Бързи здравословни въпроси и отговори – 19

  • 45 731
  • 742
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 872
bubulina_baby , не мога да ти помогна със съвет, но от толкова време си в това състояние и ми е мъчно за теб, че не могат да ти назначат правилно и успешно лечение. Прегръщам те виртуално и подктепящо Hug

# 691
  • Мнения: 4 868
bubulina_baby , не мога да ти помогна със съвет, но от толкова време си в това състояние и ми е мъчно за теб, че не могат да ти назначат правилно и успешно лечение. Прегръщам те виртуално и подктепящо Hug

Благодаря! Ами то вече организма ми от толкова химия не иска да приема нищо, затова се появяват всякакви алергични реакции, но и че няма доктори на близко, при които съм ходила, които да се заемат по нормално, така е. Всеки си знае химията и това е, казвайки че се изривам от мн неща скръстват ръце и чао.

# 692
  • Мнения: 5 910
Здравейте, от известно време имам болки в гърба и врата също така нямам енергия за нищо не се и наспивам въпреки че спя по 8 часа.Ходих при невролог направих ПКК с витамин б12, витамин Д и магнезий всичките в норма. Заключението му е, че всичко е от преумора и стрес. Преди да отида на преглед си гоогълнах симптомите и стихнах до извода, че ще се ,,МРЕ'' Smile което допълнително усложни положението. За болките предпоръча масаж. Възможно ли е проблемите да ми се дължат на въпросните причини?

Е, това не е сериозно... Поне рентгенова снимка не ти ли назначи въпросният невролог? По принцип, и стресът не е за пренебрегване, но първо трябва да отхвърлиш всички останали потенциални причини за състоянието си.

# 693
  • Мнения: 9
Здравейте, от известно време имам болки в гърба и врата също така нямам енергия за нищо не се и наспивам въпреки че спя по 8 часа.Ходих при невролог направих ПКК с витамин б12, витамин Д и магнезий всичките в норма. Заключението му е, че всичко е от преумора и стрес. Преди да отида на преглед си гоогълнах симптомите и стихнах до извода, че ще се ,,МРЕ'' Smile което допълнително усложни положението. За болките предпоръча масаж. Възможно ли е проблемите да ми се дължат на въпросните причини?

Е, това не е сериозно... Поне рентгенова снимка не ти ли назначи въпросният невролог? По принцип, и стресът не е за пренебрегване, но първо трябва да отхвърлиш всички останали потенциални причини за състоянието си.
Благодаря за отговора.
Можете ли да ми препоръчате добър невролог?

# 694
  • Мнения: 7 956
Умората и усещането за недоспиване са познати на всички хашимотки, и много от нас са били първоначално с диагноза "от стрес и нерви ти е така, иначе нищо ти няма".
И макар заболяването да е типично женско, от него страдат и мъже. Бих препоръчала изследване на хормони и задължително и антителата - фт3, фт4, тсх, Тат и Мат. Дори в начален стадий да се изследват антителата Тат и Мат е по-важно от хормоните - защото може хормоните да са все още в норма и да кажат на пациента: ето, в норма си, нищо ти няма.
Антителата показват наличие или липса на автоимунна атака. Ако организмът е започнал да се самоизяжда, антителата ще са повишени.
Аз така се влачих над една година - обявена за хипохондричка, с изписани успокоителни!

# 695
  • София
  • Мнения: 12 532
Моля препоръчайте ми добър "цицолог" Simple Smile
Благодаря!

Д-р Младенов

# 696
  • Мнения: 9
Умората и усещането за недоспиване са познати на всички хашимотки, и много от нас са били първоначално с диагноза "от стрес и нерви ти е така, иначе нищо ти няма".
И макар заболяването да е типично женско, от него страдат и мъже. Бих препоръчала изследване на хормони и задължително и антителата - фт3, фт4, тсх, Тат и Мат. Дори в начален стадий да се изследват антителата Тат и Мат е по-важно от хормоните - защото може хормоните да са все още в норма и да кажат на пациента: ето, в норма си, нищо ти няма.
Антителата показват наличие или липса на автоимунна атака. Ако организмът е започнал да се самоизяжда, антителата ще са повишени.
Аз така се влачих над една година - обявена за хипохондричка, с изписани успокоителни!
Преди 2 месеца са ми изследвани + ехография на щитовидна жлеза всичко беше в норма.

# 697
  • София
  • Мнения: 5 197
Разбира се , вечното заключение  “ стрес , преумора , въобразяваш си !”
“Ами не , не си въобразявам ! “

Повечето доктори са се научили , пий там успокоително и се оправяй .
Те повечето вируси и пр., така се изродили , че ги влачиш с месеци .
Да не говорим , как пренебрегват факта , че освен първичен преглед , могат да задълбочат малко.
И като виждат , че не ти минава , въпреки купищата лекарства , които Те са изсиписали , не им ли става малко неудобно е*ати .

Буб, защо не пробваш да тренираш (леко) да се храниш напълно здравословно , да взимаш витамини , леко противоалергично , и леле , не вярвам , че ще го кажа , но хомеопатия ?
И супер храни ?

# 698
  • Мнения: 9
Разбира се , вечното заключение  “ стрес , преумора , въобразяваш си !”
“Ами не , не си въобразявам ! “

Повечето доктори са се научили , пий там успокоително и се оправяй .
Те повечето вируси и пр., така се изродили , че ги влачиш с месеци .
Да не говорим , как пренебрегват факта , че освен първичен преглед , могат да задълбочат малко.
И като виждат , че не ти минава , въпреки купищата лекарства , които Те са изсиписали , не им ли става малко неудобно е*ати .

Буб, защо не пробваш да тренираш (леко) да се храниш напълно здравословно , да взимаш витамини , леко противоалергично , и леле , не вярвам , че ще го кажа , но хомеопатия ?
И супер храни ?
Пия витамини NOW adam физически активен съм (такава ми е работата под 5км. на ден не падам) отделно 2-3 пъти седмично се занимавам със спорт мисля, че храненето ми е разнообразно по 4-5 пъти на ден (цел ми е да качвам килограми Laughing ) Както споменаваш и на мен ми писна да се занимавам с доктори и болници. Ако има някой доволен от невролог нека сподели. Немога вече да отделям време, пари и най вече нерви за лутане на нагоре надолу(от провинцията съм и всяко едно ходене по болници ми ангажира целия ден) Има и още нещо когато съм ангажиран нямам въпросните оплаквания в момента който седна или не правя нищо оплакванията се появяват.

# 699
  • Мнения: 48 050
Доста хора са в това положение
Защо не пробваш мазане с мазило тип волтарен и рием на витамини б, ама силнички като милгама например. Ако е свързано с нерв или шипове, ще облекчи. Едва ли ще навреди това лечение, а и да се диагностицират, и да не се, лечението е все това. Това го дискутирах с последната невроложка, като почнах с изброяване на симптоми, тя ги довърши вместо мен Joy а после като я попитах има ли смисъл изобщо от снимки и разни други неща, и това ще промени ли с нещо "терапията", която е симптоматична плюс много упражнения за гръб, тя потвърди че с нищо няма да се промени Simple Smile
Мъжът ми даже се оперира от дискова херния, аз си кретам така, както си знам- мазилца, упражнения, пазене на врат и кръст, витамини за нервчетата и мога да кажа, че бива Simple Smile Крепя положнието
Та тия симптоми- ако са от врата и от кръста, удрят на разнообразни места, но общо взето закрепяш положението и не "мреш" Joy

# 700
  • Мнения: 4 868
Разбира се , вечното заключение  “ стрес , преумора , въобразяваш си !”
“Ами не , не си въобразявам ! “

Повечето доктори са се научили , пий там успокоително и се оправяй .
Те повечето вируси и пр., така се изродили , че ги влачиш с месеци .
Да не говорим , как пренебрегват факта , че освен първичен преглед , могат да задълбочат малко.
И като виждат , че не ти минава , въпреки купищата лекарства , които Те са изсиписали , не им ли става малко неудобно е*ати .

Буб, защо не пробваш да тренираш (леко) да се храниш напълно здравословно , да взимаш витамини , леко противоалергично , и леле , не вярвам , че ще го кажа , но хомеопатия ?
И супер храни ?

Аз тренирам на велоергометър всеки ден, понеже си имам вкъщи. Иначе за хомеопатия бях ходила 2018 г. при един уж хвален и прехвален хомеопат, който ми беше дал за всеки ден някакви витамини на бойрон и всичките само за стрес. Две седмици по късно бях се изринала здраво. А друго тогава не приемах, защото се надявах хомеопатия да ми бъде от помощ. Не смея втори път да ходя при този човек. Дадох нова посявка за храчка за антибиограма. Ще видим в сряда какво ще покаже, ако бактерията е там или се е появила и друга ще мисля други варианти да ги избия

# 701
  • София
  • Мнения: 11 515
Аз още кашлям, четвърта седмица. Кажете някакви бабини деветини, че да намалее поне тази кашлица, че то не се издържа вече Rage

# 702
  • Мнения: 48 050
Ряпа със захар
Смучене на лукчета
Чай от джинджифил

# 703
  • София
  • Мнения: 385
За кашлица чай от дюля-варите плода, също става и от сварени орехови черупки.

# 704
  • Близко съм
  • Мнения: 823
Добър ден да ви попитам препоръчайте ми надеждна лаборатория , която да работи в неделя, става въпрос за гр. ПЛОВДИВ? Трябва да изследвам прогестерон и TSH

Общи условия

Активация на акаунт