Свекърва ми дели децата как да постъпя?

  • 6 275
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споделям общото мнение. Проблемът е често срещан. Тегли й една тънка-дълга - тя губи.

# 16
  • Мнения: 2 040
Ами АКО ЩЕ ... насила не можеш да я накараш, пък и тя е губещата в случая ...  Peace
Насила не си бутай децата там, където не са желани и обичани ... пък и по- добре че си личи и знаеш, отколкото да лицемери жената и да се прави ...  Peace

# 17
  • Мнения: 8 917
Гадно е, да....и аз веднъж забелязах нещо подобно и със сгурност не ми бе приятно, но и да е имало други случаи - просто не съм забелязала. Колкото до това как да постъпиш - ами никак- игнорирай си го това от съзнанието. Няма смисъл да хабиш нерви за нещо,което не зависи от теб. Всичко се връща Peace

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Нека синът ти поговори с нея,ако не се променят нещата просто си ограничете контактите до минимум.Иаз имам такъв проблем но биват делени моите две деца т.е. има предпочитания към едното. Засега си трая но е до време аз съм решила или и двамата или никой. Mr. Green

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Сакън, не си набутвай на сила децата, там дето са нежелани!
Аз пък съм доволна, че сме на достатъчно разстояние от родителските тела и никой не ни се меси в отглеждането и възпитанието.

# 20
  • Мнения: 2 108
какво да кажа  .....  и ние сме в групата Laughing
понякога много ме боли,друг път си казвам по-добре.... но и аз се замислям за момента,когато моя мъник ще почне да разбира Thinking

# 21
  • Мнения: 2 556
Хайде сега, чудо голямо. Майка ми изгледа детето на сестра ми, докато моите деца не ги е гледала и 1 ден от живота им. Понякога е разбирала, че сина ми е бил болен примерно от шарка, но случайно, месеци след това. Не я информирам какво се случва, чуваме се 2-3 пъти годишно, че всичко е наред и това е. Докато детето на сестра ми си го познава много добре и то нея също. Е сега какво, да взема да се гръмна ли? Да е жива и здрава жената, пък дали ще гледа внучета и от кого ще се интересува повече - изборът е неин.

# 22
  • Мнения: 3 334
Ми защо й обръщаш внимание? Голяма работа, че не се интересува от твоите деца. Прави се, че ти е все тая, пък и те децата няма да се интересуват от нея. И при нас е подобна ситуацията - свекърва ми и свекър ми предпочитат детето на дъщеря си, но аз се радвам от таз работа - въобще не ми се пречкат в къщата, а къде по-хубаво от това?
при мен е същата ситуация,само,че детето e на девер ми.Вече не ме дразни това положение,защото пък въобще не пее в хора,а етърва ми горката........................жива я жала.Тя свеки за племеника може да го лекува,да го възпитава,да се меша къде въобщее й не е работа.В по-добро положение си,вярвай ми,а и децата имат очи и рано или късно  smile3513 smile3513

# 23
  • Мнения: 61
Моята баба също ни делеше така.Много кофти ситуация,не ми е пукало много-много,но мама се тровеше.След време бабето се разболя и се наложи именно майка ми да я гледа.Другите й внуци не я поглеждаха и не се обаждаха даже.Малко преди да почине призна на майка,че не е била права.Така,че имай търпение ще дойде и твоето време.

# 24
  • Мнения: 1 793
Да, май наистина е често срещано. Нищо не можеш да направиш. Едва ли ще успееш да промениш хората. Но пък децата колкото по-големи стават, толкова повече започват да разбират и виждат.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
  При нас е същото положение - аз посвикнах и се "тренирах" да не обръщам внимание, и да не се ядосвам(е, понякога не успявам).
Обаче щерката вече е голяма(разбира и усеща) и след последното изпълнение сега в събота не мисля да си бутам децата там, където не са желани.
 Мъжът ми ме "замъква" с децата при свеки и там брат му с децата. Моите не ги бяха виждали две седмици и не им обърнаха внимание, а другите деца са постоянно там. Отгоре на всичко ми се направи забележка, защо не съм се радвала достатъчно на другите деца. А аз като видях щерката с какво нетърпение отиде на гости при баба си и как "увяхна" след като никой не й се зарадва не ми беше до никакви радости.
 Не става дума само за нас, а за децата, защото до една определена възраст те очакват от бабите и дядовците си някакво внимание и са наранени като не го получават.
  Едната ми баба така ни делеше - винаги цялото внимание за братовчедите ми, а на нас не ни помнеше дори рожденните дни Sad Като малка все се чудех защо така, ние ли нещо сме направили.

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
За жалост и аз ще кажа за n-ти път - често се случва ... Ние живеем със свекърва ми, но тя предпочита децата на другия си син - особено едната си внучка. На тях подарява подаръци, на тях дава стотинки, а моят син "бил малък и още не разбирал ... Crazy" Е, ама майка му разбира и той скоро ще се усети ... Вчера ми стана много гадно - вечерта решава да излезе навън , но взе само племенничката с нея, защото мойто момче "е много малък и не можела да тича след него" ... А той се скъса да плаче , че баба не го иска ... Confused Е какво да му обясня - няма какво ... ooooh!

# 27
  • Мнения: 533
И аз имам какво да кажа по темата за деленето на децата, но полза няма да има. За себе си съм решила, че колкото по-малко мисля за това, толкова по-малко се дразня. Опитвахме с мъжа ми, той основно говори с техните, но резултата е временен. Успокоявам се с това, че има кой да обича моето дете, моите родители дават мило и драго за нея.

# 28
  • Мнения: 7 914
Оправия няма...
 Аз съм от внуците , които са делени!Винаги съм чувала думи , как  ни обича по равно... но като дойде ред нещо да се дели, винаги съм била ощетена, понеже "аз съм имала, моите родители са имали" и тн....

# 29
  • Мнения: 4 473
Не съм се сблъсквала с подобен проблем, но подкрепям мнението цитирано по-долу:

Щом тя не проявява интерес не виждам как ще я накараш да се заинтересува. newsm78 Дори и да се направи на заинтересувана ще е насила и изкуствено Thinking От лични наблюдения ми се струва,че обикновено (не винаги) майките са по-близки с децата на дъщерите си  Tired Опитай да говориш с нея ти или мъжа ти, по-добре той ooooh! Но имай предвид,че прекаленото внимание също не е работа Naughty

На сила хубост не става! Confused

Общи условия

Активация на акаунт