Мнения за неелитни училища след седми клас в София

  • 66 084
  • 797
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 48 060
Това е добре, но едва ли някое дете ще иде да учи Архитектура, или програмиране, или френски, само щото бала му стига за там, ако не го ЖЕЛАЕ
Според мен е редно да се сравнява по профили, поне, и тогава вече да се разслояват на по-елитни и неелитни
Това лично за детето де, за РУО, журналисти и прочие, е друго
Ихааа, има интересни неща в класацията
265 2208017 17 СУ "Дамян Груев" 0171 Чужди езици - ФЕ 30 294.75
Доста голяма "ножица" между минимален и максимален бал Simple Smile Чене елитно, не е, но чак на дъното на класацията...аз бих се объркала сериозно от тази класация, и се обърквам де, но мисля и с второто дете да се водя от желанията и силните му страни и след това от статистиката- спрямо неговите желания

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 10:05 от ♥ HAPPY ♥

# 181
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Естествено, че желанията да детето са водещи..... и преценката на родителя накъде да го "побутне".
Всичките тези "класации" са за ориентир в обстановката и необходимата подготовка. Аз си извадих и списък с всички гимназии в София и почнах лека-полека да им разглеждам сайтовете, специалностите (защото гледам и професионалните), после ще има пресяване и по местоположение.
С големия ми беше лесно, защото се ориентира рано, но дребното иска там, където ще учи най-малко...Satisfied, както ми описа желанията си, този извод си направих. Та сега зорът е до догодина по това време да е "избрал" и да го "иска" нещото, което и да е то.

# 182
  • Мнения: 48 060
Аха, май имаме общо дете Simple Smile

# 183
  • Мнения: 2 128
А от какво се определя балът /какво включват тези точки/?

# 184
  • София
  • Мнения: 8 306
Ако правилно помня, миналата година най-желано бе 22СУ, според брой посочвания.
Хепи, нямаш си идея колко деца учат някъде "за където им е стигнал бала", в това число избрали елитното, защото е елитно. В това число щеше да е моето дете
Скрит текст:
с ФЕГ, ако не бе мръднал след 1во класиране, за щастие не бе приет там, заради различното класиране за това което искаше. Също така за щастие не мръдна и към най-първите, за където нямаше достатъчен бал, но пък бяха (са) модерни/актуални/желани и ги бяхме писали (всъщност моето не писа от елитните СМГ, НПМГ-мат, НЕГ1/2, 164)

Мама на нана, има справочници, където е посочено. Издават се след като се утвърди план приема, за някои градове вече ги публикуваха. Дидева пуска периодично информация. За София още се чака (дано не подвеждам)

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 10:52 от Desem

# 185
  • Мнения: 48 060
Аз съм писала много пъти за дете във ФЕГ, което НЕ желае да учи френски. Не е добра идея. За моето второ НЕ обичащо езици и не много мотивирано дете и аз се оглеждам за варианти. 22 да е толкова желано...да не би да е било желано от подобен тип деца ? Умни, но не особено мотивирани, търсещи компромис между "елит" и ...мързел Simple Smile

# 186
  • Мнения: X
Според уважаемата д-р Кастрева именно 22 СЕУ е било посочено от най-много ученици миналата година.
Най-много учениците от София са посочили в своите заявления за кандидатстване профилираните паралелки. Сред най-желаните са 22 СУ с профил "Чужди езици" - английски и испански език (пожелано от 2098 ученици), 164-та гимназия с преподаване на английски език "Мигел де Сервантес", профили с испански и английски език - 1969 ученици и Първа английска езикова гимназия.

Мама на баба, има справочници, където е посочено. Издават се след като се утвърди план приема, за някои градове вече ги публикуваха. Дидева пуска периодично информация. За София още се чака (дано не подвеждам)
Няма още за София, а и за другите области са проекти, макар да мисля, че няма да претърпят редакции до окончателното утвърждаване.
И да се допълня. Миналата година за София  заявеният държавен план прием е бил от общо 385 паралелки, от които 236 - профилирани и 149  - професионални. По информация от медиите тази година съотношението е 229 профилирани, а 154 - професионални. 37% от всички паралелки ще са за природни, технически и IT науки. В елитните гимназии паралелките ще са от по 26 ученици, а 164 Испанска гимназия ще има паралелка по-малко тази година.
      
                        
                        

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 10:58 от Анонимен

# 187
  • sofia
  • Мнения: 8 953
А от какво се определя балът /какво включват тези точки/?
По принцип: НВО мат+НВО бел + 2 балообразуващи предмета от дипломата. За всяка паралелка са различни комбинациите и тежестта на двете НВО. За този година за София още не са публикувани.

# 188
  • София
  • Мнения: 38 887
Според мен 22 ро е като леко компромисен вариант сред елитните. Ако не влезе в Първа и втора немска, английска, френска, испанска, то поне 22 да закачи. Обаче базата им е добра, като за старо училище! Има снимки на сайта.

# 189
  • Мнения: 46 584
Справка бал по паралелки
Ето таблицата с баловете по паралелки, защото в едно и също училище за различните паралелки са различни баловете. За тези с квоти също са различни, има гимназии и без квоти.
Като търсите информация, нека не е от новинарски сайтове.
Странно, липсват цели паралелки. Нашата я няма.

# 190
  • sofia
  • Мнения: 8 953
РИО малко със зор изготвя тази справка за баловете и действително може да има пропуски.
Пълният списък с паралелки е в таблицата с план-приема за съответната година (дето още не е излязъл).

# 191
  • Мнения: 4 076
164 Испанска гимназия ще има паралелка по-малко тази година.[/i]
[/quote]

73 СУ - т.н. ІІ-ра немска гимназия също е с паралелка по-малко заради редуването през годините на различен прием  5/4 паралелки. За този набор паралелките в 73 СУ ще са 4 на брой. 52 места (силно желани- ) към този момент по-малко, а наборът е със значително по-висока численост.

# 192
  • Мнения: X
Странно, липсват цели паралелки. Нашата я няма.
Защото линкът е към файла с баловете от трето класиране. Явно се е напълнила преди това.

Темата доста се измести. Мисля, че е по-добре да коментираме план-приема в седмокласната. Все пак тук идеята беше да се дават мнения за неелитни училища след седми клас в София.

# 193
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Е, нали точно баловете определят елитността и неелитността.

# 194
  • Мнения: 46 584
Защото линкът е към файла с баловете от трето класиране. Явно се е напълнила преди това.
Да, тя беше с най-висок бал и се налълни първа.
Но трето класиране е подвеждащо, защото на 1-во може да е имало деца с по-нисък бал, които са приети и записани.
Ето 1-во.

Темата доста се измести. Мисля, че е по-добре да коментираме план-приема в седмокласната. Все пак тук идеята беше да се дават мнения за неелитни училища след седми клас в София.
Въпросът е да изясним кои са неелитните Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт