Има ли майки с брекети?

  • 13 784
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ей-тука има, случай No. 8, но съм виждала и по-хубави.
Но той и случаят си е бая тежък, като гледам Stop.

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И аз носих брекети.От 26 год. възраст до 28 год.Бях със страхотно криви зъби,а сега са "като мъниста" наредени  Peace.Не ми е пречило на работата/макар че работих с хора/,нито на социалния живот.Но изтърпях много болки и мъки.Обаче ми помогнаха за фигурата защото не можех много-много да ям  Mr. Green.
Забравих да кажа,че има брекети, които не се виждат почти защото са от бял материал.


Мога да дам координати на моя ортодонт.Много е добра и като специалист, и като човек.

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 20:58 от ivap

# 47
  • Мнения: 120
И аз носих брекети.От 26 год. възраст до 28 год.Бях със страхотно криви зъби,а сега са "като мъниста" наредени  Peace.Не ми е пречило на работата/макар че работих с хора/,нито на социалния живот.Но изтърпях много болки и мъки.Обаче ми помогнаха за фигурата защото не можех много-много да ям  Mr. Green.
Забравих да кажа,че има брекети, които не се виждат почти защото са от бял материал.


Мога да дам координати на моя ортодонт.Много е добра и като специалист, и като човек.
Давайки, ако искаш може и на лични!  bouquet

# 48
  • Paris
  • Мнения: 1 727
И моите зъбки са много зле, ама моята зъболекарка ми уби надеждите за оправяне, каза че вече ми било минало времето, на 36 съм, каза че щели да се подредят но после имало голяма вероятност пак да се върнат както са били.Дали е вярно не знам но се отказах много бързо. Чували ли сте нещо подобно?

# 49
  • Мнения: 4 733
Обмислям да си сложа поради няколко криви зъба, развалящи ми фасадата...  Blush Но трябва да се носят две години, а аз след около половин година ще започна работа и по-активен социален живот, не знам как ще гледат околните на тая "украса"...  Mr. Green
Как ви се струва жена на 30 с брекети на зъбите?  Thinking Има ли тук някоя друга "дъртофелница" като мен да се е присетила да си оправя сега зъбите?  Laughing
Имам колежка, която носи и хич не и пука, а определено работата ни е такава, че всеки ден около нас има поне 100 души... Хич не се и замисляй ами слагай, то и аз имам нужда, че съм с парадонтит и зъбките ми рано или късно ще поддадат, но ме спират паричките за момента... Зъхи, малко ме озадачи с тези две години?!...Където и да съм питала стоматолози ми казват ,че година се носят...

# 50
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, малко ме озадачи с тези две години?!...Където и да съм питала стоматолози ми казват ,че година се носят...

Как бе?!  Shocked Сигурна съм, че е две години, виж, че и момичетата по-горе по толкова са ги носили... Дали не говориш за шини ти?!  Thinking... макар че пак си е кратък срок...

# 51
  • Мнения: 4 733

Как бе?!  Shocked Сигурна съм, че е две години, виж, че и момичетата по-горе по толкова са ги носили... Дали не говориш за шини ти?!  Thinking... макар че пак си е кратък срок...
Нали онези металните които са на всеки зъб и се притягат през определен интервал от време....?

# 52
  • Габрово
  • Мнения: 2 548

Как бе?!  Shocked Сигурна съм, че е две години, виж, че и момичетата по-горе по толкова са ги носили... Дали не говориш за шини ти?!  Thinking... макар че пак си е кратък срок...
Нали онези металните които са на всеки зъб и се притягат през определен интервал от време....?
Точно такива носих 2 години.

# 53
  • Мнения: 4 733

Как бе?!  Shocked Сигурна съм, че е две години, виж, че и момичетата по-горе по толкова са ги носили... Дали не говориш за шини ти?!  Thinking... макар че пак си е кратък срок...
Нали онези металните които са на всеки зъб и се притягат през определен интервал от време....?
Точно такива носих 2 години.
Значи говорим за едно и също...на мен пък все по една са ми казвали и мацката колежка и тя толкова почти ги носи и има поразителен резултат...

# 54
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И моите зъбки са много зле, ама моята зъболекарка ми уби надеждите за оправяне, каза че вече ми било минало времето, на 36 съм, каза че щели да се подредят но после имало голяма вероятност пак да се върнат както са били.Дали е вярно не знам но се отказах много бързо. Чували ли сте нещо подобно?
Няма такова не6то като "минало ти е времето".Стига да имаш зъби в устата си можеш винаги да си сложиш.
И за да не се върнат в старото положение зъбите, се носят шини/може само нощем/още токлова време,колкото си носила брекетите.Това се прави за да се вкостят зъбите на новите си места.Аз понеже имам пародонтит съм с постоянни шини/отзад на зъбите/,които може да нося и цял живот.Нося ги вече трета година,но изобщо не се усещат и не ми пречат.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И моите зъбки са много зле, ама моята зъболекарка ми уби надеждите за оправяне, каза че вече ми било минало времето, на 36 съм, каза че щели да се подредят но после имало голяма вероятност пак да се върнат както са били.Дали е вярно не знам но се отказах много бързо. Чували ли сте нещо подобно?
Аз не, но ми казаха друго. Аз например не мога да сложа брекети заради един зъб, който стърчи пред другите. Пратиха ме да направя снимка и на нея се вижда, че няма достатъчно място за този зъб. Начинът бил с фасети.

# 56
  • Мнения: 480
Времето за носене на брекети (или шини) зависи от самите зъби. Както казах, аз ги носих 8 месеца, но това не е за хвалба, защото здрави зъби наистина се местят бавно. При моята голяма загуба на кост стана бързо, но то не знаеш да се радваш, ли да плачеш ли. При здрава зъбодържаща кост срока наистина е 2 години.

И май писах преди това - и аз имам вътрешна шина, вкопана в самите зъби, така че не пречи и все едно я няма.

Подвижните шини се носят по-дълго, тъй като не седят постоянно на зъбите (няма кой да ме убеди, че ако мога да я свалям, няма да се изкуша да я махам често). Освен това се фъфли.  Grinning

РЕНИ, казали са ти така, за да ти вземат пари за далеч по-скъпите фасети. Не съм ортодонт, но знам, че може да се извади по-заден зъб да да се направи място за предните, които да бъдат наместени в редица с брекети/шини. Не им се е занимавало с времеемката ортодонтия, като може да приключат набързро, че и повече пари да изкрат...

# 57
  • Мнения: 217
Аз нося фиксатори (шини, които се слагат само "когато си насаме със себе си). За една година резултатът е повече от добър, при положение, че имах доста тежка деформация, а и като ги сложих бях на 29.
Брекетите ми се видяха скъп (около 1200 лв. на челюст) и не особено удобен вариант (плаши хората, често казано).
Много съм доволна от фиксаторите, даже ще ми спестят изпилването и поставянето на коронки на двата криви кучешки зъба (които вече не са криви)  Mr. Green
Те коригираха и захапката, която беше отлична предпоставка за парадонтоза впоследствие.

# 58
  • Мнения: 8 917
Аз бих си сложила ако имах нужда и понеже така и така щяха да се виждат щях да ги направя като "бижу" - сякаш нарочно да привличат погледа. Така и ти няма да се притесняваш, че са "открили" погледите нещо, което ти се опитваш да скриеш Peace Предпалагам, че има много различни и защо не - красиви модели Peace

# 59
  • Мнения: 1 417
Аз носих 2год., т.е бях на 28-29 г., имах сериозен проблем със захапката, който сега е отстранен, пък и зъбите ми се подредиха идеално Grinning Цената беше 600 евро за абсолютно всичко, като се заплащаще 50% в началото и вноска всеки месец, което мен ме устройваше идеално. Ортодонтката беше много добра, преподавател е във факултета по стоматология. Аз ги носих 2год, но това зависи от случая. Работя с хора, ходя по много изложения в БГ и в чужбина, отначало ме питаха това украшения ли са или пък така ли е модерно  сега Laughing/ точно тогава имаше един билборд на Бенетон, където децата са с брекети/ после всички толкова свикнаха, че забелязаха че съм ги свалила 2-3м. след по късно. Веднъж в месеца ходиш да ти ги пристегнат и това е , малко ме боляха зъбите в началото, ама не е болка за умиране.

Общи условия

Активация на акаунт