е отделна тема.

# 686
  • Мнения: 4 868
Ми значи знаеш какво ти е. По принцип не знам какво може да ти помогне форума. Пускаш пак аст( предполагам това са ти пускали?) и храчка за антибиограма, взимаш противоалергични и така. То друг начин не знам да има. И симптоматично лечение- за Т, за гадене и т.н. поотделно.
Ева, правени са й, там е отделна тема.


АСТ и изследвания за ревматизъм ми правеха, но ревматизъм слава богу нямам. На мен не ми пречи да пия противоалергични, но получава прескачане на сърцето, което не си е работа. Още миналата година след флурохинолони като ми тръгна това прескачане и край, тия хистамините много ми влияят

# 687
  • Мнения: 8 005
Моля препоръчайте ми добър "цицолог" Simple Smile
Благодаря!

# 688
  • София
  • Мнения: 18 799
Д~р Василев.

# 689
  • Мнения: 9
Здравейте, от известно време имам болки в гърба и врата също така нямам енергия за нищо не се и наспивам въпреки че спя по 8 часа.Ходих при невролог направих ПКК с витамин б12, витамин Д и магнезий всичките в норма. Заключението му е, че всичко е от преумора и стрес. Преди да отида на преглед си гоогълнах симптомите и стихнах до извода, че ще се ,,МРЕ'' Smile което допълнително усложни положението. За болките предпоръча масаж. Възможно ли е проблемите да ми се дължат на въпросните причини?

Общи условия

Активация на акаунт