Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 5

  • 45 680
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 956
Да и аз така мисля! Благодаря ти много за отговора! Hug
Йовис, аз бях вдигнала тсх по едно време и Начев ми изброи две лаборатории, на които вярва, имаше и други изисквания, не си спомням какви, а само в централа, да не се пренасят изследванията беше едното. Едната  лаборатория  е срещу Майчин дом. Защо не се обадиш да питаш, бих ти помогнала, но съм изхвърлила листчето.

# 211
  • Мнения: 234
Здравейте, мили дами. От известно време само чета, тъй като тепърва поемаме по дългия път, но дойде и моя ред да питам.
Организирам дати за първични прегледи в Турция и в двете клиники през м. Април. Въпросите ми към вас са следните:
1. Имам повечето от изследванията от списъка на болниците, правени сега в началото на Февруари, но не на 2-ри ден от цикъла. Специално за LH, FSH, AMH и Progesteron е питането ми. Зная, че важат 6м, но задължително ли някои от тях са в определени дни на цикъла.
2. Тъй като ми се иска да съчетая прегледите с 7-8 ден от цикъла ( подходящи за цветна снимка, защото нямам такава), гледам, че се падат събота и неделя. Няма да пътуваме от БГ, малко ще ни е длъжко пътуването и се чудя дали лаборатории и лекари са на разположение през уикенда.
 И последно- имат ли в Турция някакви религиозни празници покрай нашия Великден, през които категорично не работят и би трябвало да се съобразя?
Извинете, започнах с въпросите, без да се “ представя” 😜 За протокола- на 40 наеършени години съм, с едно спонтанно забременяване, завършило с мисед в 10 г.с. Основния притискащ фактор при нас, освен неоптималната спермограма, която според лекарите е “ в норма, но граничещи стойности” - възрастта!


# 212
  • Мнения: 392
Да и аз така мисля! Благодаря ти много за отговора! Hug
Йовис, аз бях вдигнала тсх по едно време и Начев ми изброи две лаборатории, на които вярва, имаше и други изисквания, не си спомням какви, а само в централа, да не се пренасят изследванията беше едното. Едната  лаборатория  е срещу Майчин дом. Защо не се обадиш да питаш, бих ти помогнала, но съм изхвърлила листчето.
Да аз на 7.02 бях в София и точно там в пролаб( срещу бариерата на Майчин дом)си пуснах тсх и беше 2.64 и днес като го пуснах тука във Варна беше 0.26. Затова съм объркана, но мисля че в Турция като отидем след няколко дни ще се разбере истината. Благодаря ти още веднъж за съдействието...

# 213
  • Мнения: 956
Да, там ще ти коригират дозата, все пак гледат по-комплексно. Не се притеснявай

# 214
  • Мнения: 220
Да и аз така мисля! Благодаря ти много за отговора! Hug
Йовис, аз бях вдигнала тсх по едно време и Начев ми изброи две лаборатории, на които вярва, имаше и други изисквания, не си спомням какви, а само в централа, да не се пренасят изследванията беше едното. Едната  лаборатория  е срещу Майчин дом. Защо не се обадиш да питаш, бих ти помогнала, но съм изхвърлила листчето.
Да аз на 7.02 бях в София и точно там в пролаб( срещу бариерата на Майчин дом)си пуснах тсх и беше 2.64 и днес като го пуснах тука във Варна беше 0.26. Затова съм объркана, но мисля че в Турция като отидем след няколко дни ще се разбере истината. Благодаря ти още веднъж за съдействието...
То всъщност разликата е един десетичен знак с преместване много интересно коя от лабораториите е по разсеяната  е като се върнеш ще пишеш какъв е резултата ,че ми стана интересно и най важното сгрешилата няма да ти върне парите  аз залагам че  във  Варненската е верния Anguished

# 215
  • Мнения: 392
Да ще пиша задължително! Hug

# 216
  • Мнения: 423
iovis,  в Турция казват, че ТСХ до 2,5 е ок.

az_alexa, LH, FSH и Progesteron се изследват на 2-3 ден от цикъла. За AMH няма значение.

# 217
  • Мнения: 113
Здравейте момичета! На някоя да се намира в повече Кринон гел? Бих го купила.Или пък ако пътува някой за Турция да му поръчам да ми вземе ако може?
Желая успех на всички в групичката!
Аз в четвъртък пътувам за Турция,ще ти взема,ако искаш пиши ми на лични♥

# 218
  • Мнения: 298
iovis, и на мен ми е интересно какъв резултат ще излезе от Турция. Но аз мисля, че е абсурд да е 0.26- трябвa да си си пън да не усетиш такова нещо. Вярвай на тялото си- бъди в контакт с него, лабораториите са....Wink

# 219
  • Мнения: 109
Един документален филм за инвитро процеса, заснет от гледна точка на лекарите, ембриолозите и останалия медицински персонал. Аз лично си допълних картината за това как се случват нещата.
https://www.youtube.com/watch?v=Y_iTgC7z3u8&fbclid=IwAR2BeQ5 … dtH0VRB1-Of_TEP2U

# 220
  • Мнения: 392
iovis, и на мен ми е интересно какъв резултат ще излезе от Турция. Но аз мисля, че е абсурд да е 0.26- трябвa да си си пън да не усетиш такова нещо. Вярвай на тялото си- бъди в контакт с него, лабораториите са....Wink
Точно това е,че усещам! Нещо като стягане точно в щитовидната жлеза,  лек задух и понякога леко ми е замаяно и затова исках да разбера от какво е. Затова постоянно я следя и трябва да разбера на какво се следи. Лошото е,че при всяка една лаб резултата е различен. От 4,55 след това един 1.24, после в София беше 2.64 и сега вчера беше капака от 0, 26!!! Не мога да разбера ниска или висока ми е дозата! Ще пиша като се разбере в Турция! Heart

# 221
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!Първо да пожелая успех на всички и спокойни процедури.Искам да помоля някой ако разполага с повече или има излишни 1 кутия Кринон гел и 1 ампула Пролутон депот бих желала да ги купя.Предварително благодаря.Тел.за връзка 0882 822 152.

# 222
  • Мнения: 52
Здравейте момичета.От както реших да се насоча към Бахчеджи , не спирам да ви чета. Реших да ви споделя и моя опит , дано съм от полза. Аз съм на 39 г.с едно дете от ест.забременяване, но опитите за второ се оказаха неуспешни. Спермограмата на мъжа ми явно се е влошила с времето и резултатите излязоха лоши.Във Варна не попаднах на добър доктор и клиника и се насочих към Турция и болница Мемориал. Знам че по цели нощи съм чела форумите и така се нахъсах и тръгнах. През 2015 г беше стимулацията ми там с Гонал Ф и на финала пунктираха 40 фоликула , от които останаха 5 ембриона които замразихме. Аз имам поликистоза която доста влошава състоянието и стигам до хиперстимулация. Първи трансфер кухо яйце, втори на 2 ембриона неуспешен. Преди третия направих цв.снимка там и се видя септум на маточната стена , който отстраних там чрез хистероскопия.Трети трансфер на два последни ембриона , единия падна в 8г.с , на другия спря сърдечната дейност в 15 г.с. Бях се отказала от опити вече , докато не разбрах ,че Севда е започнала да съдейства за други клиники и доктори и реших да и пиша с молба да ми помогне. От нея разбрах ,че любимия ми доктор Емре Тургут е вече в Бахчеджи и я помолих да ми уреди час за консултация. Носех всичко което искаха ,както и цялото ми досие от Мемориал. Пуснах имунология при доцент Русев, защото Севда каза че вече там много държат на нея , а не като в Мемориал да не я взимат под внимание. Съответно антифосфолипиди завишени и НК клетки също. Объдихме всичко с доктор Емре и той предложи да започнем веднага, беше ми дошъл цикъла по пътя и ми беше 1 ден, което идеално го устройваше. стимулация с Мерионал 150 и Кломен. На 12 ден пункция и резултат 25 броя общо, 18 оплодени 10 ембриона , 5 на 5 ти ден и 5 на 6 ти ден. Качество с цифра 5 и букви АВ,ВВ,ВС,СВ,СС. Изпратихме 2 броя на Пид анализ, толкова мога да си позволя и сега чакаме резултата.
Стана малко дълго, ще пиша отново при резултат. Успех на всички от сърце!

# 223
  • Мнения: 298
maxinko, успех ти желая! Малко ме изненада инфото, че Емре Тургут обръща внимание на имунологията, на фона на Карлъкая, който я отрича като ненаучно доказана:anguished: То не е странно всъщност, като се има предвид, че Емре Тургут е бил специализант на Русев в Чикаго...Може би обърках доктора. ..

Момичета,  да ви питам друго- как ви се отразява Кринон гелът?

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 16:11 от ALFIETKA

# 224
  • Мнения: 52
И професор Кахраман не ми обърна внимание на това когато настоявах , че имам имунологичен проблем и не трябва ли да включим аспирин или инжекции. Доктор Тургут ми каза ,че много пъти е настоявал в Мемориал да почнат да работят в тази насока , но без резултат. Според него щом генетичните на плода ,който загубих са добри и е оцелял до 15г.с. проблема си остава в имунологията ми.

Общи условия

Активация на акаунт