Отговори
# 75
  • Мнения: 7 914
Съгласна 100 + 1% .. винаги съм предпочитала морето пред басейна... Hug  bouquet

# 76
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Дидка, супер спомени  Laughing Нали знаеш мъжете говорят за казарма, жените за раждането  Heart Eyes как е усещането сега с две дечица?
Калида, до вечеря все си хапвам плодове и пиивам чай, може и с малко мед, като приритам камбанката  Laughing Не мога издържа само на една закуска  Crazy Понякога и с обяд се уреждам, на разделен принцип. Този метод не само като диета е добър, но цялостно влияе на организма.
Звездичка, ти поне си уцелила страната, а тук не са толкова високи. Даже ми се струват по-ниски от българите  Thinking
Giorgia, някои неща не се забравят  Flutter

# 77
  • Мнения: 7 914
[
Звездичка, ти поне си уцелила страната, а тук не са толкова високи. Даже ми се струват по-ниски от българите  Thinking


Така е Party , хич не се оплаквам! moresmile newsm68

Сега преди малко си мислех за твойта диетка това не е ли нещо за теб? newsm78
Не за килограмите, а за идеята?

# 78
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
ДА Simple Smile Аз и с лечебния глад съм запозната, въпреки, че не съм го практикувала никога. До вечеря издържам на чай и плодове, но накрая, ако не хапна поне един картоф, няма да мога да спя цяла нощ Laughing Не се ограничавам и в количеството плодове. Освен това ако правиш такава диета трябва да си абсолютно неангажиран с каквато и да било работа, много е тежка. Иначе след глада храненето продължава на принципа на раделното. Имам доста приятели свалили с тази диета. И един англичанин пратих в БГ да отслабва при Емилова  Mr. Green Много е доволен, към 30 кила свали и вече години наред ги поддържа, но си трябва воля. И до ден днешен той се контролира какво и колко яде.

# 79
  • Мнения: 6 390
Привет банда  Wink

Дидонке
много ми беше интересен разказа  Party супер си се справила, май само е по бързо раждането ... за по малко болежки... няма да се дочакаме Crossing Arms Crazy Laughing

Мери
ама с тази диета ти не се ли топиш бе душа  Shocked направо не мога да си представя как издържаш  ooooh! Grinning

Звезди
ама колко си висока я кажи  Crossing Arms аз съм 180см  bowuu и всичките ми детски снимки поне до 5.-6. клас са класа и аз с една глава над всички  ooooh! Laughing като гледам обаче и Емката върви по дирите ми  Rolling Eyes поне се успокоявам че тук са по високи хората от бг, ама холандците са рекордьори наистина  Peace Hug там ще я пращаме май за за висок мъж ако тук не намери  Mr. Green

Цвети
и на мен ми стана интересно  Party разказвай още  Wink

Гери
първа писта съм на плажа  Mr. Green

Майка
твойта питанка ме подсети, че на нас в детската не ни даваха вода за да не вземе някой да се напикае ли какво, и баща ми най редовно се караше там с всички, че се хвърлям на една чешмичка по пътя за вкъщи като невидяла, защото цял ден не съм била пила  Shocked направо да ги претерепеш  Crossing Arms а за ядене никога не ми е харесвало нито в градината нито в училище, така че не е ясно колко яде Томито  newsm78

Смърфи
вчера забравих да ти кажа че много добре са те посъветвали в градината  Peace Емката благодарение на горе долу същите практики от шест месечна възраст си заспива сама, и си спиме всички като пънове през ноща  Wink Grinning

А за осата, оказа се че било пчела  Crazy защото й беше останало едно като трънче в пръстчето, и го отскубнах, мисля че цялото защото след малко не се виждаше къде е било забито...
Сноши към 23ч имаше як рев, пипам я тя гори, мерих Т. 38,10 имаше 
Сега незнам дали е от ужилването, или е слънчасала вчера  newsm78 онзи ден ваксина й сложиха... направо незнам  Rolling Eyes сутринта нищо й нямаше, ходихме на аеробика за последно, и те излизат ваканция, и сега спи, ама пак топла ми се виждаше като се прибрахме, но легна веднага че от снощи й липсват 2ч.сън  Confused

ето какво намерих

Ако те жили за пръв път, най-вероятно няма да има кой знае какви последствия. Ако се случи пак и имаш някакви нетипични реакции - големи участъци подуване или задух или нещо от сорта трябва да тичаш в болница, за да ти сложат инжекция.

Механизма на ужилване от пчела е следният:
Пчелата притежава жило, което е назъбено като трион, т.е. това си е чиста контра и като се забие няма изваждане. В допълнение то върви с жлеза, която произвежда отрова, а към нея има прикрепен мускул. Та като те бодне пчела цялото жило, барабар с жлезата остава. Не стига това, ами и мускула продължава да се съкращава и да увеличава дозата на отровата, така че става доста неприятно.
Осата жили по същият начин, само че жилото и е гладко и не остава, а и количеството отрова се контролира от насекомото, сиреч по-малкото зло.
А от стършела и човека бяга, щото в процеса на еволюция доста е жилен, та си знае. Ако те ковне стършел по ръката сигурно после цялата ще се издуе, а ако жилне риба пишете я предала богу дух.

1. При пчелите и осите белтъчната смес, наречена отрова с проникването си дразни околните клетки, което води до оток, болка и зачервяване около мястото на проникването. Лечение локално-лед, кортикостероидни мазила, може и антихистамини
2. Ако имунната система на пострадалия е с повишена чувствителност, нищожно малките количества попаднали в циркулиращата кръв, водят до генерализирана реакция с отделяне на хистамиин, който предизвиква оток на лигавиците и спазъм на гладката мускулатура/както и още сума други ефекти/. И понеже дихателните пътища са покрити с лигавица и стените им са от гладки мускули - стесняват се, което може да доведе до задушаване. Това е основен проблем при алергична реакция.
3. Лечение
-адреналин, най-често подкожно, като средство намаляващо бронхоспазъма и подобряващо сърдечната дейност. След прилагането му обаче, човек се усеща гнусно-трепери, поти се, има сърцебиене..... /но оживява...../
-кортизон, венозно, с относително бавен ефект, касаещ бронхоспазъма
-кислород
-други средства

# 80
  • Мнения: 7 914
Eli cz,
 уф, че страшно звучи това амааа:

Цитат
3. Лечение
-адреналин, най-често подкожно, като средство намаляващо бронхоспазъма и подобряващо сърдечната дейност. След прилагането му обаче, човек се усеща гнусно-трепери, поти се, има сърцебиене..... /но оживява...../
-кортизон, венозно, с относително бавен ефект, касаещ бронхоспазъма
-кислород
-други средства

а по принцип, аз съм и алергична и като чуя "жжжжж..." и бегам бързо Crazy ...ама не знам към пчели или оси newsm78


А аз бих стърчала 5 см над теб.. ама то било понеже ми е било писано да живея сред  високи хора.. Мама като я водихме в Амстердам и тя казала на приятелката ми по случай на една тълпа от хора:"А-а-а в България дори и голяма навалица да има веднага си виждам щерката, а пък тук...може да се загум като едното нищо" Joy

Така че, ако се наложи само  Whistling и  Бадемка ще я уредим! Heart Eyes Mr. Green  Hug

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 14:38 от zwezdi4ka

# 81
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Звезди4ка, тази диета с ориза май ще взема да я пробвам. Имам малко за губене, ама ще я спра когато резултата ми хареса   bouquet
Ели, а да знаеш слу4айно ако си алерги4ен към комари дали озна4ава 4е си алерги4ен и към оси и п4ели? Все пак са хапещи насекоми пускащи отрова.

# 82
  • Мнения: 2 959
Слънчеви и горещи привети и от мен, Момичета!

twins_mama, как Ти се казват близначетата? Ние досега май близначеска мама не сме имали/ освен Зана с двете красавици- София и Мария, но тя много рядко се включва при нас/ така че ще се радваме на твоето присъствие. Hug

Дидката, се отчете с подробен разказ. Невероятна си, как намираш време и за Форума, но Ти си вече мама с опит! Желая Ти бързо възстановяване и леко кърмене и дано да грешиш относно коликите! Hug

Майка, как стана крем- супичката? С какво я правиш, гъби или доматена? Томи хареса ли я? Hug

Елито, Ти си като енциклопедия, толкова полезна инф-я знаеш къде да намериш. Вярно че доста неще са се събрали сега на Емката да преодолява- и скорошна ваксина, и много слънце и горещини, и ужилване от пчела. Как и е крачето вече? Hug

Звездичка, поздравления за успешният избор на страна. Явно добре си се информирала преди да го направиш. Поздравления и за успешният старт на диетата Ти Hug, тя колко време продължава? newsm78

Джорджа, ами то покрай вас морета доста има, така че за басейна не съжалявай. А сега какво четеш, на психологическа вълна ли си или романи предпочиташ? Hug А как е куркума на английски/ Ти си кулинарен спец/ не мога да го открия в моят речник? Hug

Мери, и аз харесвам идеята за разделното хранене, но и в нея не се толерира голямите интервали от неядене. А колкото до лечебното гладуване, страхотно е!/ но аз вече 2,5год не мога да си позволя- преди бременна, сега кърмене/ и пречиства и подмладява орг-ма. Peace Вие планувате ли ходене до БГ това лято? newsm78

Нана, очакваме обещаните добри вести! Hug

Амейка, къде зачезна пак? Ти можеш да ни разказваш, а снимките като ги оправи Татито Ви ще ги покажеш, не се притеснявай! Hug

Етка, как е днес настроението? Hug

Хубаво и светло настроение Ви желая!




# 83
  • Мнения: 2 959
...а да знаеш слу4айно ако си алерги4ен към комари дали озна4ава 4е си алерги4ен и към оси и п4ели?...
Мамо Щтрумпф, вярно че Тони ти беше алергичен към комарите, но дано да се окаже че няма връзка и с пчелите и осите. Peace

# 84
  • Мнения: 5 476
Калида веднага отговарям куркума на английски е  turmeric  или 'Indian saffron'  Peace
А за книгите,сега чета една психологическа книга Toxic People : 10 Ways Of Dealing With People Who Make Your Life Miserable на психоложката Lillian Glass...но я чета на италиански!  Wink
  А моретата,вярно е ,че имаме но оттук са далече..около 200км..а и в този трафик е абсурд да идеш сутринта и да се върнеш вечерта..Но пък тази година сме на Хърватско,на Адритическо море.. Hug

# 85
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Дидка, ти си герой   bouquet

Калида, а за ле4еното гладуване, моята песимисти4на лекарка каза, 4е било пълна глупост. Аз я попитах за на Татянка диетата дали мога да я правя с моя хипотироидит, а тя твърди, 4е са безсмислени тези по4истващи диети, важното било 4овек да се храни здравословно. Ама аз много не и вярвам  newsm78

# 86
  • Мнения: 7 914
Mama Strumpf, айде пробвай я и ако има резултат да подхващам и нея след тази на която съм в момента! Hug Да ама след тези мутантски зеленчуци и плодове дето ядем.. как няма да му трябва на организма почистване? newsm78

Kalida , хич не съм я избирала аз , а тя мен.. аз толкова бях боса, поради моето мото:" аз извън България да живея ->хаха  smile3533 , че като се видях с мъжа ми му бях изръсила простотии от рода на Холандия страната на викингите Embarassed Rolling Eyes , и че Хайникен е немска бира Embarassed Rolling Eyes при което той ми каза:" първото и да кажеш- няма значение, ама за бирата поже да те ступат някъде  ooooh! Embarassed "

Диетката Калида е 3 цикъла по 29 дена после почивка също толкова време и после пак се повтарят 3-те цикъла по 29 дена...изчислих, че до следващия средата на март...няма ядене за мен, е само през почивката , де! Rolling Eyes

Giorgia , уф колко неприятно да знаеш, че морето ти е под носа и да не можеш да отидеш! ooooh!

# 87
  • Мнения: 1 860
Ето ме и мен. Целия ми ентусиазъм от вчера се изпари днес и след купища телефонни разговори, се оказа че това което сме си мислели не е вярно. Предполагахме че Габи има право на гражданство, но се оказа че не е точно така. Не могах да разбера с какво сме по-0различни от описаните случаи в закона, newsm78 от където по принцип е ясно че детето има това право. Както и да е. В отчаянието ми днес обаче се появи една българка, която е минала по подобен на моя път. Та с нея говорихме и търсихме начин взирайки се в законите. Тя се обади на ХМ, защото може да обясни и да разбере по-добре от мен и се оказа че има вратичка в закона и за нас.  Praynig Условието е бащата да подпише. Обадих се на баба му и тя каза че ще говори с него. Пробвах и аз да му се обадя, но той е на работа. Предполагам че довечера ще се чуем и се надявам да ни съдейства поне за това. И тъй като срока за обжалване на решението им ми изтича след 4 дни, написахме едно писмо и утре трябва да го пратя по-най бързия начин. Та така. Изцедена съм до последно, просто не мога да ви опиша колко. Нямам сили, а и вече не искам да се радвам предварително. И още една добра новина от 1 юли влиза в сила закон, който позволява дете с баща бритиш, но без брак с майката да получи гражданство. Има няколко дни и предполагам че и влизането в сила на този закон ще ни помогне.
 И така открихме една вратичка, нядавам се да минем през нея. Hug Praynig

# 88
  • Мнения: 5 476
Нана стискам ти палци всичко да се оправи! Praynig
 Hug

# 89
  • Мнения: 2 959
Джорджа, а дали ще има някаква разлика ако в рецепта сменя куркума с итал. сафрон? newsm78 А за книгата, интересно звучи, и аз четях подобна тематика преди 2год, но оттогава съм на детска вълна. А за Хърватско, ще ходите ли до Дубровник? Thinking

...4е са безсмислени тези по4истващи диети, важното било 4овек да се храни здравословно...
Мамо Щтрумпф, това ми звучи странно и то казано от лекар, като дори не става дума за гладуване, а за прочистващи дни за организма. Колкото и здравословно да се храниш то замърсители влизат в организма ни и чрез въздуха които дишаме и чрез водата, така че 1-2 дни на водно-плодово-зеленчуков режим ще се отрази добре на всеки организъм, особено на бъбреците и черният дроб, да не говорим за кожата. Но лекарката Ти е запозната с конкретната Ти ситуация и знае най- добре. Peace Как Ти е малкият Смърф, ходите ли още на басейна на приятелчето му? Hug

...изчислих, че до следващия средата на март...няма ядене за мен, е само през почивката , де!
Звездичка, да си изчислиш добре почивката от циклите да съвпадне с посещението при мама в БГ, защото там на какви изкушения ще бъдеш подложена... Hug

Нана, желая Ти да намерите общ език с бащата на Габи и дано да успеете да се мушнете в отворената вратичка в законите. Hug

Свети, леко приключване на работата и стягане на багажа за състезанието в Les Mans.  Hug Оправи ли се глезена на половинката? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт