Вие правите ли така?

  • 4 634
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Със сигурност това, което Tandoori е видяла поне за мен са много единични случаи, т.е. наистина обобщенията за безотговорните американски майки са напълно безпочвени, поне това е моето мнение.
Аз обаче се сещам за една моя позната в България. Жената е с висше образование и си оставяше 2 мес. бебе вечер само вкъщи да спи, а тя излизаше с мъжа си до по малките нощни часове, за да играе бинго.  Shocked Та дайте сега да обобщим колко са безотоговрни и българските майки- на базата на един случай.  Wink

Жалко, че се разви темата в такава посока...Наистина не ми беше такова намерението. Никой не е противопоставял " безотговорните американски" и "отговорните български" майки. Естествено, че безотговорни хора има навсякъде, просто казах, че това  нещо, с което съм се сблъскала локално и ме учуди много. Възможно е в други щати да няма такова нещо, аз казах какво съм видяла лично и се опитвах да разбера защо съседките ми се опитват да ме убедят, че " няма нищо лошо" в това да си оставиш детето " за малко".
Моля всички, които имат желание да се включат в темата да се въздържат от обобщения за националност и да избягват изкуствено насадена конфронтация по въпроса. Въпроса ми беше към МАЙКИТЕ, не към майките от български, американски или зимбабвийски произход. Затова и темата се казва " ВИЕ правите ли така", защото исках да разбера мнението ви като майки. Всички живеем на различни места, за мен въпроса не е свързан с националност.
Благодаря ви!

# 16
  • Мнения: 920
Аз просто се учудих, защото съм чувала, че в Щатите има много строги закони и мелки за това как си гледаш децата. В Б-ия може да го пребиеш от бой, да го оставиш да умре от глад, но не съм чула да са осъдили родителя или да са му отнели децата. Освен това такъв тип родители тука засега си оставят децата в каруците - чист въздух, няма опасност да се задуши.

# 17
  • Мнения: 2 381
За първи път чувам подобно нещо. Знам, че е абсолютно забранено да се оставят деца в колите. Според мен това са излючения отколкото практика. Особено след случая, в който беше заснет от секюрити камера, как една майчица си напляска детето в колата, та стана страхотен скандал.  Миналата година имаше доста призиви да не се оставят КУЧЕТАТА в коли със затворени прозорци.

# 18
  • Мнения: 7 091
Намерих много статии по въпроса, оказа се, че дори има закон за това, но аз просто не съм знаела.
Оказва се, че процента на "самозаключили се" деца също не е малък. Всъщност това може би е по-важния въпрос, защото всяко дете може да се заключи в кола, да влезе незабелязано ( ако родителя разтоварва покупки или нещо) или да си играе с малко по-голямо дете в колата без знанието на родителите. Безотговорни хора има, тези които си оставят децата си е тяхна грижа, но наистина може би всички трябва да бъдем по-внимателни с това да не се случи случайно подобен инцидент.
Може на някой да му е полезно-  една много интересна статия, в която има и полезни съвети за това как да се предотвратяват такива случаи:
http://www.dfps.state.tx.us/lookbeforeyouleave/HotCarsTalkingPoints.asp

# 19
  • Мнения: 49
никой нормален човек няма да си остави детето в колата само.не бих лепнала етикета на глупостта на американците,защото тези,който познавам не биха го направили,но има и такива,които биха,както има и българи, който го правят "само да отскочат до магазина, да не будим дятето".който го прави #2gunfire
това е най-малкото безотговорно отношение.

# 20
  • Мнения: 6 167
и аз не бих си оставила бебето в колата.
аз и кучето не бих си оставила.
да си спи и аз да си пазарувам.
или поне така мисля.
ако го виждам, да съм извън колата - как да е.
но иначе, не мисля, че е много нормално.

нашите съседи в София ( искам да подчертая че и двамата са много интелигентни и образовани хора, а тя е и педиатърка) няколко дена след като се прибраха с бебенцето си в къщи от болницата,  започнаха  да излизат на разходка, докато бебчето спеше. в началото бяхме решили,че не сме забелязали някоя от двете баби, но  Naughty, хората си излизаха като стой да гледай. понякога то се буди и започва да плаче, а те са на разходка.
един ден дядо ми, който също е лекар направо им предложи да им наглежда бебето докато те са на разходка и те учтиво отказаха.

явно има  някаква такава 'школа' на отглеждане по-.... либерална ли, що ли не разбирам newsm78

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз винаги събуждам децата, даже да ги нося после на ръце,  Sickдете не оставям никога само! не знам, за бг  какво е ,но не съм наблюдавала оставени сами деца в колите!

# 22
  • Мнения: 3 394
не бий си оставила детето без надзор. точка Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 826
На мен и друго ми е интересно.
В нашия квартал хората оставят сами децата си на улицата или пред къщите да си играят  или да карат колела.Колкото и спокоен и сигурен да ни е квартала,аз постоянно и неотлъ4но съм с моите деца,дори да се отвън на поляната или отзад на пор4а,където бих могла да ги виждам от прозореца.Има толкова много слу4аи на отвле4ени деца,как не ги е страх да ги оставят  без надзор? Confused
В4ера едно детенце на 5-6г. така лошо се преметна от колелото през глава,мислех 4е си е с4упило нещо.Гушнах го и запо4нах да го успокоявам,а то  милото пищеше от болка.Добре 4е брат му беше с него и отиде да извика майката.Тя дойде след 20мин.(живее 5-6 къщи по-нагоре от нас),дори не ми благодари,хвана го за ръката и го отведе.
Днес децата  и пак са на улицата и пак са сами. ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 491
Не. Но пък и не съм виждала някой около нас да го прави.

# 25
  • Мнения: 6 390
не и не познавам и не съм виждала такива изпълнения Naughty

тук пък миналата година имаше случай където двама млади 20г. родители оставили на 40.дена близначета през ноща сами, и отишли на бар ли на диско ли - все тая, нямало ги повече от 6.ч. ужким накрая казаха от полицията, но двете бебчета се задушили от повръщни си - извинявам се за цветното обяснение, този случай няколко дена беше в медийте  Tired

# 26
  • Мнения: 1 793
Абсурд да направя такова нещо. Никога не съм си оставяла детето самО в колата и няма да го оставя. За мен не е нормално да се мотам един час в магазина или да вися при козметичката докато детето ми седи самичко в колата.

# 27
  • Мнения: 4 390
Един път съм виждала такова нещо в Канада, на един паркинг пред магазин.
Детето  било оставено в джип само, на затворени прозорци (лято беше), на обяд и  беше починало. Даваха го и по телевизията случая.

Наскоро и в България присъствах на подобен инцидент, за щастие без фатален изход.
Малко бебе, оставено в колата само, на слънце и затворени прозорци. 
Случайни хора разбирали вратата, извадили и оказали първа помощ на бебето, на което  излизала пяна от устата.
Дойдоха полиция и бърза помощ.  Едва тогава родителите се появиха. Реакцията им беше абсолютно неадекватна - направиха луд скандал кой и с какво право им е отворил колата... Shocked
Никакво впечатление не им направи, че хората бяха спасили живота на детето им.

# 28
  • Мнения: 3 423
Аз пък гледах такъв случай оня ден в CSI.
Температурата в колата беше над 70 градуса.

# 29
  • Мнения: 1 190
..... но се замислих и зачудих коя част от тукашната култура не разбирам .....

... Култура ... Shocked

Общи условия

Активация на акаунт