Ния или Николета

  • 4 832
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, мами,
Искам да се посъветвам с Вас  - терминът ми е март месец (17/3) и моят мъж ми даде пълна свобода аз да избера името Simple Smile Очакваме момиченце.
Изчетох хиляди неща, съветвах се с приятели, и се ориентирах към 3-буквено име, но последно прочетох, че името трябва да е дълго, да носи заряд и енергия, да включва колкото се може повече гласни, съгласни.. Вие какво мислите?
Ния или Николета ви харесва повече? Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 08:12 от Tatti

# 1
# 2
  • Мнения: 12 129
Ния. Но по-добре Евгения, за да е цяло името, а не съкратено.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 135
Моят глас е за Ния, но по-добре си направи собствена тема с този въпрос, за да можеш да чуеш повече мнения.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 984
Ния и от мен. Николета никога не съм го харесвала, Евгения също.

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 3 016
И двете имена са хубави. Николета малко повече ми харесва.
Може Никол или Николина.

# 7
  • Мнения: 39
Ния👼💓

# 8
# 9
  • Мнения: 646
Ния, Ная, Тая оная въобще не ги харесвам, Николета пък изобщо имам чувството че всяко второ дете го викат Ники, Никол, така че ако ще е Ния бих избрала име това да му е схкращението. Има толкова много хубави български имена...

# 10
# 11
  • Мнения: 3 922
Не харесвам трибуквени имена. Нямат енергия, заряд.
Николета не ми харесва особено /сигурно, защото го свързвам с НиЛо/, но е за предпочитане пред Ния.

С "Н" харесвам Натали и Невена.

# 12
  • Мнения: 8 578
На мен и двете много ми харесват.Клоня малко повече към Ния, защото го свързвам с една моя позната.
Това,че кратките имена нямат заряд са пълни глупости.Лека бременност!😀😀

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Николета бих избрала.Харесвам по-дълги имена.
По-рядко срещано е,има хубаво значение,има имен ден.

# 14
  • Мнения: 4 010
Нито едно от двете - имам чувството, че вече няма нито Виктории, нито Александри - всички са Ния, Ная, Никол, Николет, Никита...

# 15
  • София
  • Мнения: 38 552
Надя. Кратко, красиво и достатъчно рядко.

# 16
# 17
  • Мнения: 3 130
Николета

# 18
  • Мнения: 8 844
Николета, според мен.
Лесна транслитерация на латиница.
По повод на дължината на името, прочетете написаното от Дънов.

# 19
  • Мнения: 18 562
Ния не харесвам. Както и 3 букмени.
Николета е  по-добре. Има сто пъти по-хубави имена от тези като цяло. И много Никчета станаха вече.

# 20
  • Мнения: 11 926
Повече харесвам Ния, но винаги го свързвам с 4логията на Талев. Иначе, ако е до буква, с Н  харесвам Нели и Настя. Обичам кратки имена, защото дълги се използват главно само в документи, никой не се обръща, например с "Николета"

# 21
  • Мнения: 339
Николета.
Ния ми е безлично.

# 22
  • Мнения: 1 464
Николета за мен е едно от най-противните имена. Хем "Нико" ми е мъжко започващо име, хем това последстващо "лета" съвсем го загрозява.
От двете имена, Ния ми харесва повече.

# 23
  • Мнения: 12
Благодаря на всички мами, дали мнението си Simple Smile Ще помисля още (имам малко време) и ако имам нужда от помощ - отново ще се обърна към Вас Simple Smile Прекрасна неделя !

# 24
# 25
  • Мнения: 3 033
Николета

# 26
  • Мнения: 386
И двете са хубави по своему.
Ника много харесвам също

# 27
  • Мнения: 10 874
Николета.

# 28
  • Мнения: 988
Николета от двете. Пак поради същата причина - не ми допадат много трибуквените имена(с малки изключения). Но фаворит с "Н" за мен е Наталия.
Simple Smile

# 29
  • Мнения: 39 350
Николина.

# 30
  • Мнения: 1 113
Ния от мен Simple Smile

# 31
  • Мнения: 56
Не харесвам толкова кратки имена- Ния, Мия, Сия, Лия.
Много по- хубаво е Николета.

# 32
  • Мнения: 39 350
Трибуквените нямат заряд Joy Joy

# 33
  • Мнения: 9 486
Николета.

Нямам против кратките имена, но точно Ния не ми допада.
Хем на моменти ми звучи нежно и феерично, хем в следващия момент го асоциирам с оная, никоя, никаква и пр.

# 34
  • Мнения: 39 350
Как успя да вържеш Ния с никоя?

# 35
  • Мнения: 9 486
Не знам и аз, просто въпрос на първична асоциация.

# 36
  • Мнения: 39 350
Лия с какво го връзваш?

# 37
  • Мнения: 9 486
С нищо, защо?

# 38
  • Мнения: 39 350
Дъщеря ми се казва така. Странни асоциации имаш, затова ми стана интересно.

# 39
  • Мнения: 9 486
Както ти казах нямам обяснение. Принципно името е хубаво, но въпреки това подсъзнателно ми изникват някакви такива...

# 40
  • Мнения: 864
За жалост доста асоциират Николета с Н. Лозанова. За мен Ния звучи супер недовършено и даже ме дразни името... да не ми се обиждат майките или притежателките му, от кратките подобни бих предпочела Рая.
Иначе според мен Николета е силно, женствено и балансирано име и е много по-хубаво от споменатите кратки. Не се поддавайте на асоциацията с Лозанова. :Д

# 41
  • Мнения: 339
Хем на моменти ми звучи нежно и феерично, хем в следващия момент го асоциирам с оная, никоя, никаква и пр.
И аз правя подобни асоциации.
За мен Ния, Мия, Сия са по-скоро окончания или кратки форми, не ги възприемам като цели имена.
Не са ми по вкуса и Теа/я, Деа/я, но поне означават нещо.
Лично мнение.

# 42
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Нямам нищо против късите имена по принцип, но в случая харесвам Николета повече от Ния.

# 43
  • Мнения: 1 418
И Ана е кратко име,  а си има заряд и имен ден и прочее неща 😊Никол/Николета са топ 3 на най-ползваните имена за 2018г.

# 44
  • Мнения: 3 922
Никакъв заряд няма Ана. Производните от него имат.

# 45
  • Мнения: 8 578
Кой ги определя тези заряди?😂😂

# 46
  • Мнения: 3 922
Свързано е с нумерологията и Кабала.
"Добре е името на човека да бъде с повече срички. Многото букви носят повече и по-различни вибрации и обогатяват по този начин личността." и т.н. според Дънов.

# 47
# 48
  • Мнения: 339
И Ана е кратко име,  а си има заряд и имен ден и прочее неща 😊Никол/Николета са топ 3 на най-ползваните имена за 2018г.

Аз не съм против кратките имена, даже едно от любимите ми имена е трибуквено.

Ако трябваше да се избира между Никол и Ния, бих избрала Ния, просто защото Никол изобщо не ми харесва.

Името Николета го свързвам с една приятелка от детството и една много красива жена. Изобщо не се бях сетила за Николета Лозанова. А Ния сякаш също е доста популярно напоследък.

Но нека майката избере името, което за нея е най-хубаво.

# 49
  • Мнения: 39 350
 hahaha Никакъв заряд нямало Ана.
Модератор, моля те премести темата в смешките.

# 50
  • Мнения: 1 464
Ако човек се съобразява със заряди, срички, съдържа ли "р", не съдържа ли, какво мислят останалите майки, има ли имен ден, често срещано ли е, или е единствено, комбинацията от букви добра ли е, напомня ли им на гадни хора, или приятни, то по-добре да нарича детето си с "момче", "момиче", пък то като порасне, ще си избере само име.

# 51
  • Мнения: 18 562
На мен мие много семшно като си почне с такава категоричност. Това име"нямало заряд"или не е подходящо според Дънов. На тия балалайки ИЧ не им се връзвам. За мен такива вярвания и, че даже науки и теории са пълна глупост.
Ана е класическо име,що кралици са го носили. Универсално отвсякъде.

# 52
  • Мнения: 9 486
Къде са кралиците, къде е Дънов...

# 53
  • Мнения: 3 922
Това с кралиците не го разбрах  Rolling Eyes. Какво като има няколко с това име?
Всичките са с доста нещастен личен живот, между другото.
Което и  потвърждава думите на Дънов.
Колкото по-малко букви има в името, толкова повече кармични уроци (липсващите вибрации) ще трябва да научи притежателят му. 

# 54
  • Мнения: 8 578
Не съм съгласна. При толкова много хора на света,с толкова много различни имена,никой не може да каже ,че Ана е по-нещастна от Анастасия, защото името и е кратко. 😅😅
И Дънов е само една гледна точка.

# 55
  • Мнения: 18 562
Ами имах предвид,че е универсално и класическо име, с това, че доста кралици са го носили. Име на светица също така.
Това за съдбата си е съдба,шанс или късмет. За мен това са пълни глупости,че дадено име ще носи нещастие или не. Толкова несериозно ми звучи.

# 56
  • Мнения: 3 922
Този принцип го има при всички нумеролози, не е само Дънов. Има достатъчно такива книги за тези, които проявяват интерес. Чела съм го и в "Номерология" на Александер.

"Наблюдения от древността до наши дни са показали, че имената наистина притежават известен енергиен заряд. Звуците, които ги съставят с честотата на трептенията си, се възприемат от хората, наслагват се в съзнанието им и карат частица от тях да вибрира, с което предизвикват различни реакции. Затова се казва, че името придава „тоналност“ на своя носител, въздейства върху личността му, а оттам определя до известна степен и съдбата му."

# 57
  • Мнения: 18 562
Аз Дънов го дадох само като пример. Като най-известния такъв. 😊За всеки е важно различно нещо. За мен беше важно звученето на името и да е дълго и красиво,нежно име, историческо.
Чела съм разни теории за името на дъщеря ми -първа, пета,седма буква коа какво означава, характери и прочие  но хич не вярвам.

# 58
  • Мнения: 1 113
То по тази логика повечето мъже трябва да са крайно нещастни - това Иван, Асен, Явор, Крум, Боян - все имена, които за мен са много силни, са "обречени" заради броя букви.

За мен всякакви такива суеверия са крайно преувеличени и само товарят излишно.
Нека хората си избират имена за децата, които те усещат като правилни, независимо какво казват другите, пък били те и Дънов или астроложката.  

# 59
  • Мнения: 3 922
Четирибуквените обикновено са от две срички. За тях не важи това правило.
За трибуквените ставаше въпрос, че дават по-трудна съдба.

# 60
  • Мнения: 12
Ааа, момичета, нека и аз да се включа в "спора" Ви - абсолютно несъгласна съм с мамите, които не вярват, че името има значение - не случайно като ходиш на врачка , те питат за рожденна дата и ИМЕ, да не говорим, че лично познавам момиче, което е кръстено, според заръка на  баба Ванга (баща й е ходил често при нея) - момичето се казва Сия, между другото...
Та, името си е важно за личността, наред със зодията , възпитанието и опита (тук сега ако има и хора, които не вярват в зодии, няма как да сме на едно мнение Simple Smile ).
Винаги съм си мислила,че лесно ще си избера име за детето - да, ама не, единственото по-лошо от това да нямаш избор, се оказа това да имаш пълната свобода. Simple Smile)) Та, Николета винаги ми е харесвало, има кратък вариант (не като Ния), ама наистина много Николети станаха вече.. Чудя се дали да не се посъветвам с астролог? И още нещо - моят мъж има две деца от първия си брак и двете му деца започват с М, дали няма да е готино и нашата дъщеря да я кръстим с М  - какво мислите? Или да избирам едно от двете (Николета / Ния) и ако имаме друго дете - ще го кръстим и него с Н и готово - ще са си 2 по 2.

# 61
  • Мнения: 3 922
Ако искаш да се посъветваш с номерологията, намери книгата на Александер "Номерология". Има я за свободно сваляне в нета. По принцип съдбата на човек е закодирана в рожденната дата + името. Взависимост от това на коя дата се роди, ще видиш коя е липсващата вибрация /има едни таблици с буквите и съответстващите им цифри/ и ще я компенсираш чрез името. Затова се избират по-дълги имена - има по-голям шанс да се компенсира липсваща вибрация от рожденната дата.

# 62
  • Мнения: 8 844
аз не бих  я кръстила с М (по тази причина), а напротив ще търся нещо различно. И изобщо няма да се старая да осигурявам на съпруга си да се чувства така, както в първия брак. Нали това му е нов брак, ново начало.
Направете си експеримент как бебето реагира на различни имена, които ви идват в главата.  Някои мами въобще не говорят с бебетата си (в утробата), хубаво е да си има име бебето и в този ранен стадий, нали говориме за него, какво казвате "Тя ме ритна вляво", "Тя сигурно е заспала".
Аз на мойто бебе съм му говорила по име (на глас)  и съм му пускала Моцарт, и разни бебешки музики.

# 63
  • Мнения: 339
Ааа, момичета, нека и аз да се включа в "спора" Ви - абсолютно несъгласна съм с мамите, които не вярват, че името има значение - не случайно като ходиш на врачка , те питат за рожденна дата и ИМЕ, да не говорим, че лично познавам момиче, което е кръстено, според заръка на  баба Ванга (баща й е ходил често при нея) - момичето се казва Сия, между другото...
Та, името си е важно за личността, наред със зодията , възпитанието и опита (тук сега ако има и хора, които не вярват в зодии, няма как да сме на едно мнение Simple Smile ).
Винаги съм си мислила,че лесно ще си избера име за детето - да, ама не, единственото по-лошо от това да нямаш избор, се оказа това да имаш пълната свобода. Simple Smile)) Та, Николета винаги ми е харесвало, има кратък вариант (не като Ния), ама наистина много Николети станаха вече.. Чудя се дали да не се посъветвам с астролог? И още нещо - моят мъж има две деца от първия си брак и двете му деца започват с М, дали няма да е готино и нашата дъщеря да я кръстим с М  - какво мислите? Или да избирам едно от двете (Николета / Ния) и ако имаме друго дете - ще го кръстим и него с Н и готово - ще са си 2 по 2.

За мен трибуквени имена, които имат значение, са например следните: Ана (благодат), Ева (живот), Яна (от старобългарски означава „река“ - "Животът й да бъде дълъг като река",  свързва се и с древноримския бог на слънцето - Янус) и т.н.
Ния и Сия са кратки форми на Евгения/Антония/Стефания и Анастасия. Лия също се съдържа в други имена, но е древно име и си има собствено значение.

Всеки има различни разбирания относно имената. Въпрос на вкус и възприятие. За мен е важно да звучи добре и да има хубаво значение. Ако за теб са от значение нумерологията и зодиите, вземи ги предвид при избора на име. Важното е името да е ценно за теб и да ти харесва, няма значение какво мислим ние. Simple Smile




# 64
  • Мнения: 988
Ех, да можеше да се влияе така лесно на кармата и съдбата като кръстим детето с едно или друго име.. Определено смятам, че тя "се кове" много преди избора на име от родителите. Да името може да даде някаква енергия, която да помогне или не, но чак пък да предопредели съдбата на човек...

Иначе Николета не смятам, че е толкова разпространено в момента, поне аз не познавам. Но виж Никол-четата са направооооо навсякъде!:) А и за Николета може да се използва кратко Ника, което много ми харесва. В твоя случай бих избегнала буква М. Wink

Общи условия

Активация на акаунт