Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 322
  • 937
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 13
Проблемите с моето TSH преди бременността, по време и сега след раждането ми ги следи ендокринолог. Отидох при Славкова след като вече бях бременна. Изобщо не съм очаквала от нея да ми коригира дозата на Еутирокса и не смятам, че е в ресора й. Най-вероятно и тя така смята.
И по повод на администрацията във Фемина и Свети Лазар, защото съм се сблъсквала многократно и с двете.... Дани от Фемина е на светлинни години от Галка Малка в Св. Лазар като компетентност, адекватност, интелект и отношение.

# 226
  • Мнения: 16 871
Аз не мисля, че някой очаква от Аг чак такива компетенции. Но елементарното е да знае и да каже тази стойност преди/по време на бременност висока ли е или не, да насочи към специалист.

# 227
  • Мнения: 371
Аз не мисля, че някой очаква от Аг чак такива компетенции. Но елементарното е да знае и да каже тази стойност преди/по време на бременност висока ли е или не, да насочи към специалист.
Съгласна съм !
До сега всеки АГ ми е казвал ако е високо се налага да пиеш хапчета..тази дори и не го забеляза , а можеше да каже: отидете на ендокринолог за тсх ( което аз си го знам така или иначе)
А за регистратурата нямам представа как е в Св. Лазар, но цялостно погледнато , когато влезне човек е редно да поздравиш, да се усмихнеш, да си там, да не крещиш по други хора на телефона ( това се случи във Фемина)

# 228
  • Мнения: 572
Считам, че за този казус си трябва мнение на ендокринолог, не че нямат известни знания затова и самите гинеколози, но в крайна сметка ако случаят е бил по-сложен си е за ендокринолог.

# 229
  • Мнения: 371
Считам, че за този казус си трябва мнение на ендокринолог, не че нямат известни знания затова и самите гинеколози, но в крайна сметка ако случаят е бил по-сложен си е за ендокринолог.
Няма казус тук, това беше само пример, че конкретният лекар не забелязва стандартно изследване и казва , че всичко ти е наред.
Няма смисъл да дълбаете в написаното от мен , това беше моят опит и аз реших да го споделя .

# 230
  • Мнения: 572
Всеки има право на отговор и мнение. Очевидно е ,че не си удоволетворена от отговора на доктор Славкова. Това обаче не я превръща в некомпетентен лекар. Доколкото знам границите на този хормон варират. Ако има нещо притеснително, наистина трябва да се обърнеш към ендокринолог.

# 231
  • Мнения: 371
Всеки има право на отговор и мнение. Очевидно е ,че не си удоволетворена от отговора на доктор Славкова. Това обаче не я превръща в некомпетентен лекар. Доколкото знам границите на този хормон варират. Ако има нещо притеснително, наистина трябва да се обърнеш към ендокринолог.

Аз не съм искала отговор от никой. И вие пак не сте разбрали поста ми!
Аз споделям, че тя не ми обърна внимание, и за мен , неща, които пропусна и поведението и я направиха некомпетентна в моите очи.
Не разбирам защо дълбаете в моето мнение?!
Защо коментирате нещо, за което аз не съм искала коментар и най-важното- дори не сте разбрала .
Спамите поста напразно!

# 232
  • Мнения: 16 871
Това, че границите варират какво трябва да означава? Тя е Аг и трябва да е запозната със стойностите преди забременяване и по време на бременност.  Това, че е незаинтересована не й прави чест, защото ЩЖ и ТСХ могат да нанесат сериозни проблеми върху здравето на човек, както и върху плода.
А лекар, следящ бременни е задължително да знае тези рискове и иска проследяване, ако ще и паралелно с ендокринолог.

# 233
  • Мнения: 371
Това, че границите варират какво трябва да означава? Тя е Аг и трябва да е запозната със стойностите преди забременяване и по време на бременност.  Това, че е незаинтересована не й прави чест, защото ЩЖ и ТСХ могат да нанесат сериозни проблеми върху здравето на човек, както и върху плода.
А лекар, следящ бременни е задължително да знае тези рискове и иска проследяване, ако ще и паралелно с ендокринолог.



Правилно!

# 234
  • Мнения: 2
Здравейте, извинявам се , но аз наистина не разбрах , защо не сте се консултирала с доктора, който Ви е назначил изследванията и ако проблема Ви е в TSH, защо не отидохте при ендокринолог.

# 235
  • Мнения: 371
Здравейте, извинявам се , но аз наистина не разбрах , защо не сте се консултирала с доктора, който Ви е назначил изследванията и ако проблема Ви е в TSH, защо не отидохте при ендокринолог.

Още някой, който не е разбрал посланието..
Та, за да ви олекне и да спите спокойно , и за да наспамим темата още малко..
Изследванията аз реших да си ги направя и да отида с готови на място, за да не чакам за втори преглед. Никой не ми ги е назначавал. Това не значи , че е било само ТСХ.
ТСХ беше пример - едно от нещата, което не беше в норма и тя не забеляза.. за сравнение: после отидох на друг доктор, който забеляза всяко едно отклонение и ми обясни какво да правя, без да ми се смее иронично на притесненията.

# 236
  • Мнения: 2
Е, тогава, щом сама си ги назначила и се смяташ за компетентна какво да си изследваш, би следвало да нямаш проблем и сама да ги разчетеш. На мен лично д-р Славкова ми откри точно проблема с щитовидната жлеза, защото имах проблем с цикъла и ми пусна доста хормони за изследване, изпрати ме на ендокринолог и благодарение на което забременях и пак благодарение на същата “ некомпетентна” лекарка имам родени 2 прекрасни деца, за което съм и страшно благодарна и не я заменям за никоя друга.

# 237
  • Мнения: 371
Проблемите с моето TSH преди бременността, по време и сега след раждането ми ги следи ендокринолог. Отидох при Славкова след като вече бях бременна. Изобщо не съм очаквала от нея да ми коригира дозата на Еутирокса и не смятам, че е в ресора й. Най-вероятно и тя така смята.
И по повод на администрацията във Фемина и Свети Лазар, защото съм се сблъсквала многократно и с двете.... Дани от Фемина е на светлинни години от Галка Малка в Св. Лазар като компетентност, адекватност, интелект и отношение.

Здравейте !
Виждам, че и вие коментирате ТСХ.
Това беше просто пример , обясних в предишно мнение- всеки компетентен доктор при предоставени му изследвания е редно да обърне внимание и да препрати към друг специалист ако се налага. Не да подмине.. и дори да се надсмива на , това че си подготвен за прегледа, и че си си направил изследвания .
На регистратура никой не ме посрещна , жената ме видя, аз поздравих тя продължи да прави нещо друго . Затвори телефона на някой и го изкоментира пред другите пациенти. След около 7-8 минути дойде и ме погледна тъпо.
В Св. Лазар не съм била.
Това е моят опит, споделих го и вече се повторих няколко пъти , че не желая да бъде коментиран, защото няма да се промени.
И докторката може да има много доволни пациенти, но аз не съм един от тях.
При докторите пропуски не желая да приемам и да допускам недоглеждания . Тя не видя няколко неща !

# 238
  • Мнения: 16 871
Изключително не на място мнение, че сам трябва да си разчиташ резултатите,  щом си решил да се изследваш.
Защо просто не пршемете, че за всекш лекар съществуват положителни и отрицателни мнения?! Явно не й се е занимавало, била е крива и толкоз.
При лекарката, която аз ходех (и я посещава и ражда при нея половин хайлайф дипломати и бг вип кифли), но не ми спаси бременността и ми наговори куп тъпотии, трябва ли да съм доволна и аз или имам право на мнение, че не става?
Не мога да разбера защо се опитвате да давате наклон в темата.

# 239
  • Мнения: 371
Изключително не на място мнение, че сам трябва да си разчиташ резултатите,  щом си решил да се изследваш.
Защо просто не пршемете, че за всекш лекар съществуват положителни и отрицателни мнения?! Явно не й се е занимавало, била е крива и толкоз.
При лекарката, която аз ходех (и я посещава и ражда при нея половин хайлайф дипломати и бг вип кифли), но не ми спаси бременността и ми наговори куп тъпотии, трябва ли да съм доволна и аз или имам право на мнение, че не става?
Не мога да разбера защо се опитвате да давате наклон в темата.
Отново съм абсолютно съгласна, не защото дамата споделя моето мнение, а защото за всеки доктор има + и - , а тук е мястото, където споделяме. Аз до сега не съм оспорила мнението на никой, защото всеки има право на такова!

Общи условия

Активация на акаунт