Базедова болест - тема 8

  • 19 843
  • 735
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 817
А за хиперфункцията какво пиеш, назначиха ли ти нещо? Май този преднизолон  не лекува хиперфункцията.
И аз така бях, по цели нощи не съм спала, ще мине.

# 91
  • Мнения: 11 737
Той не лекува, но в някои случаи изписват и кортикостероиди като него май за бързо регулиране на възпалението. Сигурно има и тиреостатик. Няма начин.
В началото е така. То докато се усети човек, че е жлезата. ама и тя откъде да знае жената. Много доктори неглижират симптомите и знаете какво казват - невроза. Предписват успокоителни, предписват антидепресанти... докато човек се усети, или го насчои някой друг, то хиперфункцията вече бая е напреднала и жлезата възпалена.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 880
Преднизолон за какво е?

Аз си се потя нощем, спя не много добре, косата ми все си пада. Вече и аз не знам колко се повлиява човек от тея лекарства, но ще има подобрение.

# 93
  • Мнения: 1 372
Само преднизолон пия, ендокринологът предполага че хиперфункцията може да е от възпаление. Май ми лекува тиреоидит. Не съм много наясно. Проблемът е че нямам търпение, нервна съм, защото не се чувствам добре, а лечението изисквало спокойствие. Почти постоянно ми е лошо и знам че явно трябва да свикна с това треперене на ръцете и краката но още не мога. Дано по бързо се повлияят хормоните от лечението, че съм ужасна.

# 94
  • Мнения: 20 172
Ще се оправиш.

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 20:45 от Lemy

# 95
  • Мнения: 11 737
Да, може да се касае само за подостър тиреоидит. Имаше наименование. Той не се лекува с тиреостатици, а само с кортикостероиди, какъвто е Преднизолон. Дано скоро се почувстваш добре. При него прогнозите са доста по-добри, отколкото при Базеда. Би следвало за няколко месеца всичко да отмине.

# 96
  • Мнения: 1 372
Дано отмине и паническото разтройство,че тези с страхове ме убиват направо. И то аз не се страхувам от самото заболяване, то е често срещано. Страхувам се от паническите атаки като излизам, където и да ида все ми става лошо, в  магазин не мога да вляза.

# 97
  • Мнения: 4 868
И на мен ми откриха тироидит, но не искаше ендокриноложката да ми пуска фт3 и фт4 и не знам сега дали е хипо или хипертиреоидизъм. Прилича ми на хипер, защото постоянно съм в стрес, установих този тироидит след усложнения от грип и всячески медикаменти и стрес, че нищо и нищо не помага. Тази година се повтаря същото, само където ми се откри стрептококова пневмония. Лекувах я с антибиотик, не успя да се повлияе, а след този антибиотик не понасям никакви антибиотици вече. Температура все ми е субфебрилна. Веднага се изривам или вътрешно ми се получава алергия. И дали е от стрептококи или ударения урбазон преди два дни, цялото ми тяло ми е схванато и ме боли при докосване. Ендокриноложката  се оправдава, че не е от щитовидната жлеза макар, че Мат ми е 127.8, а тсх беше в норма 1.7. белодробната казва да не би да е от тироидита, и вече нямам идея какво се случва.

# 98
  • Мнения: 20 172
Най-вероятно това е от жлезата. Паническите атаки и антидепресантите станаха много модерни за замазване на нежеланието на докторите да търсят причините за проблемите.
На ти тия антидепресанти и ми се махни от главата.

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 18:25 от Lemy

# 99
  • Мнения: 1 372
Това състояние изисква ли повече почивка . Не че мога да си почивам, на едно място не мога да стоя. Имам пред вид, някаква гимнастика полезна ли е, въпреки мускулната слабост.

# 100
  • Мнения: 20 172
Изисква почивка и ненатоварване. Може да погледнеш и информацията на 1 страница.

# 101
  • Мнения: 2 817
Salii, виж - първо се успокой, че най-сетне ти е открит проблема. По един или друг начин ще се оправиш, това е лечимо заболяване. Второ - наблюдавай се и обърни внимание кое как ти действа и какво те успокоява.
Аз, например, като усетя, че ставам нервна започвам да правя нещо коренно различно от това, което правя в момента. Много добре ми действа да готвя нещо или да излизам с приятелки, да гледам комедия, да се смея.
Виж как ти влияе някаква лека гимнастика. Ако те кара да се чувстваш по-добре - прави го.  Аз не спрях да тренирам през цялото време, докато се лекувах. Питах трима доктори и тримата казаха, че няма пречка да си тренирам.

В тази връзка, сега се сетих - дали някой е опитвал смехотерапия Simple Smile Мисля, че ще ми хареса, но не съм се интересувала по-задълбочено.

# 102
  • Мнения: 11 737
Пробвай, аз не съм. Обаче пеенето действа много успокояващо и на жлезата, и на нервната система.

# 103
  • Мнения: 564
Salii, не знам от колко време пиеш лекарството, но ако не чувстваш промяна към по-добре, иди при друг ендокринолог и чуй поне още едно мнение. Няма да е зле да направиш изследване на TSH, за да видиш как ти действа лечението.

# 104
  • Мнения: 352
Здравейте и от мен. Да спорта е полезен зависи в какви граници се тренира.  И какви упражнения се правят. Препоръчвам нещо за разтягане като за начало ,но пак зависи  как се чувства човек при всеки е различно.
Да питам понякога имате ли топли вълни около лицето, ушите? При мен само това остана. Това беше породено от някакво вълнение. Отделно през главата ми минават разни мисли и това действа гадно. Примерно, днес очаквах един приятел да дойде и докато чаках бях под голямо напрежение всичко се случи от един път.  И не мога да разбера защо, много пъти  сме се виждали ,но никога такова нещо не ми се е случвало. Явно Базеда си казва своето. Даже и главата ме беше заболяла. Явно и положителните и отрицателни емоции влияят така.

Общи условия

Активация на акаунт