Тоник за лице - преди, след или вместо?

  • 7 208
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
Аз например си измивам лицето с пяна за почистване, после почиствам пак с тоник и накрая крем / слагам съвсем малко вечер и повече сутрин /.

И аз съм така!  Peace

# 16
  • Мнения: 1 254
Ако ползваш тоалетно мляко, изплакни с вода и тогава тоника. След това крема. Не ползвай тоал. мляко и гел за измиване заедно. Или едното или другото.

 newsm10 това е истината за нещата!
освен, ако тоникът не е избелващ или ексфолииращ или нещо специфично... тогава нещата понякога стоят друго яче.
Тоник можеш да използваш и вечер, и сутрин.
Тоникът не може да замести основният почистващ продукт!- той в повечето случаи е тонизиращ, овлажняващ, освежаващ и допълващ действието на продукта за основна грижа от дадена серия. (е, поне по идея - би трябвало Peace ).
Не използвай едновременно 2 почистващи продукта - не е желателно.

  bouquet кожа!

Последна редакция: пн, 26 юни 2006, 08:50 от Vesi - Thalloderma

# 17
  • Мнения: 730
Не мисля,че може добре да се почисти лицето без измиване с гел,аз лично първо се мия с гел за лице,после освежавам с тоника и накрая-крем,или серум.

# 18
  • Мнения: 4 473
1. измиващ гел/пяна/тоал. мляко
2. ексфолиант или ексфолииращ  тоник
3. крем

# 19
  • Мнения: 2 978
Преди време ходих на едно обучение на Буржоа. Дойде една много готина мацка.

Та тя обесняваше, че тоника или лосиона били заместители на водата, защото всички знаем, че водата изсушава. Та тя съветваше така:
С напоено тампонче от мляко да се почисти грима, да не се изплаква с вода, а всичко да се попие хубаво с тоника и след това да се намаже с крем. Тази процедура се спазва и сутрин и вечер.
Много полезно е да се ползва мляко и след това лосин, особено когато се използва често фон дьо тен, за да може млякото да отвори леко порите, а лосиона да попие и изчисти хубаво кожата.
А за тези, които не се гримират, може да си почистват лицето само с лосион, който обира поне праха от улиците!

Също така, че казваше, че ако все пак искаме да използваме вода, то по- добре тя да бъде минерална, а не тази от чешмата.

п.п. Жената имаше страхотна кожа Peace

# 20
  • Мнения: 56
Първо се измива с гел или пяна, после се нанася тоалетното мляко, след него тоникът и накрая крем.

# 21
една козметичка ми каза, че за по-мазни кожи лятото тоника може и да се използва вместо крем. тя ми препоръча да пръскам кожата с него, вместо да го слагам с памуче. сложих го в старо шишенце от парфюм и сложих в него и малко кремче, защото моята кожа не е от най-мазните.и сега сутрин си пръскам лицето с него. действа ми добре. иначе в тия жеги с крем ми е малко мазно.

# 22
  • Мнения: 194
Аз пък ползвам тоник само вечер,след като се измия с гел,а след тоника си слагам лосион ,който е за проблемна кожа,каквато е моята.И се чувствам добре,според мен всичко зависи от типа на кожата и от това как й деиства козметиката,която използваме.Ако си слагам тоник сутринта кожата ми се изсушава ,защото тоникът ми е за проблемна кожа и е със Силициева киселина.Това е от мен надявам се да съм ти помогнала Simple Smile

# 23
  • Мнения: 661
Използвам тоник на NIVEA VISAGE (за мазна кожа) сутрин за почистване на лицето. Изчаквам 10-15 минути и го отмивам с хладка вода. След това ползвам дневен крем.
newsm08

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 09:52 от violetov charomat

# 24
  • Мнения: 4 621
Първо почистване на лицето с тоалетно мляко, след това тоника и накрая крем Wink

# 25
  • Мнения: 35 964
Ако ползваш тоалетно мляко, изплакни с вода и тогава тоника. След това крема. Не ползвай тоал. мляко и гел за измиване заедно. Или едното или другото.

100% подкрепям! винаги измивам лицето след тоалетното мляко и не използвам измиващ гел и тоалетно мляко заедно  Naughty; тоникът, който напоследък използвам все по-рядко, обира възможните остатъци от тоалетното мляко, а след измиващия гел понякога минавам с тоник, ако кожата ми опъва прекалено; използвам розова вода и вода с маточина вместо тоник  Wink

# 26
  • Мнения: 330
И аз знам,че е преди кремчето,ама ако тоника е на Лореал,а кремчето е на Ингрид Милет?Дали е добре като комбинация Sad?Едното е почистващо порите и регулиращо кожата-където е суха я хидратира,а където е мазна-става нормална,тоест за смесена кожа,а пък кремчето е хидратиращо newsm78

Общи условия

Активация на акаунт