Консултации с адвокат

  • 73 175
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 517
твоят адвокат ще ти отговори най-добре.

# 1 246
  • София
  • Мнения: 10 631
твоят адвокат ще ти отговори най-добре.
Не прочете ли в коя тема пишеш?
Тук отговарят адвокати, към които са насочени въпросите.

# 1 247
  • Мнения: 14 987
Не съм казала, че моите родители са постоянно с детето, те даже живеят в друг град! Тези баба и дядо го виждат повече от 2 пъти седмично (едно от исканията й). А тази жена не е спирала да ме заплашва, че ще ми вземе детето. За нея ние не сме семейство, тъй като нямаме брак и никога няма да имам място в дома им (постоянно съм гонена, и на думи и буквално). Бащата изобщо не се интересува от детето (само на думи), но угажда за всичко на майка си, която иска да контролира всичко.
Детето едва ли е в опасност при тях, но се притесняват за примера, който му дават, угаждане за всичко, само за да не мрънка и плаче, не се спазват неща, за които съм ги помолила ...
Къде се подава този отговор? Трябва ли да отида при адвокат? Добра идея ли е това извънсъдебно споразумение?
Колко дни се полагат на баби и дядовци?
Най- правилният съвет е да се консултирате с  адвокат. Ако нямате средства, можете да поискате да Ви определят особен представител чрез съответната Адвокатска колегия. В призовката Ви го пише, предполагам. Не изпускайте срока за отговор, от изключителна важност е да оспорите иска.
Споразумението вече няма как да е извънсъдебно, ако се споразумеете, съдът ще го одобри.
Такъв режим е изключително широк, така заявен, и моето лично мнение е, че съдът няма да го допусне. Обичайна практика няма, всичко е с оглед конкретната ситуация, но трябва да се отчита и обстоятелството, че ако се разделите с бащата, той също ще има режим на лични контакти с детето, като неговият ще  е приоритетен.
Може да поискате две недели в месеца бабата и дядото да вземат детето и да Ви го връщат вечерта, не повече.
Детето е малко , не позволявайте тези хора да имат повече права, отколкото родител при раздяла.
Незабавно се обърнете към адвокат, тук не знаем детайли и не е и нужно да спекулираме.

# 1 248
  • Мнения: 7 723
Скрит текст:
Не съм казала, че моите родители са постоянно с детето, те даже живеят в друг град! Тези баба и дядо го виждат повече от 2 пъти седмично (едно от исканията й). А тази жена не е спирала да ме заплашва, че ще ми вземе детето. За нея ние не сме семейство, тъй като нямаме брак и никога няма да имам място в дома им (постоянно съм гонена, и на думи и буквално). Бащата изобщо не се интересува от детето (само на думи), но угажда за всичко на майка си, която иска да контролира всичко.
Детето едва ли е в опасност при тях, но се притесняват за примера, който му дават, угаждане за всичко, само за да не мрънка и плаче, не се спазват неща, за които съм ги помолила ...
Къде се подава този отговор? Трябва ли да отида при адвокат? Добра идея ли е това извънсъдебно споразумение?
Колко дни се полагат на баби и дядовци?
Най- правилният съвет е да се консултирате с  адвокат. Ако нямате средства, можете да поискате да Ви определят особен представител чрез съответната Адвокатска колегия. В призовката Ви го пише, предполагам. Не изпускайте срока за отговор, от изключителна важност е да оспорите иска.
Споразумението вече няма как да е извънсъдебно, ако се споразумеете, съдът ще го одобри.
Такъв режим е изключително широк, така заявен, и моето лично мнение е, че съдът няма да го допусне. Обичайна практика няма, всичко е с оглед конкретната ситуация, но трябва да се отчита и обстоятелството, че ако се разделите с бащата, той също ще има режим на лични контакти с детето, като неговият ще  е приоритетен.
Може да поискате две недели в месеца бабата и дядото да вземат детето и да Ви го връщат вечерта, не повече.
Детето е малко , не позволявайте тези хора да имат повече права, отколкото родител при раздяла.
Незабавно се обърнете към адвокат, тук не знаем детайли и не е и нужно да спекулираме.
Благодаря ви! Бащата на детето също има получен иск, но преди месец (ние с детето не сме в града) и не ми е казал. Неговият срок сигурно е изтекъл. Адвокатът за мен и бащата ли трябва да е или може само за мен? Защото бащата е против да наема адвокат срещу родителите му, даже и аз получих заплахи да не наемам.
Бабата и дядото виждаха детето през ден. Аз нямам против това, но не съм съгласна да спи там ш да бъде по цяла седмица с тях на тази възраст, защото за мен не е нормално дете на 3 години на ходи само на море с баба си и дядо си (затова се иска 1 седмица юли), а целите съботи, които искат са за да водят детето извън града.

# 1 249
  • София
  • Мнения: 10 631
Ти си ги познаваш, обаче съвсем добре си е дете на 3г да прекара седмица с баба и дядо някъде.
На 3 г пусках и двете си деца с майка ми за по 10 дни на море.
Беше по-голям стрес за майка, отколкото за децата.
Щом се грижат за детето, не му отнемай това преживяване.

# 1 250
  • Мнения: 69 319
Адвокатът за мен и бащата ли трябва да е или може само за мен?

За мен адвокатът който наемеш трябва да е само твой и да защитава твоите интереси, тъй като както описваш, интересите и исканията на бащата явно не съвпадат с твоите.

# 1 251
  • Мнения: 14 987
Независимо, че родителите са ответници по такъв иск, те не са необходими другари, а имат самостоятелно процесуално поведение.
Възможно е дори бащата ДА ПРИЗНАЕ  иска. Това не обвързва майката с неговото виждане спрямо претенцията на бабата.
Да, той може и да не депозира отговор, може и да е съгласен . Но ако Вие не сте, си имате право на самостоятелна защита в процеса, както и да заявите параметрите на бъдещите отношения между баба и внуче.
Непременно оспорете иска в 30 дневния срок.
Докато разпитвате тук, времето минава. Потърсете си адвокат за консултация, не се доверявайте на кой какво казал.

# 1 252
  • Мнения: 7 723
Благодаря ви много! Питах тук защото нямам никаква представа къде и как се подава отговор на иска, а и не съм в града, където е подаден. Прибирам се понеделник и ще задействам нещата.

# 1 253
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Здравейте, имам въпрос отностно дело за вдигане на издръжката.
Бащата на детето представя пред съда договор за заплата под минималната, той е назначен на длъжност международен шофьор. Което не е вярно.
Въпросът ми е кое е най-коректното действие от моя страна. Адвокатът ми предлага да пусна сигнал до НАП за проверка.
Иска ми се да чуя как се постъпва в подобна ситуация.
Благодаря

# 1 254
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 517
Здравейте, имам въпрос отностно дело за вдигане на издръжката.
Бащата на детето представя пред съда договор за заплата под минималната, той е назначен на длъжност международен шофьор. Което не е вярно.
Въпросът ми е кое е най-коректното действие от моя страна. Адвокатът ми предлага да пусна сигнал до НАП за проверка.
Иска ми се да чуя как се постъпва в подобна ситуация.
Благодаря
както ти е казал адвоката
и ако се окаже истина какво ще правиш ? Smiley

# 1 255
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Не знам след това какво следва. По-скоро ако има друг вариант по време да делото да се направи проверка или нямам представа и аз… Очевидно са извънзакона, защото такава минимална заплата за тази длъжност мисля , че няма.

# 1 256
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 517
Не знам след това какво следва. По-скоро ако има друг вариант по време да делото да се направи проверка или нямам представа и аз… Очевидно са извънзакона, защото такава минимална заплата за тази длъжност мисля , че няма.
адвоката знае какво да поиска  и какво се иска по принцип при такива дела.
все пак съда ще повярва първо на официалните документи, а не на твоите съмнения.

# 1 257
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Благодаря

# 1 258
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 262
Здравейте, имам въпрос отностно дело за вдигане на издръжката.
Бащата на детето представя пред съда договор за заплата под минималната, той е назначен на длъжност международен шофьор. Което не е вярно.
Въпросът ми е кое е най-коректното действие от моя страна. Адвокатът ми предлага да пусна сигнал до НАП за проверка.
Иска ми се да чуя как се постъпва в подобна ситуация.
Благодаря
Вие представете солидни доказателства за нарасналите нужди на детето. Това е по-важно.
Ако имате доказателства за доходите на бащата, давайте и тях. Може и със свидетели...
Проверка от НАП не ми се струва добра идея.

# 1 259
  • Мнения: 330
Здравейте имам следното запитване.Работодателят иска да ме махне а аз съм в опити за инвитро .Та вчера ми каза,че ще ме освободи ,обаче аз няма да подпиша по взаимно съгласие какво може да направи той.Понеделник ми е пункцията и доколкото четох от тогава съм защитена по някакъв начин.Днес ,утре и в събота си взех болничен.Какви са ми правата в случая и какви последствията .Само да вметна че няколко дни преди това 2 пъти закъснях заради ходене по инвитрото -той беше уведомен още преди това-може ли да го използва като закъснение и предтекст за дисциплинарно уволнение.

Общи условия

Активация на акаунт