Февруари дойде, а ние вече мами, държим в ръцете си бебче, а някои две! 2019

  • 22 605
  • 266
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 931
Днес беше само мерене на тегло, неофициален преглед, а на месец ще е същинския Simple Smile така е всеки сам знае кое е най правилното за детето си , освен това ако нещо не знам винаги питам, но е ужасно да те подценяват, че не можеш да прецениш как да облечеш детето си и т.н.
И аз не мълча никога, със свеки доста резки думи и тон имаше, ама нещата си продължават... Просто не трябва да обръщам внимание ама на... хормоните ме тресат, недоспиване и тия неща ме изнервят...

# 166
  • Мнения: 765
Както се казва, хайде всеки да си знае мястото, аз не поискани съвети не искам и не давам Simple Smile

# 167
  • Мнения: 1 333
И при нас все има кой да даде акъл ама така ми пуши главата, че хич не ги отразявам. Честно казано (неочаквано за мен) най-големите ми пререкания са с мм. Това ужасно ме влудява и в комбинация с нерви и хормони става страшно. Нещо си е втълпил, че едно новородено трябва да се възпитава. Лошо съм го свиквала на ръце или да спи в нашето легло и само ми мрънка за това. Че и педиатърката му казала да не го "дундуркаме", а като си ревял да го оставяме в леглото му да се нареве. Що за глупости?! Детето е с колики, превива се и плаче...как да го оставя.Angry

# 168
  • Мнения: 765
На теория всичко е чудесно, ноооо защо не го оставите 30 мин с ревящо бебе за да има шанса да усети практиката Simple Smile
Аз така правя, нашият юнак има уникалния талант да реве толкова силно, че ти иде тапи да си сложиш Simple Smile след като ги оставих (включително и моята майка)
Вече никой не задава този въпрос, даже напротив,  започват и те да го носят Wink


И при нас все има кой да даде акъл ама така ми пуши главата, че хич не ги отразявам. Честно казано (неочаквано за мен) най-големите ми пререкания са с мм. Това ужасно ме влудява и в комбинация с нерви и хормони става страшно. Нещо си е втълпил, че едно новородено трябва да се възпитава. Лошо съм го свиквала на ръце или да спи в нашето легло и само ми мрънка за това. Че и педиатърката му казала да не го "дундуркаме", а като си ревял да го оставяме в леглото му да се нареве. Що за глупости?! Детето е с колики, превива се и плаче...как да го оставя.Angry

# 169
  • Мнения: 96
Честито на новите мами!
И аз съм в омагьосания кръг- памперс, хранене и приспиване - 1,5-2 часа и след още един час всичко отначало...
Слагам малката на гърда по 10 мин и дохранвам с 40 мл АМ. Научи се да се приспива на гърда и пак я слагам за 2-3 мин, но ме е страх да не я прехраня. И не е акала вече 2 дни и половина. Видимо е спокойна, само като я сложа в креватчето се буди и почва рев докато не усети гърда пак. Педиатърката препоръча пробиотик, но не виждам още резултат. За газове и давам еспумизан комфорт пак по нейна препоръка. Чудя се и почвам да се притеснявам вече. Пак ще и звъня да каже какво друго да правя. Thinking

# 170
  • Мнения: 931
Ние даваме омнибиотик и съм доволна, пръцкане яко и всички памперси са пълни, имаше едни 24 часа , в които не беше скала, може да попитате педиатърката по телефона, но съм чувала, че до няколко дни неакане не е проблем ( не знам дали е така, по опитните мами да кажат).
Иначе тия "съветчета" много рефлектират върху отношенията ни с Мм  и се караме, защото той се ядосва, че аз ги вземам навътре нещата. И на нас редовно ни казват да оставяме бебето да реве...а то се дере истерично...няма да седя и да гледам как реве с часове...ама всеки си знае.. отстрани всичко е лесно.
Иначе от днес ни изписаха и един спрей витамин Д.

# 171
  • Мнения: 2 109
Всъщност за толкова малко бебе, мисля, че трябва да се изхожда всеки ден.
-Karina-, отсвирвай ги всички, не ти трябва сега да се натоварваш. Аз отбивам и желания за гости, много е малко бебето. Бабите го видяха 2-3 пъти, за по 30 мин, да нямат време да дават съвети, и толкова. С таткото имаме нужда да си нагласим режима. Ще го виждат по-нататък.

# 172
  • Мнения: 422
До 40 ден трябва да се изхожда всеки ден бебето. После, ако е на кърма, може да пропуска дни, нормално е. Ние имахме 48ч без ако, започнах да го слагам постоянно на цица + изцеждах, но сега се нормализираха нещата.
Най ги обичам тия глупости за възпитанието на новородено. Да го оставиш да плаче, да не го научиш на ръце... 😡 То горкичкото до сега е било на топличко в утробата, свързано с мама, сега в големия студен свят да си седи самичко на голямото студено легло, далеч от миризмата, гласа, топлината на мама. Естествено, че постоянно има нужда от гушкане, носене, кърмене, не се притеснявам никак да му ги осигурявам и да си обичам детенцето. Другото ми, защото е много носено, сега на 2.7г не мога да го хвана да го гушна.

# 173
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета! Днес бях на преглед, 37+5г.с. - скъсяване на шийката с 50%, което е добре. Притесниха ме измерванията с ехографа, на които размера на главичката изостава с 12 дни. Докторката каза, че всичко е наред, но все пак да се допитам как мислите

При нас положението е подобно от около месец насам. Вчера бях 37+6 и същия BPD, като на твоето бебе. В началото много се ошашках, като ми казаха и особено като се започнаха едни по-чести и супер детайлни прегледи всеки път. В крайна сметка никакъв проблем не видяха. Сега като наближи раждането, взех че се успокоих някак си. Скоро ще излезе бебето и вярвам, че всичко ще е наред.
След като лекарката ти е казала да не се притесняваш и че всичко е ок, бих я послушала. Няма никакъв смисъл да се тормозиш, особено на финала. От личен опит ти го казвам, абсолютно е излишно да се филмираш за някакъв проблем, който най-вероятно не съществува.
На 27.02. ли ти е терминът и нормално ли мислиш да раждаш?
Да на 27ми, иска ми се нормално да е, да 😊

# 174
  • Мнения: 115
То си пише горе, ама кой да гледа 🙈 Синът ми има рожден ден на 27-ми,а сега чакаме бебка на 26-ти 😝

# 175
  • Мнения: 1 426
И ние не бяхме акали 2 дни, даже педиатърката беше каЗала че е гладен не поема нищо за да не ака Sad. Предната вечер дадох инфакол, че му куркореха червата и на 3-тия ден свърши си работата Simple Smile

# 176
  • Кьолн Германия
  • Мнения: 35
💙Момичета,днес на 12.02.2019г. в 15:03ч се роди по естествен начин Владимир, 3,800кг и 58см 💙

# 177
  • Мнения: 160
Честито, Ангелина!Голям мъж си родила, браво😊 да ви е жив и здрав!

# 178
  • Мнения: 931
Честито Simple Smile 58 сантиметра, браво Grinning

# 179
  • Мнения: 39
💙Момичета,днес на 12.02.2019г. в 15:03ч се роди по естествен начин Владимир, 3,800кг и 58см 💙
Честито бебче! Да сте живи и здрави и много щастливи!🍀👶🏻💙

Общи условия

Активация на акаунт