Замразяване на яйцеклетки

  • 3 664
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 29
Здравейте, не знам дали е редно тук да пиша и съм нова във форума не съм много наясно, извинявам се предварително. Много съм притеснена и имам нужда от съвет и информация от дами, които са наясно. Така започвам извинявам се, че ще пиша доста объркано, но в главата ми е каша. От година правим опити за бебе неуспешно. Живеех в чужбина и там нещата се случваха много бавно, за изясняване на проблема ми. Реших да се прибера в България да си пусна всички необходими изследвания, и се оказа че на 32г. съм в пременопауза с АМХ 0,064 шока беше голям. Решихме с моя съпруг да задестване инвитро процедурата в чужбина даваха ни шансове, но тъкмо за първия преглед, се разделихме той ми заяви, че не готов да мине през този път и ми срина всички надежди предаде ме в толкова труден за мен момент. И сега вече съм си в България действам по процедурата за замразяване на яйцеклетки, но почти не намирам информация от дами преминали през това сами. Знам, че шанса ми е минимален, но все пак ми се иска да се пробвам за в бъдеще като намеря човека за мен, да пробваме с моите замразени яйцеклетки. Преди 15 дена си запазих час в клиника Надежда казаха ми на треди ден от цикъла да съм там, днес като се обадих ми съобщиха, че доктора който отговарял за това по спешност щял да отсъства и да сме пробвали за следващия месец. Казаха че ще ми звъннат за повече информация и до сега никой не ми е потърсил. Реших да си запазя час и при д-р Владимиров. Извинявам се за дългата тема, но как мислите вие дали изобщо имам шанс за замразяване с такъв нисък резултат? Тези дни ще си пусна изследване и за витамин Д, че разбрах че може това също да е повлияло. Ще ви бъда много благодарна за отговорите. Всичко добро ви желая!

# 1
  • Мнения: 198
Здравейте, не знам дали е редно тук да пиша и съм нова във форума не съм много наясно, извинявам се предварително. Много съм притеснена и имам нужда от съвет и информация от дами, които са наясно. Така започвам извинявам се, че ще пиша доста объркано, но в главата ми е каша. От година правим опити за бебе неуспешно. Живеех в чужбина и там нещата се случваха много бавно, за изясняване на проблема ми. Реших да се прибера в България да си пусна всички необходими изследвания, и се оказа че на 32г. съм в пременопауза с АМХ 0,064 шока беше голям. Решихме с моя съпруг да задестване инвитро процедурата в чужбина даваха ни шансове, но тъкмо за първия преглед, се разделихме той ми заяви, че не готов да мине през този път и ми срина всички надежди предаде ме в толкова труден за мен момент. И сега вече съм си в България действам по процедурата за замразяване на яйцеклетки, но почти не намирам информация от дами преминали през това сами. Знам, че шанса ми е минимален, но все пак ми се иска да се пробвам за в бъдеще като намеря човека за мен, да пробваме с моите замразени яйцеклетки. Преди 15 дена си запазих час в клиника Надежда казаха ми на треди ден от цикъла да съм там, днес като се обадих ми съобщиха, че доктора който отговарял за това по спешност щял да отсъства и да сме пробвали за следващия месец. Казаха че ще ми звъннат за повече информация и до сега никой не ми е потърсил. Реших да си запазя час и при д-р Владимиров. Извинявам се за дългата тема, но как мислите вие дали изобщо имам шанс за замразяване с такъв нисък резултат? Тези дни ще си пусна изследване и за витамин Д, че разбрах че може това също да е повлияло. Ще ви бъда много благодарна за отговорите. Всичко добро ви желая!
  Много неприятно ! Аз лично мога да дам само съвет с вит Д . Аз съм с АМН 0.45 и доказан дефицит Вит Д от 13 при норма 30-100 .след месец взимаме Вит Д , висока доза се качи вит Д на 22, а АМН стана 0.4 Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 10 642
0,45 и 0,4 са си все едно и също

# 3
  • Мнения: 198
0,45 и 0,4 са си все едно и също
не знам колко е едно и също , с тези темпове след 8 месеца съм на 0 .

# 4
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами разликата 0,05 е никаква. 2 пъти да пусна на апарата една и съща проба, ще излезне с по-голяма разлика. Така, че изобщо не може да се говори, че намалява в момента.
А и вит. Д вси още е в дефицит

# 5
  • Мнения: 198
Ами разликата 0,05 е никаква. 2 пъти да пусна на апарата една и съща проба, ще излезне с по-голяма разлика. Така, че изобщо не може да се говори, че намалява в момента.
А и вит. Д вси още е в дефицит
  Дано да е така , иначе продължавам с Вит Д , надеждата умира последна !

# 6
  • Мнения: 29
А как мислите този ще ми свърши ли работа, че нещо не са ми ясни колко единици е?

# 7
  • Мнения: 198
А как мислите този ще ми свърши ли работа, че нещо не са ми ясни колко единици е?
Вигантол капки най добре ! Също така според мен и си пуснете изследването за Вит Д !

# 8
  • Мнения: 2 144
terryy,
аз бях с подобен резултат от АМХ. Няма да се отчайваш и предаваш. Изчакай си доктора в Надежда и продължи. Ще извадят яйцеклетки, не се тревожи. Но ще ти трябва малко по-голяма бройка, защото при размразяване често половината умират, така да се каже. Затова повечето замразяват ембриони. Едно е да размразиш една клетчица, друго е вече ембрион с 8-10 клетки на 3ден, а ако се изчака до 5ден може 100клетки да е вече. В Надежда апаратурата и въобще всичко е на световно ниво. Само наблегни на по-здравословен начин на живот докато събираш яйцеклетки. Може да си помогнеш с витамини, някакъв спорт. Но не много активен. Че и това не пречоръчват. И така. Винаги има шанс! И за още клетчици. И за нов човек до теб!

Аз съм на 44. На 42 родих дъщеря си. А в момента не ми пука колко е АМХ. Защото в Надежда изследват ФСХ. Моето е в облаците. Демек зле. Но аз съм отново в Надежда с надежда за второ детенце.
Не се предавай!😉

# 9
  • Мнения: 198
terryy,
аз бях с подобен резултат от АМХ. Няма да се отчайваш и предаваш. Изчакай си доктора в Надежда и продължи. Ще извадят яйцеклетки, не се тревожи. Но ще ти трябва малко по-голяма бройка, защото при размразяване често половината умират, така да се каже. Затова повечето замразяват ембриони. Едно е да размразиш една клетчица, друго е вече ембрион с 8-10 клетки на 3ден, а ако се изчака до 5ден може 100клетки да е вече. В Надежда апаратурата и въобще всичко е на световно ниво. Само наблегни на по-здравословен начин на живот докато събираш яйцеклетки. Може да си помогнеш с витамини, някакъв спорт. Но не много активен. Че и това не пречоръчват. И така. Винаги има шанс! И за още клетчици. И за нов човек до теб!

Аз съм на 44. На 42 родих дъщеря си. А в момента не ми пука колко е АМХ. Защото в Надежда изследват ФСХ. Моето е в облаците. Демек зле. Но аз съм отново в Надежда с надежда за второ детенце.
Не се предавай!😉
Може ли да препоръчате специалист в Надежда при ниско АМН ?

# 10
  • Мнения: 2 144
Др Стаменов

# 11
  • Мнения: 198
Благодаря Шакира !

# 12
  • Мнения: 1 346
    Terry,  не се отчайвай, чети, стигни се, изследвай си нивата на витамините, ниво на желязото, тук във форума ще прочетеш много съвети за добавки, за полезни храни, постарай се да ги въведеш в норми и напред! Ако се разровиш ще прочетеш и за други, които събират яйцеклетки. Аз съм при д-р Калчев и подходът при мен е сходен.
    Относно партньора, дай му малко време, за мъжете шокът е много,много голям, при все че ние отнасяме цялата болка от процедури, разочарования, търсения, но когато го спечелиш, с повечко търпение, на своя страна в битката, ще имаш най-голямата подкрепа! Успех!

# 13
  • Мнения: 198
     На този мъж не му трябва никакво време !!!!!! Как ще сложиш собственото си его и себелюбие пред жена си ! Не може на първата трудност в живота да се отказва от нея ! Та те дори на преглед не са били заедно ! В живота има много ножове в гърба ! Аз мисля , че е добре и е разбрала що за човек е на 32 , не на 52 ! И ако се съгласи да го приеме обратно трябва да е адски голямо молене от негова страна ! Според мен тя заслужава по добър мъж! На  32 младо момиче , сигурна съм  че Господ ще я събере с такъв , само вяра че всичко ще е наред !

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 12:24 от Annikaleo

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 217
terryy, как си? Ходи ли на процедура, може ли да споделиш подробности?

# 15
  • София
  • Мнения: 144
И аз ще се радвам да чуя дали има продължение историята.

Като добавка в същата тема, някой минавал ли е през хормоналната терапия за тази пукция? Мен честно казано най-много от нея ме е страх, и сега си имам проблеми с нервите ...

# 16
  • Мнения: 29
Здравейте, историята е такава, че месеци мотане и неяснота, и липса на комуникация с лекаря- се отказах. Разубедих се защото едно, че за процедурата ти дава много малък процент след това да имаш оцеляла яйцеклетка и от финансова гледна точка. Емоционално и психически не издържах също, път, хотели, сумати хапчета и инжекции и накрая получавам едно мрън от лекаря. Все се отлагаше за  следващия цикъл, на следващия той е на командировка и пак се отлага. Като гледах в клиниката всички двойки как се подкрепят, а аз сама просто се сринах. Ще оставя нещата в ръцете на Господ пък каквото е писано! Може скоро да си намеря стойностна половинка и да вървим двамата по този труден път. 😊

# 17
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте, историята е такава, че месеци мотане и неяснота, и липса на комуникация с лекаря- се отказах. Разубедих се защото едно, че за процедурата ти дава много малък процент след това да имаш оцеляла яйцеклетка и от финансова гледна точка. Емоционално и психически не издържах също, път, хотели, сумати хапчета и инжекции и накрая получавам едно мрън от лекаря. Все се отлагаше за  следващия цикъл, на следващия той е на командировка и пак се отлага. Като гледах в клиниката всички двойки как се подкрепят, а аз сама просто се сринах. Ще оставя нещата в ръцете на Господ пък каквото е писано! Може скоро да си намеря стойностна половинка и да вървим двамата по този труден път. 😊

Успех желая! Аз също съм на фаза проучване и може и аз да прибегна до Божиите услуги Simple Smile

# 18
  • Мнения: 198
Terry , може ли да попитам кой е лекаря ? И аз се замислям за замразяване .

# 19
  • Мнения: 29
Terry , може ли да попитам кой е лекаря ? И аз се замислям за замразяване .

Д-р Стаменов

# 20
  • Мнения: 198
Ясно , аз въобще се отказах от Надежда .

# 21
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте, историята е такава, че месеци мотане и неяснота, и липса на комуникация с лекаря- се отказах. Разубедих се защото едно, че за процедурата ти дава много малък процент след това да имаш оцеляла яйцеклетка и от финансова гледна точка. Емоционално и психически не издържах също, път, хотели, сумати хапчета и инжекции и накрая получавам едно мрън от лекаря. Все се отлагаше за  следващия цикъл, на следващия той е на командировка и пак се отлага. Като гледах в клиниката всички двойки как се подкрепят, а аз сама просто се сринах. Ще оставя нещата в ръцете на Господ пък каквото е писано! Може скоро да си намеря стойностна половинка и да вървим двамата по този труден път. 😊

Здравей, terryy,

Каква е цената за замразяване на яйцеклетка?

# 22
  • Мнения: 29
Здравейте! Това ми бяха пратили, но преди това си плащаш няколко прегледа и няколко изследвания на хормони които не влизат в пакета.  А също да кажа, че не искам да развалям реномето на Надежда и на д-р Стаменов просто аз така си прецених.


Пакет Майка навреме 1

Скрит текст:
Част 1
Серологични изследвания съгл. Наредба 28 на МЗ за дейности по асистирана репродукция, проследяване на контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) (*медикаментите не са включени в цената), фоликулна пункция с кратка венозна анестезия, ембриологична експертиза на получените яйцеклетки за годност за замразяване.
Цена: 800 лв.
   
Част 2
Замразяване на яйцеклетки по метода витрификация, криосъхранение за период от 1 година.
Цена: 500 лв.

Крайна цена на целия пакет: 1300 лв.


Пакет Майка навреме 3

Част 1
Серологични изследвания съгл. Наредба 28 на МЗ за дейности по асистирана репродукция, проследяване на контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) (*медикаментите не са включени в цената), фоликулна пункция с кратка венозна анестезия, ембриологична експертиза на получените яйцеклетки за годност за замразяване
Цена: 800 лв.

Част 2
Замразяване на яйцеклетки по метода витрификация, криосъхранение за период от 3 година.
Цена: 1000 лв.

Крайна цена на целия пакет: 1800 лв.

Пакет Майка навреме 5

Част 1
Серологични изследвания съгл. Наредба 28 на МЗ за дейности по асистирана репродукция, проследяване на контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) (*медикаментите не са включени в цената), фоликулна пункция с кратка венозна анестезия, ембриологична експертиза на получените яйцеклетки за годност за замразяване
Цена: 800 лв.

Част 2
Замразяване на яйцеклетки по метода витрификация, криосъхранение за период от 5 години.
Цена: 1300 лв.

Крайна цена на целия пакет: 2100 лв.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 10:33 от AnMary

# 23
  • BG
  • Мнения: 2 217
terryy, благодаря за подробната информация! Heartpulse Много е ценна!
Ще помисля и аз над въпроса ... Никак не са за подценяване споменатите суми. Предполагам, че първо ще започна с изследвания, а после в зависимост от тях, ще реша какво да правя.

# 24
  • Мнения: 198
Дали споменаха колко точно яйцеклетки им трябват минимум зада има шанс да оцелее яйцеклетка ! Аз съм само с по 5-6 антрални фоликула на месеци заинвитро ми казаха , че трябват две пункции .

# 25
  • Мнения: 29
terryy, благодаря за подробната информация! Heartpulse Много е ценна!
Ще помисля и аз над въпроса ... Никак не са за подценяване споменатите суми. Предполагам, че първо ще започна с изследвания, а после в зависимост от тях, ще реша какво да правя.
Желая ти успех и сила! ♥️
Може за в бъдеще да пишеш как са се развили нещата. Защото почти никаква информция няма в нета.

Дали споменаха колко точно яйцеклетки им трябват минимум зада има шанс да оцелее яйцеклетка ! Аз съм само с по 5-6 антрални фоликула на месеци заинвитро ми казаха , че трябват две пункции .
Извинявам се, аз сега се сетих, че имам подробем имейл с инфо за процедурата.

Скрит текст:
Преди старта на процедурата е необходимо да бъде направен преглед при
репродуктивен специалист. За целта, на 2-3 ден от месечния Ви цикъл
трябва да бъдат изследвани хормоните FSH, E2, LH, както и AMH, а най -
късно до 10-ти чист ден на Вашия цикъл е необходимо да се направи и
първоначален преглед при репродуктивен специалист. Той ще даде оценка на
състоянието Ви както и становище, дали процедурата може да бъде
приложена във Вашия конкретен случай. По преценка на лекаря може да
бъдат назначени допълнителни изследвания или консултации след прегледа.

След като се направи предварителната оценка и се снеме анамнеза, в общия
случай започваме със стимулация на яйчниците.
Стимулацията стартира отново на 2-3 ден от месечния Ви цикъл и
обикновено трае около 9-10 дни (ако няма противопоказания, има
възможност първичната консултация да съвпадне и със старта на
стимулация). В общият случай се прилагат инжикции, подкожно в областта
на корема. По време на стимулацията трябва да планирате няколко
посещения в болницата, необходими за внимателното проследяване на
резултата от нея (ще бъдат извършвани прегледи и измерване на хормони).
Когато стимулацията завърши, се пристъпва към пункция - минимално
инвазивна процедура, която се извършва под краткотрайна венозна
анестезия. Чрез нея се извличат узрелите яйцеклетки. Самата манипулация
не изисква болничен престой, но ще останете за около 2 часа под лекарско
наблюдение преди да се приберете вкъщи. Веднага след пункцията,
яйцеклетките се подготвят за замразяване в ембриологична лаборатория. За
всеки етап от процедурата ще бъдете подробно информирана.

Спрямо Вашето желание замразените яйцеклетки могат да бъдат съхранявани
за срок от 1, 3 и 5 години в криобанката на болница Надежда. Оптималният
препоръчителен срок за съхранение спрямо българското законодателство е 5
години. Подписва се и договор за съхранение на репродуктивните клетки,
съобразно избрания период.

В някои случиаи процедурата трябва да бъде повторена, за да бъдат
събрани оптимален брой яйцеклетки - обикновено се цели 10-15 броя
качествени такива.

Заплащането на процедурата се осъществява на базата на пакети, в които
са включени необходимите изследвания, прегледи и манипулации по време на
самата процедура. Пакетите се заплащат на две части. Предлагат се 3
пакета, които се различават единствено по срока на съхранение на
яйцеклетките, който ще заявите (може да ги разгледате подробно в
приложения файл). Важно е да уточним, че пакетните цени НЕ включват
медикаментите за стимулация, тъй като всеки случай е индивидуален и
дозировката и вида медикаменти се определят от репродуктивния специалист
на базата на конкретния случай. Имайте предвид, че заедно с тях
процедурата може да достигне максимум 3 800 - 4000 лв.

http://m.maikanavreme.bg/sahrani-nadezhda/zashto-zamrazyavame-yaitzekletki/

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 10:32 от AnMary

# 26
  • Мнения: 198
Много благодаря за полезната информация !

# 27
  • София
  • Мнения: 10 642
Дали споменаха колко точно яйцеклетки им трябват минимум зада има шанс да оцелее яйцеклетка ! Аз съм само с по 5-6 антрални фоликула на месеци заинвитро ми казаха , че трябват две пункции .
Аз съм замразявала яйцеклетки като част от ин витро процедура. Правихме пункции на естествен цикъл. Успяхме да замразим 2. В последствие и двете се размразиха и оплодиха, за съжаление тогава бременност не настъпи, но не замразяването беше проблема.

# 28
  • Мнения: 472
Аз в момента правя процедурата по замразяване в Турция. Понеже ми закъсня менструацията ми предписаха дуфастон , но на 4 ден го спрях тъй като ми дойде . От година цикъла ми е нередовен и все по-оскъден. Имам един спонтанен аборт е 8-ма седмица. На 33 години съм с АМХ 0,22
На трети ден от менструацията ми бяха направени изследвания , коремен и вагинален видеозон. Днес ми направиха първата коремна инжекция , утре точно в същото часово време ще си направя втората и на следващия ден имам час за преглед на видеозон.

Втори ден . Днес ми дадоха резултатите от изследванията : бета hCG, E2, fsh, LH,progesteron, tsh, prolactin, INR. Само естрогена ми е завишен, другите показатели са в норма.
Инжекция коремно, този път от другата страна на пъпа 3 пръста навътре . Утре сутринта съм на кръвни изследвания  , няколко часа по-късно на видеозон .

Ще се радвам да споделяме опит ако има и други , които са замразявали или обмислят  тази процедура.

Последна редакция: ср, 11 ное 2020, 19:24 от Marleena

# 29
  • Мнения: 29
Аз в момента правя процедурата по замразяване в Турция. Понеже ми закъсня менструацията ми предписаха дуфастон , но на 4 ден го спрях тъй като ми дойде . От година цикъла ми е нередовен и все по-оскъден. Имам един спонтанен аборт е 8-ма седмица. На 33 години съм с АМХ 0,22
На трети ден от менструацията ми бяха направени изследвания , коремен и вагинален видеозон. Днес ми направиха първата коремна инжекция , утре точно в същото часово време ще си направя втората и на следващия ден имам час за преглед на видеозон.

Втори ден . Днес ми дадоха резултатите от изследванията : бета hCG, E2, fsh, LH,progesteron, tsh, prolactin, INR. Само естрогена ми е завишен, другите показатели са в норма.
Инжекция коремно, този път от другата страна на пъпа 3 пръста навътре . Утре сутринта съм на кръвни изследвания  , няколко часа по-късно на видеозон .

Ще се радвам да споделяме опит ако има и други , които са замразявали или обмислят  тази процедура.

 Здравей, ако искаш разкажи как са се развили нещата до края? Ще бъде полезна имформация Simple Smile

# 30
  • Мнения: 472
Биха ми всеки ден Мерионал (150+150+75) в кълката, последваха кръвни изследвания. Последните няколко дни добавиха Цетротид в корема към Мерионала. Препоследния ден вечерта ММ ми направи последната инжекция в корема ( беше готова)  за спукване преди пункцията . На другия ден нямах инжекции и спрях да се храня и пия вода в 12 през нощта. Сутринта рано на следващия ден ме приспаха с лека упойка и направиха събирането . Нищо не усетих по време и след това. Събудих се като от лек сън и нямах никакви болки. Процедурата е била не повече от половин час. ММ беше до мен като се събудих. Даде ми да пия сок и хапнах крекери. На изписване по живо по здраво доктпра ми предписа антибиотици и ми каза са си почивам. Следобеда отидохме да проверим резултата. Само една яйцеклетка. Платих цяла процедура инвитро за замразяване на една яйцеклетка . След няколко месеца ще опитам отново докато уредим документациите по сключване на граждански брак в Турция за да опитаме бебе с микрочип процедура. Ние сме и с МФ затова и моя мъж замрази сперматозоиди .

# 31
  • Мнения: 486
Здравейте! Това ми бяха пратили, но преди това си плащаш няколко прегледа и няколко изследвания на хормони които не влизат в пакета.  А също да кажа, че не искам да развалям реномето на Надежда и на д-р Стаменов просто аз така си прецених.


Пакет Майка навреме 1

Скрит текст:
Част 1
Серологични изследвания съгл. Наредба 28 на МЗ за дейности по асистирана репродукция, проследяване на контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) (*медикаментите не са включени в цената), фоликулна пункция с кратка венозна анестезия, ембриологична експертиза на получените яйцеклетки за годност за замразяване.
Цена: 800 лв.
   
Част 2
Замразяване на яйцеклетки по метода витрификация, криосъхранение за период от 1 година.
Цена: 500 лв.

Крайна цена на целия пакет: 1300 лв.


Пакет Майка навреме 3

Част 1
Серологични изследвания съгл. Наредба 28 на МЗ за дейности по асистирана репродукция, проследяване на контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) (*медикаментите не са включени в цената), фоликулна пункция с кратка венозна анестезия, ембриологична експертиза на получените яйцеклетки за годност за замразяване
Цена: 800 лв.

Част 2
Замразяване на яйцеклетки по метода витрификация, криосъхранение за период от 3 година.
Цена: 1000 лв.

Крайна цена на целия пакет: 1800 лв.

Пакет Майка навреме 5

Част 1
Серологични изследвания съгл. Наредба 28 на МЗ за дейности по асистирана репродукция, проследяване на контролирана овариална хиперстимулация (КОХС) (*медикаментите не са включени в цената), фоликулна пункция с кратка венозна анестезия, ембриологична експертиза на получените яйцеклетки за годност за замразяване
Цена: 800 лв.

Част 2
Замразяване на яйцеклетки по метода витрификация, криосъхранение за период от 5 години.
Цена: 1300 лв.

Крайна цена на целия пакет: 2100 лв.

Къде е това ? В коя клиника  ?

Общи условия

Активация на акаунт