Работа, CV-та, HR-и, съвети - 65

  • 35 990
  • 732
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 19 689
Предполагам това в Божурище newsm78

https://www.jobs.bg/company/173433

# 196
  • Мнения: 3 732
Да, тази фирма имам предвид.

# 197
  • Мнения: X
Аз се опитах неофициално да "вербувам" техни кадри да дойдат при нас, неуспешно... Така че сигурно са добре. Мой съсед работи там, нищо лошо не е казал.

# 198
  • Мнения: X
Въртят се редовно обяви за ревизор на Мандарин и Лафка. Някой ходил ли е на интервю да каже какво не им е наред?

# 199
  • Мнения: 29 371
Не знам Мандарин кои са, но за Лафка имам информация, че има голямо текучество, парите не са кой знае какви, а атмосферата на работа е тегава, искат да се остава след работа. Не са мои наблюдения, а от човек, работил там.

# 200
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Аз пак да повдигна въпроса с индексацията на заплатата - в международните компании, в които работите има ли такава, колко често се прави и средно с какъв процент? Споделете как е при вас.

# 201
  • Мнения: 326
Аз пак да повдигна въпроса с индексацията на заплатата - в международните компании, в които работите има ли такава, колко често се прави и средно с какъв процент? Споделете как е при вас.

До скоро бях в международна компания и единственото увеличение ми беше след изпитателния срок и за 3 години не ми мръдна повече заплата. Питах ги и ми казаха, че това било положението за Българския филиал

# 202
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз пак да повдигна въпроса с индексацията на заплатата - в международните компании, в които работите има ли такава, колко често се прави и средно с какъв процент? Споделете как е при вас.

1 път годишно, около 5% е средното, но може да е и повече и по-малко, в зависимост от представянето на служителя

# 203
  • Мнения: X
Аз пак да повдигна въпроса с индексацията на заплатата - в международните компании, в които работите има ли такава, колко често се прави и средно с какъв процент? Споделете как е при вас.

До скоро бях в международна компания и единственото увеличение ми беше след изпитателния срок и за 3 години не ми мръдна повече заплата. Питах ги и ми казаха, че това било положението за Българския филиал

Моето наблюдение е че фирмите актуализират заплатите, но предимно на доверените и ценни служители. В другия случай до увеличение на заплатата се стига когато смениш работата. В една от фирмите, които ми бяха изпратили оферта, увеличението беше 100 лв на година, но и се започваше от прекалено ниска заплата. В настоящата ми работа се пада да получа увеличение година и шест месеца след започването ми.  Което естествено ме кара да се оглеждам за други алтернативи

# 204
  • Мнения: 501
А практика ли е след изтичане на изпитателния срок да се вдига заплатата? За чужда компания става въпрос.

# 205
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз и преди съм казвала, заплати при нас се повишават само по заслуга, не за стаж, изпитателен срок ако е минал и пр. До колкото съм виждала и в други международни компании е така, освен ако не си entry level, там вече може да се вдигат при прослужен стаж, но въпреки ключово е представянето, индивидуалното на служителя.

# 206
  • Мнения: 326
А практика ли е след изтичане на изпитателния срок да се вдига заплатата? За чужда компания става въпрос.

Не е типично за България според мен, но в компанията в която работех политиката е такава.

# 207
  • Мнения: 171
Здравейте, някой от вас има ли информация за нивото на заплащане и условията на труд в Метро Пловдив??

# 208
  • София
  • Мнения: 3 071
Аз пак да повдигна въпроса с индексацията на заплатата - в международните компании, в които работите има ли такава, колко често се прави и средно с какъв процент? Споделете как е при вас.

До скоро бях в международна компания и единственото увеличение ми беше след изпитателния срок и за 3 години не ми мръдна повече заплата. Питах ги и ми казаха, че това било положението за Българския филиал

Извинявай, че така се включвам, но ми стана любопитно - напуснала си международна компания, за да отидеш в българска ли?

# 209
  • Мнения: 326
Аз пак да повдигна въпроса с индексацията на заплатата - в международните компании, в които работите има ли такава, колко често се прави и средно с какъв процент? Споделете как е при вас.

До скоро бях в международна компания и единственото увеличение ми беше след изпитателния срок и за 3 години не ми мръдна повече заплата. Питах ги и ми казаха, че това било положението за Българския филиал

Извинявай, че така се включвам, но ми стана любопитно - напуснала си международна компания, за да отидеш в българска ли?

Не, напуснах заради липсата на каквото й да е развитие и не работя в българска компания.

Общи условия

Активация на акаунт