Изоставена след неуспешно инвитро

  • 10 555
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 407
Ама никак не е задължително  всеки мъж, с когото имаме връзка да мечтае брак и деца точно пък с нас. Понякога просто се случва 😀 Разбира се, че жена с фертилни проблеми много лесно може да бъде заменена с друга. И с мъжете е така. Знаете.

# 46
  • Мнения: 39 296
Ходи до магазина за една кутия бонбони и вземи почерпи. Това сериозно. След няколко месеца нито ще ти е тежко, нито мъчно, ни-що.

# 47
  • Мнения: 14
Здравейте,
Не мога да си представя, колко Ви е тежко.
Ето и моето искрено мнение - мисля, че всичко това се е случило за добро. Този човек е показал признаци на насилник, не искам да си представям, какво щеше да стане, ако му бяхте родила дете.. :/
Пожелавам Ви успех, сигурна съм, че ще срещнете човекът, който ще Ви подкрепи до край!

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592

Успокоителните няма как ние да ти ги дадем - но не е изключено наистина да са от помощ.
Първото инвитро не винаги е успешно... няма да те лъжа - и 5тото не винаги е успешно, но пък и да се отчайваш след първия опит е (макар и напълно нормално) излишно - опитай се да си съхраниш силите.
Няма да е с този мъж - но вероятно ще имаш и други опити, а и никой да не е успешен, има толкова много родени деца, които имат нужда някой да ги обича и да кажат някому "мамо"...

# 49
  • Мнения: 346
Ще се включа и аз. Често напоследък чета новини за бебета, заченати ин витро след н-ти пореден опит. И ми прави впечатление, че съпрузите са останали заедно години наред и въпреки трудностите. Дори и да беше успешен твоя опит, представи си следващата трудност, и по-следващата - мислиш ли, че този изрод щеше да остане с теб? А и що за дете щеше да възпита?
Наричам го изрод защото само изрод изоставя другаря си по този начин!
Отваряй виното, покани приятелки и празнувай, че си се отървала от една гад. Този индивид е силно опасен!
Каквото и да ти пишем - няма да облекчим болката. Има си технологично време за минаване. Може би не е зле да започнеш нещо ново - спорт, танци, хоби. Ще те поразсее.
Повярвай на всички ни обаче - и твоето време ще дойде, ще видиш!

# 50
  • Мнения: 51
Бъди силна! Лоша постъпка мила. Не ти трябва такъв човек.

# 51
  • Мнения: 51
ЗДРАВЕЙТЕ,KARRY90! КОГАТО НИЕ С МОЯТ СЪПРУГ РЕШИХМЕ ДА ИМАМЕ ДЕТЕ,ЗАБРЕМЕНЯХ НА ПЪРВИЯ МЕСЕЦ,ЩАСТИЕ...ПОСЛЕДВА ПЪРВИ СПОНТАНЕН АБОРТ,ПОСЛЕ ОЩЕ ЕДИН,ПРАВИХ ИЗСЛЕДВАНИЯ,ПРОБЛЕМ НЯМА! БЯХ ПОТЪНАЛА В УЖАСНА ЯМА. ПОСЕТИХ ПСИХОЛОГ И ТОЙ МИ КАЗА СЛЕДНОТО: АКО ЕДИН МЪЖ СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ТЕ ПОЛЗВА САМО КАТО ИНКУБАТОР,А ПРИ ТЕБ МАЙ Е ТОЧНО ТАКА,ТО ТОЗИ МЪЖ НЕ ОБИЧА И НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТЕБ,А САМО ОТ ФУНКЦИЙТЕ ТИ КАТО ЖЕНА И СМЯТАМ,ЧЕ Е ТОЧНО ТАКА! ЧОВЕК КАТО ГУБИ НЕ ЗНАЕ КАКВО ПЕЧЕЛИ!! ИЗВИНЯВАМ ЗА ГОЛЕМИЯ ШРИФТ! ВСИЧКО ДОБРО!

# 52
  • Мнения: 6
Karry90, моят случай е подобен на твоя, само че аз правих два инвитро опита, които бяха неуспешни(да вметна че проблема беше при него и при мен) . Бившият тогава ми каза събирай си нещата и се махай. Нямах намерение да продължавам да спасявам нещо отдавна изгубено и си тръгнах. Две години след раздялата, той е женен и чака дете заченато нормално, аз също намерих моя човек и едва сега чувствам че живея. Моите репродуктивни проблеми след раздялата ни, изчезнаха. Извода за теб е, благодари че Господ те е спасил от живот със такъв низш индивид. И последно не си мисли че няма да имаш семейство и деца, оня отгоре си знае работата.

# 53
  • Мнения: 79
Често лошият късмет ни пази от по-лош... Когато в тежка ситуация, различна от твоята в близкото минало ми го казваха не го асимилирах изобщо, като правилно и си изживях болката. Сега поуспокоена вече осъзнавам каква услуга ми е направил "лошият" ми късмет. Просто ми разчисти пътя за по-хубави неща. Постъпката на половинката ти не подлежи на коментар. ОТВРАТИТЕЛНА Е!!! Но пък ти е показала истината за връзката ви, ако не е било за това е щяло да реагира за друго, а при по-дълга връзка, съответно има повече спомени, по-дълго минало и по-дълбоко преживяване на болката.  Сега ще ти разкажа една история. Моя комашинка имаше твоят проблем и след три неуспешни опита ИН ВИТРО беше изоставена от мъжа ѝ... Остави я заради друга. Тя обаче, когато се прибрав  родния си дом веднага я потърси момчето, на което тя беше първата любов. Той така и не бе създал дълготрайна връзка с никоя след нея. Ами чудо или не незнам, но към днешна дата с втория мъж си имат техни собствени две дечица. Момченце и момиченце. Бившият ѝ също... А и имай предвид, че въпреки тези проблеми, ако друг, който срещнеш реши да остане с теб, да те подкрепя, обича и уважава дали няма да е по-добрият вариант!? Зная, че не ти е никак лесно, но си изживей болката и гледай по-скоро да си стъпнеш на краката с вътрешно убеждение, че тези проблеми НЕ ТЕ ПРАВЯТ ПО-МАЛКО ЖЕНА!!! Нито пък имаш вина за тяхното наличие. Просто си се отървала от една голяма НЕЛЮБОВ... Искрено вярвам, че ще срещнеш човек, който със или без деца ще те обича повече. УСПЕХ!!!

# 54
  • Мнения: 15 356
Кари,много,много съжалявам за това през което минаваш.Не стига болката от неуспешното инвитро,ами и партньора да се откаже при теб.Първо,понеже и нас ни предстои инвитро много скоро,ще кажа че от репродуктивни проблеми не е застрахован никой.Днес си ти,утре може да е той.Знам какво е борбата за дете,но тя се води от двамата.Имам познати ,минали през 14 инвитро процедури,7 от които с донорска яйцеклетка,сега им предстои още борба за второ дете.Просто той не е бил за теб,това искам да кажа.В такива моменти се разбира дали си с точния човек.Освен това не си крава за разплод в осеминителен център.Надявам се скоро да се съвземеш и да намериш сили да продължиш напред.Някъде те чака истинската любов,човек който ще мине през това с теб.И ще иска не просто деца от теб,а с теб.

# 55
  • Мнения: 201
Може би просто не е бащата на твоето дете ... Може би Господ иска да срещнеш човек , с който ще си по-щастлива ...

# 56
  • Мнения: 1 495
В случая дори не мисля, че имаш фертилни проблеми. Просто не е бил подходящия. Със следващия ще бъде съвсем различно. Може дори подсъзнателно да си се пазела по някакви причини.
Не е излишно да поработиш с психолог или по друг начин върху себе си, само може да помогне да намериш щастието си. Желая ти всичко най-добро да ти се случва!

# 57
  • Мнения: 209
Здравейте, това което преживявате определено е ужасно, да видиш другото лице или може би истинското на човека до теб!
Ще ви разкажа истории, за мои блики познати или близки познати на родителите ми.
В нашето семейство или приятели е имало такива проблеми, но мъжете никога не са оставяли жената до себе си заради такива проблеми, даже са ги подкрепяли, защото една жена при такъв проблем се чувства изпаднала в някаква яма.
Едното семейство не можеха да си имат деца 7-8 години, проблеми нямаше и при двамата и те не можеша да си обяснят, защо нямат, сега имат две прекрасни момиченца.
Друго семейство искаха и двамата да си имат много второ дете, не можеха пак причини физиологични нямаше, ноо жената работеше много стресираща работа, мъжът и един ден и каза да я напусне, понеже тази работа и вкарва твърде вреден стрес. Напусна я, една година той я издържаше и след това изведнъж забременя и бяха страшно щастливи, но ако той бе от мъжете от тип ( аз ги наричам не развити личности ), които не обичат да издържат жена сигурно никога нямаше да си имат второ дете. За същия този човек, той казва : "Ако един мъж не може да е подкрепа на една жена в такъв момент било то финансово или емоционалено да се хвърлят".
Трето семейство жената не можеше да забременее, пробваха няколко тъпи инвитро и накрая успяха имат си близнаци.
Исках да ти ги кажа тези неща именно заради това, че ако един мъж обича ТЕБ, няма да те остави при такива проблеми!
Не сте били един за друг, защото дори да имате дете при поредния финансов проблем или друго той пак щеше да си тръгне!
Има такива хора искат да имат деца, заради обществения натиск или защото са на възраст, и не им дреме че в семейството им те ще са една формалност, т.е. няма да бъдат наистина пълноценни.
Бъди силна, отърси се от това, и започни да живееш както преди! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт