Раждане в АГ болница „Свети Лазар”

  • 50 347
  • 937
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 22
Разбирам, че АГ-то не следи хормоните, но смятам, че поне трябва да каже, че не са в норма и да насочи към това да се отиде на ендокринолог. На мен ми дадоха изследването, видях че всичко е в рамките на референтните стойности, но не е моя работа да разбирам в детайл и да знам кога се налага консултация с друг специалист. Докторката също нищо не ми каза, даже сега при установяването на бременноста ми каза с половин уста, че са “малко височки”. А ТСХ ми е 4.2 при горна граница 5.1 на лабораторията. Което чак след едва изречения коментар от докторката започнах да проучвам и разбрах, че не е много добре. Извинявайте, малко се отплеснах с това, просто много ѝ се подразних на въпросната лекарка, защото аз имам желанието наистина да се доверя на специалиста, а не на Гугъл и да знам, че ако има някакви съмнения не от неговата компетенция ще ми каже да отида при друг специалист.  Затова и мненията до тук са ми доста полезни от всички коментирали мами 😊

За Зебрите също ще проуча повече иначе, мерси 🤗 Видях, че те са в Света София, а за там четох лоши отзиви. Но поне до раждане има бая време, надявам се лятото ако отмине малко короната, да има и отворени врати.

 
И аз подкрепям, че АГ не бива да следи щитовидна жлеза. Някои го правят,защото им е като втора специалност или са се самопровъзгласили. Но например д-р Несторова, при която се следях аз, допусна нивата ми на ТСХ да достигнат над 4 и, че няма смисъл да ходя на ендокринолог, и аз , за да се доверя все пак е лекар известно време не си увеличих дозата на Еутирокс. Но когато минах 4 като резултата се сеързах с ендокринолг и тя каза, че задължително трябва да увеличим.
Всеки да си знае специалността ✌

Аз се преместих при Зебрите, те идват от Св. Лазар, а Олга е работила с тях там като дула, преди да стане акушерка. Запознах се с нея и е много мила. Но всичко друго наклони везните да се махна от Св. Лазар.

# 736
  • Мнения: 32
Здравейте, на някого да му се намират снимки от двойните стаи в Св. Лазар? На страницата им в “настаняване” има само снимки на единични/луксозни/студиа/апартаменти.

# 737
  • Мнения: 7 776
Аз си мисля,че това е търсен ефект да не ги постват. И аз бих искала да видя снимки,че към такава съм се ориентирала.

# 738
  • Мнения: 32
Аз си мисля,че това е търсен ефект да не ги постват. И аз бих искала да видя снимки,че към такава съм се ориентирала.

Да, не е невъзможно. Аз не само на сайта им, но и из нета не намирам. Представям си ги, като обикновените единични, просто с още едно легло. И да ги показват, и да не ги, аз вече съм капарирала такава Grinning Просто ми се искаше да се ориентирам за обстановката, макар че едва ли някоя мама е седнала да снима стаята. Grinning Ама знам ли!

# 739
  • Мнения: 53
Аз бях в двойна стая. Съвсем обикновена двойна стая е, не е като тези от снимките. Аз лично нямах кой знае какви претенции, отидох заради самото раждане.

# 740
  • Мнения: 32
Аз бях в двойна стая. Съвсем обикновена двойна стая е, не е като тези от снимките. Аз лично нямах кой знае какви претенции, отидох заради самото раждане.


Аз също не отивам заради обстановката, но всичко друго вече ми е ясно, а съм вече 37+5г.с. и ме загриза любопитството все пак къде ще ме настанят. ☺

# 741
  • Мнения: 668
https://jenskozdrave.info/ag-bolnica-sveti-lazar/

Последната снимка в галерията, но си представете леглото завъртяно зад колоната, а на мястото на синия басейн е другото легло. Тоест лежащите са с крака една към друга. Насреща е банята, а от двете страни на вратата към нея има: вляво (където на снимката са дюшеците) - маса със стол, вдясно - гардероб. До всяко легло има шкафче, има и един малък телевизор, който при мен се падаше зад колоната и не го виждах. Май повечето стаи са със скосени тавани и такива колони. За мен важното беше, че банята е голяма и удобна, и че леглото беше достатъчно функционално. Иначе стая като стая, далеч от лукс. Леко раждане!

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 11:19 от Мак

# 742
  • Мнения: X
Здравейте, дами. Може ли някоя мама, която е раждала при д-р Николова (секцио) да се свърже с мен на ЛС.
Благодаря! Simple Smile

# 743
  • Мнения: 53
https://jenskozdrave.info/ag-bolnica-sveti-lazar/

М
Последната снимка в галерията, но си представете леглото завъртяно зад колоната, а на мястото на синия басейн е другото легло. Тоест лежащите са с крака една към друга. Насреща е банята, а от двете страни на вратата към нея има: вляво (където на снимката са дюшеците) - маса със стол, вдясно - гардероб. До всяко легло има шкафче, има и един малък телевизор, който при мен се падаше зад колоната и не го виждах. Май повечето стаи са със скосени тавани и такива колони. За мен важното беше, че банята е голяма и удобна, и че леглото беше достатъчно функционално. Иначе стая като стая, далеч от лукс. Леко раждане!

Мак, май с теб сме били в една и съща стая, на едно и също легло. И аз бях зад колоната и телевизорът се падаше зад нея.
Иначе, да, банята е голяма и удобна, а това си е важно.
Храната също беше хубава, а аз не ям много неща(не ги обичам).
Леко раждане, момичета. (И да разкажете после)

# 744
  • Мнения: 32
https://jenskozdrave.info/ag-bolnica-sveti-lazar/
Много благодаря! Blush
Последната снимка в галерията, но си представете леглото завъртяно зад колоната, а на мястото на синия басейн е другото легло. Тоест лежащите са с крака една към друга. Насреща е банята, а от двете страни на вратата към нея има: вляво (където на снимката са дюшеците) - маса със стол, вдясно - гардероб. До всяко легло има шкафче, има и един малък телевизор, който при мен се падаше зад колоната и не го виждах. Май повечето стаи са със скосени тавани и такива колони. За мен важното беше, че банята е голяма и удобна, и че леглото беше достатъчно функционално. Иначе стая като стая, далеч от лукс. Леко раждане!

# 745
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile
Предстои ми раждане в Свети Лазар, спряла съм се на пакета с двойна стая ( 2660лв) - може ли някой да сподели от кои доктори мога да избера за този пакет? Тъй като от рецепцията ми казаха че хонорарът на д-р Николова е включен в пакетът  “Единична стая”
Благодаря предварително Simple Smile

# 746
  • Мнения: 371
Николов и Николова са само с единични стаи. Всички други можете в двойна.

Няма да забравя думите на д-р Николов -“в 36 седмица трябва да оставите капаро, ако искате да родите с мен трябва да сте в единична стая, ние работим с малко по- различен контингент “ 😁😁😁
А бях решила да раждам там в единична стая така или иначе..след тези думи реших, че  нито 2700 , нито 4000 заслужават...
Здравейте Simple Smile
Предстои ми раждане в Свети Лазар, спряла съм се на пакета с двойна стая ( 2660лв) - може ли някой да сподели от кои доктори мога да избера за този пакет? Тъй като от рецепцията ми казаха че хонорарът на д-р Николова е включен в пакетът  “Единична стая”
Благодаря предварително Simple Smile

# 747
  • София
  • Мнения: 696
lligd чета коментара, и пак чета, и пак чета и се чудя и мая ... 🤦♀какви са тези лекари, какво е това чудо, в крайна сметка родихте ли с въпросния лекар или не сте от “контингента” 😁

# 748
  • Мнения: 371
Не, напуснах болницата след този разговор, въпреки, че бях платила пакет за проследяване и имах още неща по пакета, които да се използват.
Първата ми среща с него беше не по-малко странна, когато ми направи т.нар. “фетална морфология” - преглед за 5 мин, без снимка дори и точно един лист хартия да избърша от себе си гела...( в Св. Лазар няма фетални морфолози само да допълня).
Тогава си казах - дано не ми се налага да се срещам пак с него, но ето, че се наложи, защото моята проследяваща абдикира и той пое нейните пациенти. Това постави края на отношенията ми с тази болница.

lligd чета коментара, и пак чета, и пак чета и се чудя и мая ... 🤦♀какви са тези лекари, какво е това чудо, в крайна сметка родихте ли с въпросния лекар или не сте от “контингента” 😁

# 749
  • Мнения: 7 776
Е те са си известни с тоя контингент на вип персони. Не случайно е висок процента секцио там. Но зависи за какво си отишъл в тази болница. За вип бутиково раждане или за акушерския кабинет.
Специалисти за проследяване има много,извън частните болници, с частни кабинети например, пак ще кажа,че кой проследява бременност и кой те изражда са две различни неща. И ако не бях твърдо убедена в обратното първия път, щях да си спестя травмичното първо раждане в друга частна скъпа болница. Определяйте си приоритетите при раждане,правете план за раждане, какво искате да се случи и какво не, говорете го това с лекаря си. И вижте дали болницата, която сте избрали го позволява.

Общи условия

Активация на акаунт