Обрив до пишлето

  • 1 389
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Моля за помощ и съвет.... Мога да приложа снимка.... Детето има обрив до пишлето, сухо, като претрито... Мажа със судокрем.... От една седмица и не минава, само избледнява леко и после пак се зачервява.

# 1
  • Мнения: 10 679
Какво каза доктора за обрива ?

# 2
  • Мнения: 2 721
Водихте ли го на лекар? Една седмица в доста дълъг период, особено ако детето го боли..

# 3
  • Мнения: 41
Не показва по никакъв начин, че го дразни или боли... Чакам лл да ми пише, искаше да й пратя снимка, но все още никакъв отговор...

# 4
  • Мнения: 2 721
Чесно ли лекаря ще прецени по снимка какво е...леле

# 5
  • Мнения: 41
Така ми каза по телефона

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 933
Така ми каза по телефона
😲 Аз бих го сменила веднага.

# 7
  • Мнения: 7 776
 А другаде има ли такъв обрив или суха кожа? Не мажете със судокрем,а със хидратиращ крем или просто чисто кокосово масло. Зад ушите да има случайно обрив? А някакъв друг симптом - слуз в акото,зачервени и сухи бузи и гуша? или е само там?

# 8
  • Мнения: 11 924
На колко е детето? С памперс ли е? Някои деца правят гъбични инфекции докато са с памперс. И синът ми беше от тях. Заведете детето да вземат натривки и да изследват. Ако са гъбички ще знаете с какво да го лекувате. ЛЛ и педиатър не разпознаха инфекцията при сина ми. Приемните родители и на дерматолог го бяха водили, в друга област - изписал им мустела. Разпозна какво е човек с опит - рехабилитатор от дом "Майка и дете". Изследването го потвърди.

# 9
  • Мнения: 41
А другаде има ли такъв обрив или суха кожа? Не мажете със судокрем,а със хидратиращ крем или просто чисто кокосово масло. Зад ушите да има случайно обрив? А някакъв друг симптом - слуз в акото,зачервени и сухи бузи и гуша? или е само там?
Не,само там е обрива.... Ползва едни и същи памперси, не съм ги сменяла... Здраве и живот в понеделник отиваме на преглед, започнах да се притеснявам вече,реших че след упорито мазане със судокрем, кокосово масло и хип олио ще мине, но уви.

# 10
  • Мнения: 7 776
Судокремът изсушава. Ако е просто атопична кожа хидратацията ще помогне (кокосовото масло или някое изчистено от химии бебешко олио), но е хубаво дерматолог да го види и да каже. Стискам палци да не са гъбички, а да е нещо непритеснително ☺

# 11
  • Мнения: 41
Благодаря ви много, ще мажа само с кокосово масло до понеделник.

# 12
  • Мнения: 1 001
Гъбичките се появяват като червени точки в областта на половите органи и ануса, ако бактерията е минала през храносмилателния тракт. Аз мажех с крем, съдържащ нистатин. Мина за няколко дена.

Общи условия

Активация на акаунт