Кисело мляко за бебе на месец и половина

  • 5 628
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
можем ли да даваме кисело мляко на бебе на месец и половина

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 00:18 от Не се сърди, човече

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Не!Много е малко детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 884
Не. Има достатъчно видове адаптирани млека, подходящи за възрастта.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 976
Не, разбира се. След годинката се дават прясно и кисело мляко.

# 4
  • Мнения: 2
Дори разредено с вода ?

# 5
  • Мнения: 2 721
Не ! В никакъ случай, ако са ви го казали баби им кажете да си гледат работата. Ако жена ви няма достатъчно кърма или изобщо , вземете Адаптирано мляко, но не си правете експерименти с толкова малко бебе!!

# 6
  • Мнения: 46 403
Така пък съвсем. Няма как да поеме нужните хранителни вещества. Ще причините недохранване.

Попитайте и педиатъра си, той ще ви обясни рисковете - недостиг на хранителни вещества и здравословни проблеми, които ще останат за цял живот.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Кисело мляко може да започнете да давате минимум след 6 месец, аз замених АМ в края на 10ти даже. Тогава да - може първоначално да го смесвате с вода, но след това чисто , тъй като иначе няма да е достатъчно хранително. Това е по препоръчани на лекаря ни.

# 8
  • Мнения: 917
Горкото дете! Щом имате достъп до интернет, прочете с какво трябва да се храни детето до година поне. После не е чак токова страшно.

# 9
  • Мнения: X
А по каква причина? Нямате пари за АМ или защото баба ви е казала, че така се прави?

# 10
  • София
  • Мнения: 8 596
Изключително опасно е да се дава кисело мляко на малко бебе.
До скоро препоръките бяха да е на минимум 10 месеца, напоследък срещам за след 7.
Рискувате недохранване, тъй като в киселото мляко няма всички хранителни вещества, от които се нуждае бебето. Вярно, има мазнини, но детето има нужда от храна за мозъка, не само за размери.
Освен това-тежка алергичка реакция, чревно кървене...дори сега да не се прояват-в бъдеще автоимунни заболявания, алергии, кожни проблеми.
Ако майката е спряла да кърми наскоро и нямате възможност за адаптирано мляко, е напълно възможно да релактира, ако се свържете с консултант по кърмене. Дори няколко кърмения на ден да има, пак е от голямо значение. Така и адаптираното мляко, което ще давате е по-малко.
За връзка с доброволен консултант, може да позвъните на Ла Лече Лига. Като напишете името на организацията в google, ще ви излезе телефона.
Има и платени консултанти IBCLC, едно посещение от тях е около 50лв.
Киселото мляко въобще не е добър вариант, навремето са го ползвали, защото не е имало алтернатива.

# 11
  • Мнения: X
Тя и свеки имаше огромния мерак да храни малката на 2 седмици с КМ, щото видиш ли отгледала сина си с такова още от изписването.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Мине не мине време и цъфва отново този абсурден въпрос. Като възрастта на бебето за което се пита спада все повече. Някой майтап ли си прави не мога да разбера...

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 933
По принцип съм за захранването от 4 месец,но това е прекалено,особено сега,когато има толкова адаптирани млека. 

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 20:31 от Не се сърди, човече

# 14
  • Мнения: 3 259
Прекалено е малко бебето. Моята дъщеря също премина на кисело мляко, но на 11 месеца. Дотогава я кърмих и рядко хапваше някое пюре, не ги искаше. Искаше кърма. Бях купила 3,4 вида АМ, но така и не пожела, плюеше ги. И какво да правя минахме на кисело мляко. Една позната също ме озадачи преди няколко години. Каза, че нямала кърма и от 4 месец бебето минало на козе кисело мляко. Но те си имали коза понеже живеят в провинцията. Майка ми също не ме е кърмила. Вече съм на 35 години, но дори и тогава съм яла АМ. Да се дава кисело мляко на бебе на няма и два месеца, ми се вижда прекалено.

Общи условия

Активация на акаунт