Хомосексуални котки?

  • 5 102
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 5 927
Тя ще ги кастрира, но възрастните ще продължат да налитат, поведението им няма да се промени. Единственото решение е да ги раздели. За да не се стига да боеве и клатене мъжките трябва да се кастрират преди да навършат годинка. След навършена година кастрацията трудно ще повлияе поведението им спрямо другите мъжки.

# 31
  • Мнения: 18 969
Не сме ги оставили да си налитат така. При първите признаци споделих, защото и на мен не ми е много спокойно. Досега не бяха правили проблем, като се застуди времето отново, пак спряха, но на мен все още ми е притеснено, защото като дойде същинската пролет, вероятно пак ще започнат. Реално сме кастрирали до момента повече от 1 котка месечно, ти колко кастрира, докато се чудеше как да не ги кастрираш, за да си размножаваш псевдопородистата котка в апартамента? При положение, че имаме около 500 лева месечно разходи само за храната на животните, без медицински разходи, и сме кастрирали в един месец три котки, наистина ли сравняваш това с разходите по кастрирането на две котки? Ами, може пък и да нямам средства да кастрирам още 5 котки наведнъж в същия този месец, не че по принцип няма да ги кастрирам. Сега още две котки този месец, по-нататък още, и живот и здраве, някои вече са осиновени, надявам се и тези да намерят дом.

Кастрирала съм над 20 котки. Повярвай ми, нула проблем съм имала с домашните си котки за вкарване в клетка за водене на ветеринар и пр., но 5-годишен див котарак няма нищо общо с такива котки. Да не мислиш, че стоя и ме чака да го хвана за врата?

# 32
  • Мнения: 1 876
Тя ще ги кастрира, но възрастните ще продължат да налитат, поведението им няма да се промени. Единственото решение е да ги раздели. За да не се стига да боеве и клатене мъжките трябва да се кастрират преди да навършат годинка. След навършена година кастрацията трудно ще повлияе поведението им спрямо другите мъжки.

Склонна съм да споря за това, че поведението им ще остане същото. Няма да остане, защото след кастрация хормоните им няма да бушуват и няма да търсят възможности за качване. разбира се, има и изключения, но най-добрият момент за кастриране преди първото разгонване е минал.

# 33
  • Мнения: 1 876
Не сме ги оставили да си налитат така. При първите признаци споделих, защото и на мен не ми е много спокойно. Досега не бяха правили проблем, като се застуди времето отново, пак спряха, но на мен все още ми е притеснено, защото като дойде същинската пролет, вероятно пак ще започнат. Реално сме кастрирали до момента повече от 1 котка месечно, ти колко кастрира, докато се чудеше как да не ги кастрираш, за да си размножаваш псевдопородистата котка в апартамента? При положение, че имаме около 500 лева месечно разходи само за храната на животните, без медицински разходи, и сме кастрирали в един месец три котки, наистина ли сравняваш това с разходите по кастрирането на две котки? Ами, може пък и да нямам средства да кастрирам още 5 котки наведнъж в същия този месец, не че по принцип няма да ги кастрирам. Сега още две котки този месец, по-нататък още, и живот и здраве, някои вече са осиновени, надявам се и тези да намерят дом.

Кастрирала съм над 20 котки. Повярвай ми, нула проблем съм имала с домашните си котки за вкарване в клетка за водене на ветеринар и пр., но 5-годишен див котарак няма нищо общо с такива котки. Да не мислиш, че стоя и ме чака да го хвана за врата?

Не съм си размножавала псевдопородистите котки, госпожо. И двете са си щастливи домашни кастрирани и спокойни котки. Хайде сега като ще се заяждате и ще хвърляте камъните в моята градина гледайте си стотици котки как се избиват и хапят и се оплаквайте по форумите вместо да ги кастрирате една по една или поне на 2 да намерите други домове. С какво право търсите помощ и съвети след като сами сте взели решение да гледате N на брой котки и да ги оставите в това състояние? Проблемите се решават, не се отлагат. Успех!

# 34
  • Мнения: 18 969
Но аз това правя - кастрирам ги една по една, че даже и по повече, и се старая да им намирам домове, а ти не си доволна.

Радвам се, че си си кастрирала мъжкия, не беше склонна да го направиш. Особено на квартира още 20 години щеше да мирише опиканото, но ти помня плановете за размножаването им.

Да, най-добрият им момент преди първото им разгонване е минал години преди да се "запознаем" с въпросните котки. Или очакваш да се телепортирам с машината на времето през 2014 г., да речем, че да ги хвана и да ги кастрирам, преди да са се разгонили. Реално се съобразявам с конкретните обстоятелства. Иначе, всяко животно си е не само с различен характер, но и различен организъм, та като нищо можеше да се окажеш от щастливките с перманентно опикаващ вече кастриран котарак, както и аз може да се окажа с неповлияно от кастрацията поведение на тези котки.

Последна редакция: сб, 09 фев 2019, 14:58 от кукумицинка

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 5 927
Тя ще ги кастрира, но възрастните ще продължат да налитат, поведението им няма да се промени. Единственото решение е да ги раздели. За да не се стига да боеве и клатене мъжките трябва да се кастрират преди да навършат годинка. След навършена година кастрацията трудно ще повлияе поведението им спрямо другите мъжки.
Склонна съм да споря за това, че поведението им ще остане същото. Няма да остане, защото след кастрация хормоните им няма да бушуват и няма да търсят възможности за качване. разбира се, има и изключения, но най-добрият момент за кастриране преди първото разгонване е минал.
Тук не става въпрос за размножаване (хормони), а за доминиране (изграден вече характер). Кастрацията ще се отрази на поведението им спрамо женските, но не и спрямо мъжките. Доколкото разбирам те тормозят мъжко коте (както писах по-горе, едва ли го мислят за женско). Котките трябва да се разделят, това е.
Гледала съм два мъжки кастрирани котарака повече от 10 години и имам наблюдения върху поведението им.

# 36
  • Мнения: X
Нормално е за животните. Извади го от там,нека е отделно, иначе ще продължават да го тормозят, вече имат навик.
Всички животни са и хомосексуални 😁. Споко!
Но го отдели, защото няма да престанат да го тормозят, поне не и докато не им се отще.

Бях бясна на моя пинчер -"гей" 🤣когато ми набара мъжкия плюшен мечок, а после и мъжкия котарак, който е голям колкото него,аааа женските гаджета(кучета) , които му намерихме не ги щял, мола ти са😂😂😂Ами, няма да ставам скоро "баба", ако продължава така😁
Всъщност моя маймуняк се разбира с всичко, което не е куче 🤷‍♀️

Общи условия

Активация на акаунт