Пържени тиквички - голям проблем

  • 26 325
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 971
Не сменяй жената. И аз не знам как се пържат тиквички, това у нас е ИСТИНСКА МЪЖКА РАБОТА! И картофи не пържа, и патладжани, и чушки с нещо си (фритюрник нямаме и тиган не пипвам!). Мъжа действа сам по тези направления, най-много от мен е да му нарежа мат'ряла.
Peace и при нас е така. Само мъжът ми пържи и много обича да го прави.
И срам, срам... - и аз немога да пържа картофи ooooh!
Не че не умея или ме мързи, но ако пържа нещо после 2 дена немога да ям нищо - започва да не боли стомаха, не понасям миризмата на пържено.

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Днешните жени не са като едно време. Едно време какви жени е имало ехейййй. От стари хора съм чувал. Това да ти сготви, това да ти направи салата, дето се вика мъж да се почувстваш. Пък сега какво - готви си сам да ти дойде акъла в главата. Ама мама хубаво ми викаше навремето - "Сине, синеее отваряй си очите на четири като я вземаш". Ей затова синовете винаги трябва да слушат майките си. Ама късно го разбрах, къснооо.
Явно не си попаднал на жена,щото аз съм точно от тия,за които са ти разказвали старите хора...  Mr. Green
И айде стига с тези ваши майки - цял живот за сукманите им залепени ли ще стоите Twisted Evil?...Като толкова много си ги обичате,що не стоите стари ергени и мама да ви пържи тиквичките Twisted Evil?

# 17
  • Мнения: 29
Достатъчно е да ги осолиш преди пържене, след около 10-на минути те се оводняват и така полепва брашното и не изпада в тигана. За галетата обаче не знам дали така ще стане.

# 18
  • Мнения: X
За тиквичките гледам са ти дали вече достатъчно отговори-но мен ако питаш варианта с брашното е класика в пърженето на тиквички/с хрупкава коричка/
Но повода да се намеся е друг-първо проверих дали не го е писал това моичкия,че скоро го оставих сам да се мъчи с тиквичките/че ми проглуши ушите с мрънкане/ ,но слава богу не е-по това време аз бях на компа....
А ако искаш ще ти дам един съвет-в Готварския наскоро имаше тема за тиквички на фурна-е там има няколко доста лесни и бързи рецепти/ и определено по здравословни/,като варианта на печени на фурна/оваляни с брашно/ и залети с кисело мляко ,не се различава много от пържените

# 19
  • Мнения: 3 478
Определено за галета ще ти трябва и яйце. Аз карам само с царевично брашно, много хубави и хрупкави стават.

Общи условия

Активация на акаунт