Лео или Людмил

  • 6 372
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 560
И аз го предложих Леонид, ама май не се хареса. 

# 46
  • Мнения: 27
Предлагах му да не го кръщаваме на никого, но не е съгласен.. Синът му иска да е кръстен на баща му.. И така обсъждахме го снощи пак и избрахме Луис, съвсем различно име Grin
Иначе и Лука му харесва, но на мен не ми Thinking Grinning

# 47
  • Мнения: 339
А дядото ще приеме ли, че Луис е кръстен на него? Освен първата буквичка името няма нищо общо с Людмил.
Замислете се и дали Луис Христов ви звучи добре.

Според мен Емил Христов и евентуално Людмила Христова, ако имате един ден момиченце, би бил добър вариант, но вие си преценявате.

# 48
  • Мнения: 27
А дядото ще приеме ли, че Луис е кръстен на него? Освен първата буквичка името няма нищо общо с Людмил.
Замислете се и дали Луис Христов ви звучи добре.

Според мен Емил Христов и евентуално Людмила Христова, ако имате един ден момиченце, би бил добър вариант, но вие си преценявате.

Дядото измисли името Hug
А иначе момиченце вече си имаме, тя е кръстена на зълвата и се казва Клаудиа Blush

# 49
  • Мнения: 1 295
А дядото ще приеме ли, че Луис е кръстен на него? Освен първата буквичка името няма нищо общо с Людмил.
Замислете се и дали Луис Христов ви звучи добре.

Според мен Емил Христов и евентуално Людмила Христова, ако имате един ден момиченце, би бил добър вариант, но вие си преценявате.

Дядото измисли името Hug
А иначе момиченце вече си имаме, тя е кръстена на зълвата и се казва Клаудиа Blush

Извинявай, ама твоя човек си е тартор, децата все на неговата рода.

# 50
  • Мнения: 5 259
Луис е много хубаво и щом всички го харесват, нека това да е името. В Англия звучи много уместно, освен това така се казва третото дете на Кейт и Уилям, т.е. даже е актуално. Детето ще се чувства комфортно с това име, което е най-важното.

Ако изберете Людмил, детето определено няма да се чувства комфротно. Имаше тук една Людмила от форума, която е разказвала как в САЩ не могат да ѝ произнесат името и всеки път го казват супер изкълчено, та едва се сеща, че на нея говорят. Но все пак е възрастна жена и най-много да ѝ стане смешно. Представям си детенце, което там е родено и от самото начало да се сблъсква с този проблем. Името все пак носи част от идентичността на човек и да растеш с име, което никой около теб не може да произнесе правилно, не е най-доброто начало.

Помислете за детето на първо място, не за капризите на таткото и дядото.

# 51
  • Мнения: 1 923
Детето на Кейт и Уилям се казва Люѝ.
Луис е окей, ама за девер ми, който е португалец, същото и за Клаудиа...с фамилия Христови, какво да кажа...красота. Щом сте си решили, никой не може да ви влияе:) Леко раждане.

# 52
  • Мнения: 5 259
Люи е в Париж. В Лондон не е точно Люи.
За дете, което живее в Англия, името е съвсем точно. Пък щом е българче не значи, че трябва да се казва Хапалампи. Средата определя дали името е уместно, а не гените.
Клаудиа Христова е чудесно. Да не подхващаме пак старата песен, че дори Мария не е българско име, пък някак би паснало на Христова без проблем. То и Христо не е българско всъщност. Така че да не се вманиачаваме.

# 53
  • Мнения: 1 923
Живея в Англия, пусни си ББС или която и да е друга телевизия и слушай как го произнасят, със сигурност не и Луис. Луи, Люѝ е.

Вече си изказах мнението дали Луис е уместно или с не с БГ фамилия. Не се вманиачавам, нито държа на български имена.

# 54
  • Мнения: 9 484
Луис не се ли възприема и като женско име?

Иначе аз за първи път срещам да наричат принца Луис, Луи си е.

# 55
  • Мнения: 5 259
Е, то всеки може да държи на много неща и да ги прилага за своите си деца. На англичаните като цяло българската фамилия им звучи достатъчно нелепо, че да има значение дали и малкото име е в хармония с фамилията.
Не бих искала да се казвам Зорница Цветкова, нито Людмила Макавеева или Снежана Ивайлова в англоговоряща държава. Бих си измислила прякор мигновено Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 923
Зависи от изписването, както при Даниел /а.
Някои имена като Ashley и Nicola например, се дават и за момчета и за момичета.

Да, не им е лесно на разни Ралици, Цветозари, Лъчезари и т.н...

# 57
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Ей, това Лео е много популярно напоследък явно! А на мен пък толкова да не ми харесва и да ми е безлично! Твърде кратко е, като незавършено стои... то си Е незавършено

За последните 2 години 3ма души от обкръжението ми си кръстиха така децата - 2 от тях в Германия ( едното дете е Лео Александър, другото е само Лео) и едно в САЩ.

# 58
  • Мнения: 2 560
За мен Лео си е Лъвчо и туй то. Не бих го причинила на детето си. И Луис не ми харесва. Лукас бива, ама в Бг ще има да го подиграват, все ще е Лукчо.

# 59
  • Мнения: 7 006
Лео-лъв
Людмил - мил на людете..

п.п.Когато подбирате име,само звученето ли е важно? А смисълът/значението на самото име? 

Общи условия

Активация на акаунт