Частни училища - информативна тема 24

  • 46 392
  • 795
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 239
Фран, аз го написах, за да се развеселим, като за начало на деня, нищо повече Simple Smile

# 721
  • Мнения: 7 167
Преди години една майка на съученик на детето ми заяви : "5-7 клас училището е страхотно, но нагоре не става."....
Чакам за мнения за пчмг от осми клас нагоре. При това и от родители, чиито деца не са състезатели по математика. Няма такива.
Освен, че учат в мазето, нищо друго не знам.

# 722
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 319
Кои учат в мазето?

# 723
  • Мнения: 239
Аз, исках да дам шанс на новото и бях готова да ходя на отворени врати, въпреки всички описани притеснения, че ще е ново и недоказало се. Но с начална такса от 1200лв реших да се въздържа. Както казах, моето мнение, че щом ще местят базата след 2години и щом нашумеят още малко, ще вдигнат и таксата, а и като вкарат по-горни класове може да е по-висока и от тази за 1-ви клас. Лично за мен, 1200лв като старт ми се вижда много и това е горе-долу е пределът ми и за мен не е ок като стартова такса.
С интерес ще следя информацията около него и както казах, наистина им желая успех.

# 724
  • София
  • Мнения: 4 033
Фран, те състезателите по математика са като игла в купа сено - 1 в 12 клас, 2-ма в 11, 1 в 10... Във форума знам за  една майка, чието дете е 11 клас и не е състезател. Рядко пише из темите обаче. Родителските срещи на 5-7 клас и 8-12 се разминават, така че и оттам не може да натрупаш впечатления. И рекламна кампания нямат. Наистина не знам как може да се информира човек.
Leika_moja, гимназистите в ПЧМГ.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 781
Аз имам позната със току -що завършило  ПЧМГ (8-12 кл.) дете, изключително доволни (не е състезател). Така че, включила съм си го към списъка за гимназии за следене. Simple Smile

# 726
  • София
  • Мнения: 5 262
Я пък вие- Таня Стоева преподава ли още? Беше в Министерството по едно време, а после не се ли пенсионира (беше ми класна на мен, за това ми стана интересно, осен да е друга Таня Стоева Simple Smile ) Честно казано на нея бих й се доверила, но тя водеше в НПМГ, а не в начално.
П.С. Аз съм събрала въпроси и даже им ги изпратих, за да ги включат, ако искате още нещо кажете. Винаги съм била привърженик, че не обичам да ми губят времето и си задавам въпросите овреме Grinning

# 727
  • София
  • Мнения: 374
За тези които се интересуват, в сайта на Българско школо е качена информация за процедурата по прием. От следващата година се предвижда създаване на нова иновативна прогресивна паралелка - по една в ПУК и една в първи клас. Информационна среща по въпроса - на 23.02, събота, 10ч. в училището. Любопитна съм какво ще предложат.
https://bgshkolo.com/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%bc-2018-2019/

# 728
  • София
  • Мнения: 4 033
Я пък вие- Таня Стоева преподава ли още? Беше в Министерството по едно време, а после не се ли пенсионира (беше ми класна на мен, за това ми стана интересно, осен да е друга Таня Стоева Simple Smile ) Честно казано на нея бих й се доверила, но тя водеше в НПМГ, а не в начално.
П.С. Аз съм събрала въпроси и даже им ги изпратих, за да ги включат, ако искате още нещо кажете. Винаги съм била привърженик, че не обичам да ми губят времето и си задавам въпросите овреме Grinning

Да, преподава на детето ми Таня Стоева (същата е), от години води 8- 12 клас в частната гимназия. Няма втори такъв учител и Човек! Ще се пенсионира след 2 години.

# 729
  • Мнения: 7 167
Таня Стоева води математика на големите ученици.
Кой преподавател на кои класове преподава в пчмг може да се види от седмичното разписание по инициалите в долен десен ъгъл.
Тазгодишните кандидат петокласници в ПЧМГ може да извадят голям късмет.

# 730
  • София
  • Мнения: 5 262
Благодаря. Ние й бяхме първия клас, като класна. Който е при нея е късметлия наистина, но да спра спама.
БШ вече насрочват дати за пробния тест. Дъщеря ми е за тази неделя. За срещата за Прогресивното обучение ще трябва да се запишете предварително.

# 731
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Rainy, пиши как е минало. Доколкото знам не е труден приемът за БШ, но може да има промени тази година с новия директор,знам ли.
Моля който ходи на срещата в БШ за прогресивните паралелки, да пише после. За съжаление не съм в София в събота, иначе щях да ида.
Чудесна новина е според мен (мерси, bamboo), защото БШ няма да допуснат прекалено изместване на фокуса и допускам, че ще има само елементи на прогресивно, без да пада нивото по основните предмети. Но като има повече информация, ще видим.
Само да видим с колко ще вдигнат таксата...

# 732
  • Мнения: 1 111
Таксата в БШ ще бъде около 9500лв, така ни казаха на нас. Аз записах малкия там за предучилищна от втория срок, после ще си продължи направо в 1 клас. Исках да свикне, а и предпочитам да не е в "прогресивна" паралелка.

# 733
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Значи 800 лв на месец (ако делим на 12)...но с допълнителни занимания и транспорт, нищо чудно да дойде към 1000. Малко скъпо ми идва, ама ще го мисля догодина.
Проблемът е, че и детската градина им е неоправдано скъпа- 700 лв за твърде обикновена градина (толкова е таксата в някои немскоговорящи,например, а БШ не предлагат нищо особено). И с дете в ДГ и ЧУ си идва солено, а идеята е точно да са на едно място...

# 734
  • Мнения: X
Така. Новото е енигма. Дори за мен. 😁😂🤣😉
Което ме навежда на мисълта, че или е в момент на регистрация в ТР, или името на търговското дружество няма абсолютно нищо общо с досега известните.

И да, супер имена са. Но от всичко известно до тук лъха хаос, бързане и пънкяне ( упс, извинете, младежки ентусиазъм). Явно бързат да хванат тазгодишната кампания, която приключи за повечето добри училища.
Басмаджиян ще е Арта + една неизвестна по музика. И има показано име за академи дайректър 😉, лице от НБУ.

Едно инфо, което имам. В огромния мегаломански проект до Икеа, след Декатлон на Garitage, по проект има планирано основно училище за 500 деца. По проект ще се изгражда в последния етап 4. В момента са на етап 2. 😉 Та можем да хващаме басове кой ще е.

Аз пък да ви кажа рискувах за добър учител и липса на система. И дълбоко съжалявам. Предпочитам утвърдена система. Защото наличието на отлична система не търпи посредствени учители в нея. Има училища, които го доказват всяка година. Да рискувам заради определен учител и той да забременее/пенсионира се по средата на цикъла.... Не благодаря! Това в начален етап.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 12:54 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт