Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 3

  • 51 241
  • 767
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 25 737
Според мен не е добра.
Цената е сериозна. Жилището е за къртач. Единствено локацията би била + за някои хора, за мен не е .

# 646
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ами морално остаряла е,защото не знам дали това жилище ще мога да го завещая един ден на децата си...60 г. тухла, я изкара до тогава,я не.
Зависи за какво се купува,но за каквото и да е ...60години няма как да ги върнеш назад с подмяна на ВиК и Ел.

# 647
  • Мнения: 25 737

Зависи за какво се купува,но за каквото и да е ...60години няма как да ги върнеш назад с подмяна на ВиК и Ел.
Точно. Нито фасадата можеш да смениш, нито миризмата на мухливи мазета. Старото си е старо, освен ако не е в центъра на Париж. Mr. Green

# 648
  • Мнения: 1 405
Не е Париж, но аз съм живяла под наем съвсем наблизо от този апартамент.
Е много е хубаво. Вярно, че беше по-нова сграда.

# 649
  • Варна
  • Мнения: 10 789
На мястото на Пикадили Младост опънали цирк. Grinning

# 650
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Локацията никой не я оспорва,на мен също ми е любима.

# 651
  • Варна
  • Мнения: 294
Локацията е идеална за инвестиция и даване под наем. Много странно разпределение за "110кв."
Цената е добра за това местоположение. + 30хил.Е за ремонт основен. Без асансьор, ще бъде тегав ремонта.
Всяка сграда остарява, но винаги зависи как! Някои ще има какво да завещаят и след още 50 години, други едва ще навъртят 10.

Кооперацията на Македония 97 -  в квартал "Нептун" върви бавно, за сметка на това съмнително Simple Smile. Все още няма табели как изглежда сградата, колко етажа и т.н. Поне сложиха задължителната табела с разрешителното за строеж, и брой работници на обекта - 6бр! Simple Smile

Наши приятели, които живеят на Ана Феликсова от сега казват, че са се хванали за главата, а какво ще е докато построят всичкото нов дом там ....паркоместа няма от сега. Търсят да закупят от новите кооперации, ще е лудница.

Този пореден най-нов комплекс "светлина" е получил разрешение преди две седмици. Изглежда огромно!

# 652
  • Мнения: 25 737
Интересно, Светлина има разрешително, а сграда Галерия няма. Thinking  Последно инвеститора се е спрял на търговишка фирма за подизпълнението, но каква е не ми стана ясно.

# 653
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Локацията е идеална за инвестиция и даване под наем,да...но през летния сезон.А то лятото става все "по-дълго"... За толкова наляти пари в имота чакай от най-късия сезон в годината избиване на парите.За такава сума по добре един хотел под наем по черноморието като ще е за инвестиция...

# 654
  • Варна
  • Мнения: 294
Да, въпрос на сметки и бизнесплан. Все пак последните две години, даването под наем на апартаменти през платформи като Airbnb, набира популярност и не се дават само за през лятото. Дават се и на чуждестранни служители, служебни командировки. И явно във Варна има засега пазар. До кога и как, друг въпрос.
Но, за мен, пак казвам е за човек, който разбира от този бизнес и има пари за инвестиция Simple Smile.

# 655
  • Мнения: 712
Не знам как се избиват 300 000 лв. с даване на апартамент под наем във Варна . Като толкова ви влече рентиерството , защо не си купите направо един хотел и да развивате хотелиерство ?
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1q151921321932492

Имах колега , който живееше на тая топ локация  и хич не беше възхитен . Лятото се ядвало , но зимата било ад . Влага , пак влага , и още влага . И мухъл естествено . Чак костите ти почвали да гният .

# 656
  • Мнения: 134
Хостел в блок на лятно кино или тристаен срещу аквариума... не знам защо за теб е толкова очевидно, че първото ще се избие, а второто не.

# 657
  • Мнения: 25 737
Хостел в блок на лятно кино или тристаен срещу аквариума... не знам защо за теб е толкова очевидно, че първото ще се избие, а второто не.
И двете нямат избиване.

# 658
  • Мнения: 712
http://budnavarna.bg/50733-oblastniyat-upravitel-varna-e-provint … spalni-se-stroyat

Че написаното в статията е самата истина си го знаем всички варненци , но ако наистина е казано гласно от толкова виден тимаджия като Бузев хммм.... . Май нещата са в пъти по-зле отколкото съм мислел .

# 659
  • Мнения: 3 876
Е нищо де, нали светло бъдеще и живот като рентиери ни чака всички Simple Smile
Бузев защо не казва, че и още няколко компании се преместиха с съседни градове на 50-60 км от Варна.  Защо не каза колко чужди инвеститора идваха, гледаха и бяха готови да правят бизнес, но таксата спокойствие им идваше твърде солена и отидоха в градове като Пловдив и Русе.

Общи условия

Активация на акаунт