Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 59 890
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 261
Майчета, ние като че ли имаме малко сополи. От време на време само ги 'чувам' . Sad не му пречат да се храни и да спи.
Кисел е от известно време, гърчи се по време на ядене, хапва по-малко... А последните дни го забелязвам и да си търка носа ли, очите ли, не мога да разбера.
Капвам само физ. разтвор.
Вие дърпате ли сополи? Наблюдавате ли подобно поведение при вашите бебета?

Същата работа и с дъщеря ми. Преди правех инхалация с физиологичен разтвор, но скоро купих аспиратор и само качвам по капчица разтвор преди да ги дръпна. Доста по-лесно и бързо е.
Но след като не пречат на храненето и спането аз не се притеснявам.

# 16
  • Мнения: 172
Какво представлява задната хрема?
От както се е родил имаше (физиологична) хрема, но педиатъра ми каза, че няма нищо тревожно. Беше утихнала, но сега пак чат пат има.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 261
Хей, мами, някоя от вас ще ходи ли на Академия за родители в София на 23 февруари?
https://parentacademy.bg/parentacademyfeb19/

# 18
  • Мнения: 96


Ето я и Симонка бонбонка 😊

Mama Ribka хайде сега и малко инфо и съвети за зъбките 🙁

Последна редакция: пт, 01 фев 2019, 22:27 от Dimitrova.Albena

# 19
  • Мнения: 93
Аз със сигурност не мога да живея с никого... освен с мъжа и децата. Нито с моите, нито с техните. Обаче, честно казано така си мисля, защото не ми се налага. Ние пък сме номади и живеем на квартира. Тази е третата, откакто сме заедно. И все ни отесняват и се местим след 2-3 години. Сега с бебчо, още малко като порастне, незнам как ще е. Локацията иначе ни е страхотна, излизам на терасата и... море... Все ни казват да сме си вземели нещо наше, но ние и двамата не искаме. Така ни е добре. Най-прекрасните си приятелства сме създали на различните места. Тези хора винаги ще са част от живота ми, дори и да се наложи един ден да е само виртуално. Но засега и детето има приягелчета и ние имаме разкошни семейни приятели, защото сме живяли на различни места и сме си комшийствали с различни хора. Това на нас ни носи не чувство на несигурност, ми по-скоро на свобода. Аз си мисля и нещо за чужбина евентуално след 1-2 години. Мъжът ми не иска много, много, защото има много хубава работа, която му харесва, ноо аз май искам да пообиколя малко свят, пък и ми трябват пари за образование, които искам да са ми "готови". Всмисъл първо да ги изработя и после да ги изхарча... 😀 Те така. По въпроса за количката- нас ако ни видите- Аля се вози в кошчето за кола, което пасва на шасито на количката. Моят зимният кош е толкова омразен на двете ми деца, че си остана чисто нов след 4 години с тая количка. Алис иска да гледка работи и хора и дървета и котараци... и много държи да не спирам. Аз също съм с Jane, уникална количка, не я заменям за нищо на света, страхотен фен съм на марката, кошчето за кола е също много удобно, има си и сенниче. Знам и Matrix, както и почти всички останали модели, даже се чудих да си купим нова, че нашата е Nomad от каката още, но хубаво, че не съм избързала, защото се оказва, че бебето не е фен хич на зимния кош. А летния кош на номада е супер широк, не запарва и има сто начина да се отвори лятото отвськъде си плат, така че бебето да си отспи в количката без да се поти на жегите. Ние с каката заживяхме в морската градина, като навърши 6 месеца. Мечтая си вече за това време да дойде и с беба. Вчера при нас беше 14 градуса и с децата бях навън от 11 до 19ч вечерта. Спукаха се да играят и двете. Бебето обаче навън спи по 40 мин., каквото и да става. Хората си изкарват децата да си поспят в количките, аз си регистрирам 40 мин. и казвам на мамчетата, с които излизам- сега в еди си колко точно часа ще стане бебето и бебето разцепва секундата...! Всички ми се смеят, на мен ми се плаче. С беще им си говорихме днес, че каката заспиваше със страхотни усилия- повита, на бял шум, в колата- ние я приспивахме в колата до 6-тия месец. Но спеше детето- по 2 часа, че и нагоре. А сега бебето- заспива в слинга, в коша, в колата, в количката, всякак си, обаче не може да спи това бебе, ако не го доприспинам наново, а напоследък и това спря да действа. Аз все с моите мъки за съня. Изненадвам се вече втори ден-като я дам на баща и, след 5 минути се е разревала така, сякаш нещо я боли много, много. Той верно, че я взима по 30 мин за 24 часа, но тя досега не е имала претенции. Наблюдавам градация... не е хубаво и той се стряска и още повече не иска да я взима и все бяга към мен да я успокоявам. Вземат да ме ядосват...тия двамцата 😀😀😀.
П.С.- днес се подстригах за пръв път от 4 месеца- не мога да повярвам... зарязах лапетата в един детски кът за 30 минути и си взех време само за мен... Майчице, през цялото време /30 мин./ се спуках да се притеснявам за тях, за приятелката, на която ги оставих /тя е ангел направо/, даже си помислих колко съм нагла..., обаче тя е супер позитивен човек, със супер прекрасна аура и като се върнах бягайки / пък аз съм си и дебела/, децата бяха толкова ухилени и тя също, направо изпитах страхотно удовлетворение. Това ми е първото делене с бебето за половин час. Едвам го преживях, още 10 минути и щях да си оскубя останалата коса... ❤ Лека нощ мацки! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 124
Еййй Mama Ribka много искам да те познавам и да сме дружки супер си як човек да му се незнае Grinning

# 21
  • Мнения: 93
Албенка, за зъбките ще пиша утре, че и там е дълго, а утре сме канени на далечно гости и като се приберем от път, ако не съм пребита ще попиша. Ако не, тез дни ще е, че графикът за уикенда е пълен. Ллеле не знам за вас, но ние сме откачено пътуващо семейство, то затова каката като се запали двигател и е лапнала плувката... 🤣 Сега като се постопли съвсем за малко и ни поканиха на сто места, нямам търпение да хукваме. Изобщо не ме е страх от никакви грипове. Наистина е шибанярски грипът-миналата година с каката го изкарахме и беше много зле детенцето ми..., но все си мисля, че колкото повече се страхува човек, толкова по-зле. Аз сега ги кърмя и двете... Малко антитела за каката от "кухнята на мама" като и казвам, че е пробиотик и изцеждам по 10 грама на ден. Ми така де, вместо коластра на капсули- кърма от мама, НО, с любов ❤
Еййй Mama Ribka много искам да те познавам и да сме дружки супер си як човек да му се незнае Grinning
Mn. nikol, много сладко чувство за хумор имаш /хах обърках и първо написах "хемор", ... че се сетих за една друга дума и викам си не мога да не го опиша.../ и аз искам да сме си "дръжки" хаххаах, много си сладичка!!! 😍 Чакам те с най-голямо, почти детско нетърпение, даже ония ден си викам, малеее, ако ме видиш как викам, като съм ядосана, ще се откажеш да ни идваш на гости... Ама те чакам много да знаеш, само да минеш и да ме подминеш! 😘

# 22
  • Мнения: 333
Здравейте и от нас.
Ние пак сме с растройство... направо вече ще се побъркам. За 3-ти път му е. Мисля че този път е защото си пийна вода със сапун в коритото 😁 давам пробиотик, после кърма, но ефект вече 3-ти ден няма.

Също ходим и на уроци по плуване, но е супер изморително и съм скапана след това. Малкия много се кефи.

Иначе ние с мъжа ми живеем със свекъра и свекървата в къща. Хубавото е, че са на долния етаж и не ни се бъркат много много . Използвам ги ползотворно - пазаруват ни, готвят ни, плащат сметките, гледат малкия като сме на фитнес и т.н 😁 абе не се оплаквам.

Ето го малкия Дими /Димитри/

# 23
  • Мнения: 76
Момичета, да знаете, че Mama Ribka, освен че много хубаво ни представя нещата пишейки, но и гласът и е много обаятелен. Много спокойна и ерудирана жена. Много благодаря за отзивчивостта     и полезните съвети Flowers Bouquet

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 15:39 от keti123

# 24
  • Мнения: 3 794
На лято всички да се запознаем с МамаРибка Simple Smile

Christina, с такива свекъри кой ще се оплаква Simple Smile Да са живи и здрави! Бързо да минава стомахчето на Дими!

Ние бяхме на разходка във Врана Simple Smile Приятно, спокойно и въздуха е съвсем друг Simple Smile

# 25
  • Мнения: 215
Аз не знам какво да правя с това ядене.. Не иска АМ, реве, плюе, прави се на заспал... А пюрето го яде...

Ние живеем с майка му и сестра му. Не са лоши, но хората сме различни и в различни ситуации ме дразнят понякога. Искам да се отделим и кроя планове как да стане. Нормално е една жена да иска да е самостоятелна, да е господарка в къщата си, та това ни е в природата - да свием гнездо и да се грижим за него.Аз да подредя кухнята както на мен ми харесва, да си готвя супата както аз си я готвя и т. н. И все пак съм се влюбила в мъжа ми и искам да живея с него, а не с роднините му.

# 26
  • Мнения: 2 124
До колкото съм чела без да парадирам, че съм много наясно, в такива ситуации е по-добре на бебето да му се предлага първо мляко след това каквато и да е друга храна.

До годината основната храна на бебето трябва да е млякото а другото е просто за опитване, затова не бива да се заместват млечните хранения твърде рано.

Може да пробваш преди храненето с пюре да му предлагаш мляко или поне да слагаш АМ в пюретата, много рано е отказал млякото.

# 27
  • Мнения: 215
Ох, ще опитвам всякакви варианти, все се надявам, че е някакъв период...
И пак е със запек, тъкмо се оправи и пак се запече

# 28
  • Мнения: 246
Ох, ще опитвам всякакви варианти, все се надявам, че е някакъв период...
И пак е със запек, тъкмо се оправи и пак се запече
На лолко дни ака, защото моята госпожица не искаше да ака, по няколко дни, но после излизаше с нормална консистенция. От края на първия месец за да ака всеки ден я слагам след сутрешното хранене в стошчето за кола. Само там се изаква бързо и лесно.Може да не е най правилния варянт, но действа. Преди и свещички съм слагала.
А относно мама рибка, като чета напоследък разказите и, мисля, че наистина я познавам от престоя в Бургаската болница.

# 29
  • Мнения: 215
Не, моя вече ака когато му вдигна краченцата обаче много твърдо... Лактулоза му давам сега. Днеска сам се беше изакал и беше по-добре. Ама то нащо от както сме минали на Ам тая драма... И не знам кога ще се оправим. Брат ми като беше бебе и той все запек имаше и така до 3 годинки.... Мисля си да искам направление за гастро.

Общи условия

Активация на акаунт