По колко време трябва да кърмя

  • 1 691
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Бебето ми е на 1 месец яде на поискване през различен интервал понякога 2 часа понякога час и нещо или 3 часа суче по 15-20 Мин понякога и 25-30 а понякога спира да яде оригва се и пак иска и доста често повръща, само на кърма е. Въпроса ми е по колко време горе долу се кърми бебе на един месец

# 1
  • Мнения: 7 776
Нормално е да седи и 20 минути, и час. Моята дъщеря седеше на гърда по час и ядеше през час и половина. Бебето трябва да суче, докато само не пусне гърдата (или заспи), после го оригваш и предлагаш и другата гърда - ако иска да си хапне още. С времето ще заякне и ще суче повече за по-малко време. За повръщането - нормално е, ако не повръща на фонтан и не губи тегло.
При малките бебета има една клапичка на стомахчето, която не се затваля изцяло и съответно повръщат често. Към 4ти месец тази клапа се затваря и повръщането спира😉

# 2
  • София
  • Мнения: 6 010
Няма правило, щом кърмиш на поискване води се по бебето. Моят е на 2 месеца и в момента най-често суче по 8-10 минути, преди малко засякох кърмене 24 минути. Не го мисли, детето си знае.

# 3
  • Мнения: 8 802
При кърмене не гледай часовника. Бебето само пуска гърдата. Когато се наспи, пак кърмите, може и след 15 мин да е.
За да сте спокойна, следете дали наддава бебето. При успешно хранене средно първите 3 месеца бебето наддава по 1кг.  Личният лекар може да ви претегли бебето веднъж седмично, или вземете кантар.

# 4
  • Мнения: 7 776
Пепина, не е вярно това. Кърмено бебе може да наддаде и 500 гр и килограм, икилограм и 500. Дъщеря ми никога не наддавала повече от 600гр, включително първите месеци и е съвсем здраво дете.

А съветът с кантара е абсурден. Освен паника и вманиачаване до нищо друго не води. Гледат се нааканите и напишкани памперси и ако са достатъчно, това е достатъчен индикатор, че бебето се храни добре. Меренето на консултация веднъж в месеца. Не подвеждайте авторката! Ето ориентир за количеството памперси https://www.namama.bg/upload/Tablica%20Kurmene%20na%20bebeto.jpg

# 5
  • Мнения: 8 802
Пепина, не е вярно това. Кърмено бебе може да наддаде и 500 гр и килограм, икилограм и 500. Дъщеря ми никога не наддавала повече от 600гр, включително първите месеци и е съвсем здраво дете.

А съветът с кантара е абсурден. Освен паника и вманиачаване до нищо друго не води. Гледат се нааканите и напишкани памперси и ако са достатъчно, това е достатъчен индикатор, че бебето се храни добре. Меренето на консултация веднъж в месеца. Не подвеждайте авторката! Ето ориентир за количеството памперси https://www.namama.bg/upload/Tablica%20Kurmene%20na%20bebeto.jpg
аз затова съм написала думата "средно".

# 6
  • Мнения: 7 776
Да, ама авторката няма да търси средното, а сакън да не наддаде 1кг и ще има тема - не наддава достатъчно. Бебетата не наддават по таблица и не е редно да го даваме като съвет да се гледа тегло, защото то не е съществен фактор в случая колко дълго време да кърмя бебето на хранене. Гледат се памперсите.

# 7
  • Мнения: 8 802
Има много майки, които  щом се върнат в къщи изпадат паника, действително са неподготвени, съгласна съм, че в родилния дом ще получат не най-добрите съвети, че и при личния лекар също.
Освен да предложим  на майката да потърси помощ от консултант по кърмене. Има много,и във всички градове,  работят по телефона, потърсете в Гъгул.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 639
Под 600гр. наддаване първите месеци, по-скоро би било малко. Повечето бебета наистина наддават около 1кг. Прави ми впечатление, че втория месец почти винаги наддават повече от първия. За себе си го отдавам на това, че първите седмици бебето все още е по-поспаливо, майката е по-неориентирана. Втория месец то се осъзнава и вече започва да суче по-често, по-ефективно.
Естествено, това са си мои наблюдения в обкръжението и тези, които са ми споделяли. 
Бебето е добре да бъде оставено на гърда, колкото му се иска. Някои успяват да се нахранят за 10 минути, други за 30. Сукането, обаче, трябва да бъде ефективно. Т.е. бебето да суче и преглъща, не да седи 1 час и да дремуца, накрая пак да не се е нахранило. Както и да не се отказваме, ако суче 5 минути и заспи-хубаво е да се опитаме да го събудим, да го стимулираме да суче.
Затова е трудно да се каже, колко време трябва да се храни. Докато се успи и само пусне, но да не е на 5-тата минута и да не е хапнало нищо. Ръчичките се отпускат, физиономията е на пиян червей Grinning   

Общи условия

Активация на акаунт