Бета блокер и високо кръвно

  • 1 543
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте, рових във форума, но всички мнения са доста отдавна. Вече съм в 4 месец, но въпреки че съм на Допегит кръвното ми се покачва. Още отпреди да забременея пиех бета блокер заради ускорен пулс. В началото на бременността кардиолога ми каза да изчакам до 12 г. с. и може пак да включим бета блокер. С близнаци съм и навсякъде чета за преждевременно раждане и изоставане на плода при приема им.Моля,ако има някоя мама, която е пила бета блокер през бременността си да ми сподели опит. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 501
А колко ти е дозата на Допегита?

# 2
  • Мнения: 157
По начало беше по 1 таблетка ситрин и вечер, защото се оказа, че по половинка няма да даде желания резултат. По съвет на АГ започнах да пия по 3 пъти на ден по 1 таблетка, утре имам консултация с кардиолог и може би ще включат и бета блокер, тревожа се само какви последствия може да има върху бебетата

# 3
  • Мнения: 501
Максималната доза на Допегит е 4х2  таблетки. Колко пъти на ден си следиш кръвното и къде си забеляа , че се вдига. Мога да кажа за моя случай. Изчислиха ми висок риск за прееклампсия и ми назначиха консултация с кардиолог. Та той ми изписа допегит 2х1 таблетка от 12 седмица. Към 17 вече имах проблем и ми изписа Беталок 100мг 2х1/2 таблетка след като прочетох страничните ефекти, направих консултация с друг кардиолог и той ми увеличи дозата на Допегит и каза, че ако има проблем първо ще увеличим дозата на Допегита и чак тогава евентуално ще изпише бетаблокер. Като бетаблокери се изписват при кръвно горна граница 180-200. Обясни също, че има лекарство Нистатин май се казваше, което е доказано по-безвредно от бетаблокери за плода. Консултацията я направих в НКБ в с лекар който се занимава с инвазивна кардиология.Така, че може би е редно да направите и втора консултация.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 480
Аз съм на бетаблокер от 14 седмица , преди това бях само на допегит , но кръвното ми играеше.
Бетаблокера (небилет) започнах след консултация с кардиолог от НКБ по половин т.сутрин. В 25г.с. хванах няколко по-високи стойности и увеличихме дозата на 2*1/2.
Сега съм в 34г.с. и до момента не е имало изоставане в растежа. Дано да съм помогнала,  успех и спокойна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт