Януарски бебета 2019! Тема 1

  • 32 029
  • 743
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 396
Здравейте мами , отдавна само ви чета и нямам време да се включа . Ние с бебо сме добре за сега , мъчат го само колики понякога , смених абоколикен с едно сиропче от турция и мисля че има ефект давам му през едно хранене. Не сменям вече памперса преди всяко хранене , а само когато е много напишкан или наакан , понякога след като се наяде и ака и заспива тогава също не го сменям защото се събужда и няма заспиване . Преди около седмица беше се подсякъл , но мисля че е от мокрите кърпички на памперс мих само с водичка и за няколко дни всичко изчезна сега минах на мокри кърпи уж само с вода, така както преди това понякога го бърша понякога го мия и засега дупето е добре .
Бях писала че има нещо като корички на веждите бях на кожен каза че са били млечни корички даде ни кремче за мазане преди къпане което седи час или по малко и се изчистиха за 1-2 дни , питах и за пъпчиците които му излизат понякога каза че е нормално и се чисти каза че може понякога да ги мажа с здраве или бочко . Имале малко червенко по бузките по груба кожа и за там ни даде кремче на АБС биодерма за около уста , и бузките вече са наред. Всеки ден сме навън по 2-3 часа между храненията , много му харесва спинка си . Предимно сме на двора , все още несме излизали на места с повечко хора , но пък много хора идваха да го виждат , разбирасе здрави ! 😀
Малко дълго се получи за което се извинявам. 💙
Жилиан как сте , бебо как е ? Прибрахте ли се вкъщи ?
Успех и на всички мами с кърменето наистина не е лесно , много целувки на бебоците.

# 196
  • Мнения: 3 268
Да, оказа се сложно това кърмене. В интерес на истината първия път нямах никакви притеснения за кърменето освн първите 2 седмици, когато беше качила само 130 грама. После без да питам и без да чета си кърмих на поискване, както ми идваше отвътре и така 11 месеца. Като почти изцяло беше на кърма. Захранвах я леко чак след 6 месец. Сега, уж ми е второ, много повече го мисля и треперя.

# 197
  • Мнения: 693
И аз мисля, че с Кърма няма как да преяждат, а хапват колкото им е нужно. Аз и с каката и сега с малкото пък обратното, все на долна граница. Каката днес на вид не е недохранена в никакъв случай макар да е злояда Simple Smile и също е здраво дете, много рядко боледува и го изкарва основно със запушем нос. А при нея имаше натиск от педиатъра да давам АМ, че не наддава достатъчно. Сега давам понякога на малкото, след обезводняването в болницата ме е страх. Но толкова малко и не всеки ден, само като нямам изцедена кърма да дохраня през нощта ако не е хапваландобре през деня. Като не яде се притеснявам, онзи ден ме притесни много като не яде цял ден.... но, както някой по горе каза, децата не са под шаблон.

Кажете за биберон какво мислите. Моята госпожица има навика да се успокоява на гърда и доста време изкарва понякога без да суче а за успокоение. Страх ме е да дам биберон обаче, за да не объркам за суква ето. Какво мислите?

И тя понякога много се опъва докато суче, пръска дразни се, днес цял час и повече, междувременно гърдите ми се втвърдиха и пак цедя...  Омръзна ми това цедене, така ме връзва, че не мога да се обърна. Но докато не започне редовно да хапва добре ще цедя, за да съм сигурна, че има. Давам й го през нощта. Надявам се при следващата среща с педиафютъра да сме затвърдили положението и да спра цеденето.

Неви последният ти пост все едно аз съм го писала...

# 198
  • Мнения: 469
teg, така ми се иска и аз да мога да цедя! В твоя случай е много уморително и натоварващо, но ще взема да опитам. Но гърдите ми дори не се напрягат. С баткото всяка божа сутрин изцеждах по 220гр кърма! Събуждах се подгизнала от течове въпреки подложките. А сега леко се усеща, че има нещо си там ... От самото начало не мога да цедя. Но може да опитам между храненията. Така някой път таткото може да я нахрани и аз да поспя малко. Адаптирано мляко не иска по същия начин, по който не иска и водата. Все едно й давам отрова.
Успяхме по едно време да й набутаме залъгалка, за да я залъжем, но остава в устата й не по-дълго от 1 минута. Вижда, че не пуска нищо и я плюе. Дано и през този месец да е наддала добре. Прескочихме 62-ри размер и носи 68.
Не знам ... Имам нужда от сън. Чувствам се грозна, дебела и отвратителна, момичета. Тези 10кг ми влияят много зле! Мрън!

# 199
  • Мнения: 3 268
S and M недей така. Ще отслабнем. Виж какви човечета сме родили, това не се дава на всеки. Господ ни обича. Преди да забременея правих лунната диета и бях много доволна. Сега ще пробвам пак, но в олекотен вариант - кисело мляко с мюсли и плодове. Защото знам, че не е добре да отслабваш рязко при кърмене.

# 200
  • Мнения: 693
S and M от консултанти те знам, че напрегнати/препълнени гърди дава сигнал на мозъка, че се произвежда повече мляко и да намали. За цедене то, не бих се цедила ако знам, че хапва нормално. Но след като изкара на системи заради обезводняване и сега й треперя повече. Затова започнах да цедя, в началото само капки и само след като е хапвала, постепенно се увеличи. С помпа още не мога, само на ръка. Така че ако ти е важно давай лека по лека и ще стане. На мен ми е много неприятно и само да тръгне стабилно да наддава спирам.

А за килограмите, дай да с ни последна грижа сега Simple Smile достатъчно други предизвикателства имаме, ще им дойде ред и на тях. Аз в Момента за диета не мога и да мисля, такъв апетит имам, от края на бременността още... Не се меря умишлено Simple Smile като стигна до диета да Мога да правя тогава

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 08:51 от teg

# 201
  • София
  • Мнения: 9 110
И аз имам доста килца за сваляне. Последните дни дори не съм се теглила.
Вчера си поръчах друга помпа за кърма. Имам една авентска на над 10 години и ми се струва, че на моменти не прави добър вакуум. Четох добри отзиви за електрическата на Cangaroo и си поръчах една. Поне да знам, че и това съм опитала - да увелича с цедене.
Тази нощ бебчо беше много неспокоен. Определено коремчето го мъчеше, защото има мляко в гърдите, но той само лапва, изнервя се и почва да плаче, без дори да е дръпнал. Като се успокои и почне да си суче, се чува, че преглъща и има мляко.
Иначе бях поспряла пиенета и яденето на всякакви лактогонни храни и добавки, но ми се стори, че сега имам по-малко кърма, защото вчера през деня все не му стигаше млекцето и пак почвам - сминдух, орехи, жито, лактогонен чай Stuck Out Tongue Winking Eye .
Дните минават неусетно с това кърмене и аз не мога да си обърна мноо внимание - вежди, косми Flushed  Stuck Out Tongue Winking Eye .
Чудя се от къде да поръчам погачата за 40-те дни. Харесала съм на Ни кай, но там сладките са козуначно тесто. Такава ли трябва да бъде Rolling Eyes ?

# 202
  • Мнения: 3 268
Да, на Ни Кай са добър вариант. Но събота и неделя не правят. Добре, че една приятелка направи, че аз знам дали щях да се справя. Веднъж само месех питка и стана. Но после ме боляха ръцете.

# 203
  • Мнения: 948
Аз я отложих питката с хора покрай вирусите. По- нататък ще е. Даже и чистата молитва ще направя идните дни. Аман вече от тоя грипен сезон. И на консултация не смея да я заведа, там пък са накуп болестите. Triumph

# 204
  • Мнения: 693
Зазу и при нас става нещо подобно, толкова я боли коремчето, че не й дава да хапне спокойно, стои си на гърдата но се опъва самата тя, а също и гърдата ми. Това след като започва нормално да хапва, после суче 5 - 10 мин и тогава започва. И докато не се изака или поне пръцне, не спира, рев и не яде... Така пропуска хранения:( като върна лентата това започна от както давам био амика. Преди имаше колики, но не поквреме на хранене, а след това. И я успокоявах, сега нищо не я успокоява докато не се изака. Нощните хранения няма такова нещо, но тогава не давам био амика защото ме мързи... И затова се замислих дали не е от нея. Ще пробвам сега д не давам.

 Някой забелязал ли е подобно нещо с био амика?

Ще си позволя и да повторя за бибероните, има доста противоречива информация? Какъв е вашия опит, пречат ли на правилното засилване?

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 14:20 от teg

# 205
  • Мнения: 3 268
Аз давам Био Амика, но не съм забелязала дали ака трудно. Относно бибероните не съм против, но и двете ми деца не ги искат. Както и вода и АМ. Малката изпи 3 пъти по 30 мл. на Хип и това беше. Вече се очовечи и не иска.

# 206
  • Мнения: 693
Аз даже си мисля дали не засилва акото да излезе по бързо и това да я дразни. Последното хранене не дадох и беше по спокойна, но може да е съвпадение... Ще ги спра за сега и ще я наблюдавам.

И нашата кака не искаше биберон, но и не е искала да стои на гърда толкова дълго без да суче... Затова се замислям за биберон за малкото, вчера откара час... Като я дръпна рев, не можах да се изцедя и веднага усетих напрежение.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз давам биберон. Рядко е, но имам един под ръка за случаите, когато виждам, че има нужда да посуче малко нещо на празен ход. Или пък, ако смятам, че не си е доспал и има нужда да се самоуспокои и унесе. С каките също съм давала първите няколко месеца. До там, обаче. Няма нужда да им се изкривяват захапките.

Рози, благодаря, че питаш. Малчо се оправя бавно, но ще ни задържат в болницата още. Казаха последно, че има променливи хрипове, което било добре, но все пак не е достатъчно здрав, за да ни пуснат.

# 208
  • Мнения: 425
Момичета ,чудя се дали да си купя бебешка електронна везна за да следя по колко мл кърма изяжда понеже в момента суче и дохранвам с изцедена кърма и не знам колко допълнително да му давам , а понякога повръща на фонтан от преяждане.
Мислите ли че вършат добра работа? Или не е точно?
Скъпички са...

# 209
  • Мнения: 1 327
В маркета на facebook можеш да намериш за около 30 лв.

Общи условия

Активация на акаунт