Задавяне-пневмония?

  • 9 078
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
И аз доскоро се тревожех за пневмония от моя глупост  Embarassed Докато къпехме Ники тя поиска чашата, с която я поливам и като легна назад с нея се заля с водата в нея. Задави се яко, спря за момент да диша и след като я извадих от коритото и сложих на леглото се разкашля. Та вчера идва лекарката да я слуша и ми обясни, че ако детето не е спирало да диша за по-дълъг период от време, ако не е посинявало няма проблеми. Та тя го обясни с това, че като влезе вода или чуждо тяло дробовете бурно се свиват, ако само се задави и покашля това означава, че не е стигнало до дробовете. Дробовете вътре са покрити с власинки + слуз върху тях, които с вълнообразно движение изтласкват капчици или прашинки попаднали в дробовете. А ако водата не стигне до дробовете няма как да стане пневмония. Обясни ми, че ако се задави сериозно /да речем го докара до посиняване/ да я хвана през стомахчето, да я наведа така, че гръдния кош да е наведен надолу, но не съвсем надолу с главата и с другата ръка по-енергично да я потупам по дупето. Изрично ме предупреди да не я удрям дори и леко по гръбчето, че мога да и докарам сериозни травми, а това да хванеш детето надолу с главата за краката за нея не е помощ, а истерия и застрашава детето.

# 16
  • Мнения: 9 709
Дано всичко да е наред! С баткото сме преболедували 4 пневмониии, три от които в болница. Не го пожелавам на никого затова трябва да се вземат мерки навреме. И аз се страхувах от рентгеновите снимки, но видях и по-страшно. Нашите обаче бяха вирусни, а не от задавяне, така че дано всичко е ОК.

# 17
  • Мнения: 220
Изобщо не се тревожи, не е възможно детенце да аспирира толкова от лекарството, че чак да се получат усложнения

# 18
  • sofia
  • Мнения: 16
Коте,като чета какво си написала все едно се гледам себе си.Имам дъщеря на 2г 6м.На Великден се задави със слънчогледови семки.Калпазанката издебна татко си и дядо си и си набута шепа семки с люспите в устата. Закашля се силно и продължително,не посиня,успя да си вземе въздух и повърна част от семките.От предния ден имаше леки сополи,но нищо особено.И се започна.....Не минаха и няколко часа и зпочна едно едва долавящо се свиркане  на дробовете,Миналата година лежахме  в болница с вирусна плевмония и там имаше дете с парченце ябълка в белия дроб.Аз съответно си помислих,че е попаднала люспа или семка в белия дроб на Ани.Веднага отидохме на лекар,но бяхме в провинцията,Той ни каза,че дишането е чисто, но май малко особено. Препоръча ни да се приберем вСофия и тук да я прегледат. Тук направихме снимка, пълни изследвания, секрет от гърлото, но всичко беше в норма.Ли4ната лекарка не можеше да чуе свиренето ,а то се проявяваше най-вече вечер.Вече сигурно ме мислеше за луда.След 2 седмици по4ти непрекъснато ходене при нея накрая реших да отидем при друга лекарка. Тя чу свиренето и по нейна препоръка и на лекаря от провинциятя отидохме при доц.Тодоров.Той ни накара да направим още 1 снимка #Crazy След прегледа  ни каза,4е е спастичен бронхит от алергия и че няма чуждо тяло.Ли4ната лекарка ни изписа ериус или зиртек и вентолин.След 1 месец от инцидента ли4ната лекарка 4у свиренето на гърдите,Веднага ни изпрати на пулмолог, Отидохме при доц. Периновска. Препоръча ни бронхоскопия.Направихме я  при доц.Тодоров.Нямаше чуждо тяло. продължихме с ле4ението.Ве4е 3 месеца сме така.Като свиренето е по-силно и се усложнява при хващането на нов вирус.За 2-3 дни отшумява и отново се запо4ва.Тъкмо реших да  посетим Периновска и  В4ера срещнах Атанас Цонков в магазин на Лечител.Тои ни посъветва да направим  нови изследвания  и да отидем при него.Аз съм съгласна,защото това е по-добрият вариант от кортикостероидите и инхалаторите.Ние все още не сме на тях.Дано да ни помогне. Пиша вси4ко това  с надеждата някой да е минал по нашия път и да ни даде съвет. Коте,не си само ти с такива проблеми.Моля те, пи6и на ли4ни какво е станало с детенце и какво лечение са ви дали.На въпроса защо всичко започна след задавяне,никой не ми даде отговор.

# 19
  • Мнения: 3 116
Мамчета и аз знам че проблем от задавяне има когато детето посинее или спре да диша за известно време. Ренген има смисъл да се прави само ако детето е погълнало метален предмет, другите неща не могат да се видят. Знам че такъв вид пневмония се хваща на слушалка.

Напоследък и моята се дави от слюнки обаче Sad Това за гръбчето не го знаех и онзи ден я тупнах 4-5 пъти по гърба с умерена сила между лопатките и се оправи, дано обаче не съм направила някаква беля  Praynig

Радвам се че сте добре Simple Smile

Целувки

# 20
  • sofia
  • Мнения: 16
На снимката не се вижда чуждото тяло,а нарушената вентилация в белия дроб.Миналата година ако не ни бяха направили изследвания и снимка,нямаше да открият вирусната плевмония #CrazyТогава бяхме 3 дни с лека температура,която се проявявяше вечер и накрая 39.2.Нито хрема,нито кашлица,нито хрипове.Ако не беше вдигнала тази темп.,нямаше да и обърнат внимание въпреки,4е всеки ден сме ходили на лекар.

# 21
  • Мнения: 2 108
Ние рентген така и не правихме-слушаха го на слушалки само. Лекарката препоръча за всеки случаи масаж на гърба от специалист-не га направихме.
Слава богу Praynig оказа се,че съм се притеснила напразно-но по-добре да съм нащрек, защото те наистина претупват децата и неса най-внимателни!
Дано всичко при  вас бързо се оправи и попаднете на съвестен специалист.

Общи условия

Активация на акаунт