Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 973
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 319
На нас всичко ни харесва,каквото и дам си го яде без драма. Не и давам повече от 80-90гр. 9ти ден захранвам. Не бързам да замествам хранене. Ние от 12 дена сме със запек, изпражненията и са твърди ( спряхме кърменето и от 20 дена е на АМ на хип1). Педиатърката изписа сироп,но не ми се иска да свиква само така. Може би е добре да сменим млякото, но нямам представа с кое. Ако някоя мама е имала такъв проблем, моля да сподели как се е справила?!

# 481
  • Мнения: 505
Здравийте. Имам следнато питане. По колко млечни хранения имат вашите бебета? И някой налагало му се е да дохронва кърмено бебе с АМ? Моята принцеса от две седмици яде пюре на обяд-стигна до 60гр+кърмене. Но вечер нещо не й стига кърмата и се налага да й давам АМ. Някой преминал през това да сподели отзиви. Благодаря Ви.

# 482
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
На нас всичко ни харесва,каквото и дам си го яде без драма. Не и давам повече от 80-90гр. 9ти ден захранвам. Не бързам да замествам хранене. Ние от 12 дена сме със запек, изпражненията и са твърди ( спряхме кърменето и от 20 дена е на АМ на хип1). Педиатърката изписа сироп,но не ми се иска да свиква само така. Може би е добре да сменим млякото, но нямам представа с кое. Ако някоя мама е имала такъв проблем, моля да сподели как се е справила?!

В началото имахме същия проблем с ХИП. Сменихме с Нан 1 и всичко се оправи. Сменете млякото според мен.

# 483
  • Мнения: 319
На нас всичко ни харесва,каквото и дам си го яде без драма. Не и давам повече от 80-90гр. 9ти ден захранвам. Не бързам да замествам хранене. Ние от 12 дена сме със запек, изпражненията и са твърди ( спряхме кърменето и от 20 дена е на АМ на хип1). Педиатърката изписа сироп,но не ми се иска да свиква само така. Може би е добре да сменим млякото, но нямам представа с кое. Ако някоя мама е имала такъв проблем, моля да сподели как се е справила?!

В началото имахме същия проблем с ХИП. Сменихме с Нан 1 и всичко се оправи. Сменете млякото според мен.
Благодаря ти! Мислих нан или лактана! Но щом на вас ви е подействало добре и ние ще вземем него. Много се мъчи детето, не стига че изкара варицела на 5м и половина ами сега и това Confused

# 484
  • Мнения: 237
Мамии, по колко грама пюре трябва да ядат бебоците. Моя днес изяде 290, дзяпа дзяпа и аз си давам и се притесних да не го претъпках. Яде по 200 - 240 грама иначе. Пък се сетих, че ЛЛ беше казала 150 трябва да изяжда, звънях ама не ми вдигна. Вашите по колко хапват

Това е наистина много според мен. Нашата педиатърка каза не повече от 150 грама в момента.

# 485
  • Мнения: 2 068
Здравийте. Имам следнато питане. По колко млечни хранения имат вашите бебета? И някой налагало му се е да дохронва кърмено бебе с АМ? Моята принцеса от две седмици яде пюре на обяд-стигна до 60гр+кърмене. Но вечер нещо не й стига кърмата и се налага да й давам АМ. Някой преминал през това да сподели отзиви. Благодаря Ви.
На мен вечер никога не ми стига кърмата и дохранвам от средата на втория месец. В началото бяха 30мл, когато беше на 2м, а сега  на 7м изяжда и по 150мл. Имаме около 6-7 кърмения на денонощие. Започнах захранването преди почти месец и половина и от около седмица на обяд изяжда вече цяло пюре.
Много пъти съм пробвала да не давам АМ вечер с цел да увелича кърмата. Резултата беше нервно бебе цяла нощ. Кърмене през 1,5-2 часа, недоспала майка Unamused и много намаляла кърма на следващият ден и затова и се отказах.

# 486
  • Мнения: 131
Къдеее стее момичета?! Губите се тея дни Hug
Аз да се похваля, днес сутринта цъфнах, така пролетно. Учудващо за мен без болки. Преди бременноста имах ужасно болезнен цикъл, с повръщане и всички екстри. Сега какво да очаквам, намаляване на кърмата ли.. Както бебораната не иска да яде пюрета, това ми липсва Confused
При вас как беше? Усетихте ли промяна в количеството на кърмата след идване на цикъла?

# 487
  • Мнения: 2 068
На мен винаги ми намалява кърмата преди цикъл.

Ние пак сме с пъпки от захранването. Сега пък от ябълката. Sad

# 488
  • Мнения: 505
На мен за трети път ми идва и за пръв път ми се случи да намалее.

# 489
  • Мнения: 237
Здравейте,
да и на мен ми намалява покрай цикъл и си взимам Рицинус Комунис 5СН, два пъти по три гранулки. Според мен си помага

SollSoll защо се обривате? Ти ли й ги приготвяш или готово пюре? А къде й избиват

А ние сме вече седмица с хрема, направо ще откача. Днес вече взех коларгол

# 490
  • Мнения: 2 068
Veli29, първият път се обрина от био морков, който аз приготвих, а вторият път от ябълка, която пак аз пригорвих. За ябълката съм 100% сигурна, че е био, защото е от двора на вилата ни, а там никой не е пръскал дръвчетата от поне 30  години.
Пъпките избиват предимно на ръцете и по-малко на вратлето. По друга част на тялото няма.

# 491
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Минахме днес изследвания и нефролог.
Не стъпвам повече в Кандиларов лаборатории - касапско вземане на кръв. Той, дребен мрън не каза, ма аз щях да убия бабата, дето го играеше лаборант.
Два пъти го боде, точи го 100 часа, накрая ръката му цялата в кръв + половин ръкав. Все си мисля, че има по-цивилизован начин.

# 492
  • Мнения: 2 124
Е, вземане на кръв става само с бодене ама некадърни лаборантки бол...

Моята кукла така я дупнаха 2 пъти и точиха 100 часа и накрая така й залепиха двата пръста един с друг, че после едва аз ги отлепих.

# 493
  • Мнения: 237
О, аз Кандиларов не ги уважавам изобщо. Намразих ги преди 8 години... А и мненията относно резултатите им са доста негативни
Аз водих бебка в болница Софиямед, точно защото на лабораториите вече е трудно да се вярва относно истиността на резултатите

# 494
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Ами аз реших, че ще има по-малко хора, щото в Цибалаб е лудница, ама то си има причина да няма хора де.
Поне резултатите са му 6. Хемоглобинът е супер, а още не съм давала нищо желязо-съдържащо като жълтък, месо и т. н.

Общи условия

Активация на акаунт