Пълна упойка за лекуване на зъбче?

  • 12 235
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Хайде, късмет, и не наблягай в приказките много на зъболекаря, а на пицарията и на сладоледа. Ще ходите утре да ядете пица и сладолед, но първо ще минете през чичо доктор да оправи зъбчето, щото утре е специален ден и така трябва  Simple Smile. Пък да видим аз какви ще ги къдря в края на юли, като на баткото му наближи часът за профилактичен преглед. Praynig

# 16
Моето дете е на 5, 5 годинки и има 7 пломби в устата си като първата я направихме  на 3 години и малко. Детето неискаше да ходи на зъболекар докато един ден от нетърпимата болка го накара сам да поиска да оправи зъбчето отидохме в Юниордент ..такъв стрес детето не беше изживявало........ без упоика затиснат на стола ужас..........но си намерихме една прекрасна зъболекарка и детето ,която успя да го убеди че няма нищо страшно в зъболекарския кабинет и че зъбките могат да се правят без да боли/ без упойка.
Гласувам с двете си ръце против Юниордент......

ПП : Как разбра че е кариес след като не си отваря устата, ако  все още не е би могло зъбчето да се намаже с ядин препарат/незнам името му/ от които зъбчето почернява, но пък стопира процеса на развалянето

Успех

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На Танти и двата кътника са с дупки вече, тъй че едва ли с намазване ще стане, а и да става, няма как да го намажат, след като тя не си отваря устата. На сила не искам, та единствен вариант ми остава, ако има някъде, където работят с райски газ.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 856
Ох,това ми е болната тема.Моят син също е с кариес,но с отворен зъб.Даде на зъболекарката два пъти с машинката да го почисти и на третия път по никакъв начин не можахме да го накараме.Отваря си устата,но машинка не дава.Какви ли не уговорки- подаръци,наказания,сам го оставихме при зъболекарката,аз на стом.стол той отгоре ми, шарена пломба,която се слага с пистолет- не дава.И аз се отказах.Вече една година е така.Попитах зъболекарката какво ще стане с този зъб тя каза или гангрена или ще се разруши и,че било хубаво да изтича малко кръв от зъба да не става гангрена.Това е положението при нас.

# 19
  • Мнения: 16
Толкова съм възмутена и вбесена от Юниордент ...
Добре де, аз ли съм в грешка или наистина очаквам прекалено много като си мисля, че ДЕТСКИЯ зъболекар би трябвало да има подход към деца, да ги предразположи ...
Колкото и да си говорим и обясняваме в къщи относно зъбчетата, нали все пак детето добива директни впечатления от самия кабинет, и ролята на зъболекаря е да го предразположи, детето да почувства, че може да му се довери, един вид зъболекаря вече е последната инстанция, която трябва да подпомогне адаптирането и приемането на тези манипулации, а то какво ... ние, родителите излизаме виновни, че детето не иска да сяда на стола, ... щото лелката не може да каже една мила думичка и дори и не го е погледнала ... гонят график ли, какво ... а нямаше никой отвън да чака след нас ...

От регистратурата, въпреки че обясних какъв е случая и поисках час за зъболекар, който би могъл наистина да ни помогне, ни пратиха при свободна зъболекарка, която дори и не погледна малкия и каза, че ако той сам не седне на стола не можело да направи нищо и да съм отивала при друг зъболекар. Изчакахме за друга зъболекарка, като естествено от регистратурата ни увериха, че и двете зъболекарки имали много добър подход към децата ...  Shocked
И пак същото ... не можело тя да работи така, да не сме й губели времето, ако веднага не седнело детето на стола ..., защото естествено малкия колкото и присърце да прие оправянето на зъбчето пред кабинета, като влезе и като видя некви намръщени тетки се стъписа ...

Питах относно прилагането на райски газ - нямали и не ползвали.
А за пълна упойка си носели отговорността родителите ... и по принцип я използвали при абсолютно крайни случаи ...

Просто незнам какво да правя ...

maiche, положението при нас е същото - отворено зъбче, но вече с възпаление, затова ми е толкова притеснено ...

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 15:15 от Creative

# 20
  • Мнения: 3 491
Creative, това, което разбирам, е че проблемът наистина не е в детето. Тогава пък пълната упойка съвсем се обезсмисля. Колко му е да хванеш детето за ръката, да го поведеш и да му кажеш, че това (машинката) ти е просто четката за зъби. Дано някоя патила глава ти прати координати на детски зъболекар, който е наясно, че подходът е част от занаята му. Поне един такъв в град с размерите и потенциала на София все трябва да се намери! Ей, ама яд ме е, да ти кажа.

# 21
  • Мнения: 16
Преди известно време, когато беше само кариесче, без никакви усложнения, го водихме при една зъболекарка, виждаше се, че си разбира от работата, имаше желание да помогне, обаче ... за това си трябва търпение, а такова в днешно време трудно се намира май ... а кой, ако не те - хората занимаващи се с деца, трябва да знаят, че без търпение нищо не става ...

И днес зъболекарката от Юниордент ми казва, що сте го водили на няколко зъболекари, аз съм постъпила погрешно ... Ами като всеки вдига ръце и казва - спасявайте се, аз какво да направя ... да го оставя да го боли и да се мъчи ...

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Толкова съм възмутена и вбесена от Юниордент ...
Добре де, аз ли съм в грешка или наистина очаквам прекалено много като си мисля, че ДЕТСКИЯ зъболекар би трябвало да има подход към деца, да ги предразположи ...
Колкото и да си говорим и обясняваме в къщи относно зъбчетата, нали все пак детето добива директни впечатления от самия кабинет, и ролята на зъболекаря е да го предразположи, детето да почувства, че може да му се довери, един вид зъболекаря вече е последната инстанция, която трябва да подпомогне адаптирането и приемането на тези манипулации, а то какво ... ние, родителите излизаме виновни, че детето не иска да сяда на стола, ... щото лелката не може да каже една мила думичка и дори и не го е погледнала ... гонят график ли, какво ... а нямаше никой отвън да чака след нас ...

От регистратурата, въпреки че обясних какъв е случая и поисках час за зъболекар, който би могъл наистина да ни помогне, ни пратиха при свободна зъболекарка, която дори и не погледна малкия и каза, че ако той сам не седне на стола не можело да направи нищо и да съм отивала при друг зъболекар. Изчакахме за друга зъболекарка, като естествено от регистратурата ни увериха, че и двете зъболекарки имали много добър подход към децата ...  Shocked
И пак същото ... не можело тя да работи така, да не сме й губели времето, ако веднага не седнело детето на стола ..., защото естествено малкия колкото и присърце да прие оправянето на зъбчето пред кабинета, като влезе и като видя некви намръщени тетки се стъписа ...

Питах относно прилагането на райски газ - нямали и не ползвали.
А за пълна упойка си носели отговорността родителите ... и по принцип я използвали при абсолютно крайни случаи ...

Просто незнам какво да правя ...

maiche, положението при нас е същото - отворено зъбче, но вече с възпаление, затова ми е толкова притеснено ...



Мога да ти пратя координатите на зъболекарката, при която водих Танти. За нея гарантирам, че отношението й е повече от добро. По принцип е детски зъболекар и съм я препоръчала на страшно много хора, които са останали доволни. Явно при теб детето си е наред, просто сте попаднали на кофти лекари. Моят проблем определено е в детето-голяяяям инат.

# 23
  • Мнения: 16
Ами след тези зъболекари, които сме посетили предполагам, че детето вече проявява несъзнателен ужас и страх трансформиращ се в нежелание за разбиране и приемане, граничещо до инат ... Предполагам, че трябва да мине известно време, за да може да забрави и да се успокои ... и тогава пак ще пробваме ... а дотогава се надявам зъбчето да не се усложни ...

Леля Ог, ако става въпрос за зъболекарката в Младост, ние ходихме при нея преди 2-3 месеца, но не успяхме нищо да направим ... и тя ни насочи към Юниордент ...

# 24
  • Мнения: 5 531
Аз следя темата от няколко дена, но избягвах да пиша . Ако позволите ще споделя моят опит с детски зъболекар.Аз съм писала и друг път нашата история, но обикновено съм критикувана , че съм си измъчила детето и че това били млечни зъби.Е  на моята дъщеря на 1,3 г и се появиха черни петна по зъбките.Аз естествено веднага я заведох на зъболекар(по-точно на 3)С/д тях единственото решение беше зъбките да се запечатат със сребърен нитрат докато малката не ги смени.Да ама мен това не ме удоволетворяваше, и случайно попаднахме в Медстом при д-р Маркова-детски стоматолог.За нас тя е прекрасен стоматолог.Ще избегна подробностите, сега Мария е на 4г и има 9 пломби и коронки на предните зъбки, коити се бяха почти напълно разрушили.Не сме използвали упойка, защото моето дете е мого (незная дали трябва да кажа послушно или издържливо), но се усмихва  с удоволствие и се гордее, че усмивката и е красива.Ходиме на контролен преглед на всеки 3м и Мария знае че всеки път щом е послушна докторката ще и даде подарък.Бих казала, че наистина подхода към децата е изключително важен.

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ами след тези зъболекари, които сме посетили предполагам, че детето вече проявява несъзнателен ужас и страх трансформиращ се в нежелание за разбиране и приемане, граничещо до инат ... Предполагам, че трябва да мине известно време, за да може да забрави и да се успокои ... и тогава пак ще пробваме ... а дотогава се надявам зъбчето да не се усложни ...

Леля Ог, ако става въпрос за зъболекарката в Младост, ние ходихме при нея преди 2-3 месеца, но не успяхме нищо да направим ... и тя ни насочи към Юниордент ...

Яснооооо.......

# 26
  • Мнения: 660

Друг зъболекар ни посъветва да оставим нещата така както са ... за да не се стресира повече детето ... това зъбче щяло да се саморазруши и нямало да има последствия за основните зъбчета


Това е най-добрият вариант при млечни зъбчета ! Не бих рискувала с никакъв газ . Може да ти предложат нещо за мазане , за да отшуми възпалението - попитай за това !

# 27
  • Мнения: 822
Използвам,че темата на Creative все още не е заключена,за да задам и аз някои въпроси...
Може би най-вече към Блажка,но и другите майки,чиито деца вече са посетили зъболекар.
И на нас това ни предстои след няколко дни-първото посещение... Sad
Много съм притеснена,как ще се държи детето,дали изобщо ще го накарат да си отвори устата,как ще понесе упойката...и още много терзания.
Блажка,доколкото разбрах и при вас са слагали местна упойка.И нашият зъболекар спомена само за този вариант.Засега зъбчето е едно,но се притеснявам,как ще приеме упойката.Макар и местна.Тук тестове за алергии не правят,предполагам както и при вас.Вариант за райски газ поне при този зъболекар-няма.
Какво ви е мнението за ранното почистване (имам предвид на зъбен камък) на детските зъби?Тук го практикуват.А аз сякаш не мога да си представя,че дете на 3 години ще има големи наслагвания,та да го подлагам и на това.

Общи условия

Активация на акаунт