Базедова болест - тема 8

  • 19 872
  • 735
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 818
Хм, странно. Аз преди да започна Тирозола бях супер активна, тренирах редовно, не ме свърташе на едно място, все нещо правех. Никаква умора не съм чувствала. Иначе си ги имах всички останали симптоми - сърцебиене, тревожност, треперене на ръцете, безсъние... Умората и тежестта в тялото започнаха, когато започнах Тирозола, но пък другите симптоми постепенно изчезнаха.

# 196
  • Мнения: 1 372
То и аз така - пролетна умора, напрежение в работата, предменструален синдром ... магнитните бури следях даже... Всякакви оправдания си намирах за това че съм все уморена , докато се сринах.
Същите неща и аз си мислех, накрая ми затреска сърцето, стоях 1 седмица с пулс 130 и накрая колежките ме подбраха да отивам на лекар.
Ти не се ли чувстваш по-добре, вече с тирозола?
По- добре съм. Само дето пих тоя преднизолон за нищо, че и още го пия, защото наистина се намалява бавно. И все още нямам сила и ми треперят краката и ми се сковават, но ендото каза че това освен от болестта е и от кортикостероидите. Като ги спра напълно се надявам че нещата съвсем ще се оправят. Тирозола си го пия 3х2.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 21:06 от Salii

# 197
  • Мнения: 20 172
С напредването на лечението ще започнеш да се чувстваш доста по-добре.

# 198
  • Мнения: 63
Здравейте, бях писала в групата. Изписаха ми Тиризол 2х1. Така като гледам всички пият това хапче.. Явно това изписват лекарите. А някой имали който го е пил и си е подобрил резултатите и въобще е спрял да го пие? Въобщв това нещо лекува ли се? Знам, че е супер индивидуално, но ме интересува вашия опит.

# 199
  • Мнения: 1 372
Такова е лечението на хиперфункция на ЩЗ . Аз го пия 3*2. Не се поритеснявай. Прочети темите назад. Момичетата тук имат голям опит. Аз съм още новачка.

Тази сутрин станах с обрив по лицето. Само по лицето. Леко сърби и леко подпухнало. И нали съм изчела всичко тук веднага го свързах с тирозола. А то може и да няма връзка. Как мислите, имам ли причини да се притеснявам или майната му , пия си го и това е. При мен пък все ако нещо имам проблем, в почивни дни ще е когато ендокринолога ми го няма.

# 200
  • Мнения: 20 172
Да си ползвала някоя нова козметика тези дни, боя за коса
Нямам представа дали може да е от Тирозола, може би е добре да отидеш на лекар.
На мен ми се е случвало, но тогава не пиех тирозол.

# 201
  • Мнения: 1 372
Нищо не ползвам за косата си. Откакто се разболях и крем за лице не ползвам. Така ми е все тая. Поизоставих се. Затова съм склонна да търся причината в лекарствата. Ще взема да звънна на личния. Благодаря Леми. Желая на всички приятни почивни дни.

# 202
  • Мнения: 20 172
А може ли да е от кортикостероида? Thinking

# 203
  • Мнения: 1 372
Знам ли, него го пия доста по отдавна. Нали с него започнах. А пък личния естествено не ми вдига. Мисля да  си купя от аптеката нещо противоалергично.

# 204
  • Мнения: 11 741
Може и от тирозола да е, да. Но все пак доктор трябва да види обрива и при нужда да смени хапчетата. Може и дозата вече да идва висока. Не помня колко дни станаха от лечението ти.
При някои се появява обрива и след няколко дни изчезва. Така съм чела. При други се налага да се сменят хапчетата.
Да, противоалергично се приема, но точно какво, не знам.

# 205
  • Мнения: 568
Здравейте! Често ми се случва вечер да ми се гади силно. Може ли за това причина да е базеда?

# 206
  • Мнения: 20 172
Знам ли, него го пия доста по отдавна. Нали с него започнах. А пък личния естествено не ми вдига. Мисля да  си купя от аптеката нещо противоалергично.
Как е положението при теб?

# 207
  • Мнения: 1 372
Обрива затихна почти. Но се чудя. Днес ми е 8 ден с тирозол 3*2 , а някои симптоми ми се засилиха. Пак се потя като в началото, пак започнах да вдигам кръвното , слава богу не чак в такива стойности като в началото. Краката като макарони , гледам все да си легна. Някаква тежест и ме болят ставите, мускулите ли са. То пък едни мускули като съм кльощава. Не качвам грам. Иначе другата седмица съм на изследвания. Сега ендото освен обичайните FT4 и TSH  ми иска и левкоцити. То не знам дали само левкоцити може или направо ПКК да си искам. Та ще се види тогава как са нещата при мен. Трябва уж вече да са добре , а защо все още не се чувствам добре? ,🤔

# 208
  • Мнения: 11 741
Може и рязката промяна в температурата да оказва влияние. Поне на мен ми влияе винаги.
Дозата е висока и целта е бързо да се повлияеш, да. Съмнявам се за седмица да си минала в хипофункция, но за две седмици може да се повишат хормоните.
Пускай ПКК. Даже ако не ти е проблем пусни и Асат и Алат чернодробните, че при някои хора се случват и там отклонения. Някои доктори искат ЦРП или СУЕ също (макар при хиперфункция да е нормално да се увеличат), но главно гледат левкоцитите да не паднат под нормата и да се вземат мерки на време, а също и да не се повишат чернодробните показатели и да се реагира навреме и за тях. Рядко се случва, но се случва.

И съвсем отделно, да не би пък симптомите да са от непоносимост към лекарствата, а ако приемаш антиалергично да тушира просто обрива?! Нямам идея.

# 209
  • София
  • Мнения: 3 880
Здравейте, аз пак ще повдигна темата за комбинираното лечение Еутирокс+Метизол.
Интересува ме колко хора в нашата тема са минали през него, има ли някой в ремисия?
Това лечение логически не мога да го проумея, а съм вече 4 месеца на него.
Ми не ми е добре.
Сутрин пия еутирокса, сигурно влизам в Базеда, после пия на обяд метизола и уж изравнявам? А дали е така?
Нощното потене ще ме умори. На 16 март тсх 1,87. На 22 март тсх 3.28?!
Това нагоре-надолу как да е нормално.
4-ма доктори наричат лечението “златен стандарт”. Бахти стандарта...
На 1,5 таблетки метизол съм и 50 мкг еутирокс.
Никой в Германия, Швеция, Америка и Испания не се лекува така. Следя изкъсо форумите и общувам с много хора.
Ангелов и Евето помня, че бяха на комбинираната терапия? И как сте понастоящем, скъпи мои?

Общи условия

Активация на акаунт