заспива на гърдата ми преди да се е насукала

  • 3 290
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915

Добре де, аз от два часа само това правя днес - суче, заспива, слагам я в креватчето - рев и пак наново. Не се успокоява и не заспива вече 4 часа. Аз ли нещо бъркам и не трябва да и давам да суче постоянно. Моля ви, момичета, минали през този проблем кажете ми как да постъпя, да продължавам ли в същия дух?

Иначе за протокола наддала е 550 гр и е порастнала с 2 см

Чудесно е наддала, поздравления!  Grinning

Изчакай бебето да заспи по-дълбоко, да отмине фазата на лекия сън и да премине в по-спокоен. Това може да означава, че 20 минути поне трябва да я държиш на ръце, близо до гърдата си, и после много бавно и лекичко да я оставиш. Бебето явно е много чувствително и веднага усеща, щом го отделиш от теб. Мариела беше така - суче, унесе се, опитам се да я оставя - опули се и рев. Та съм я държала по 20-30 минути, докато заспи наистина дълбоко.

# 16
  • Мнения: 1 992
Благодаря ви за отговорите Hug
Ще следвам съветите ви пък да видим какво ще стане.
Другото, което ме притеснява е, че като не е спала от 2 часа днес следобед, сега заспа, ама ако не се събуди сама, да я будя ли? Нали не е добре да пропуска хранене. И с това неспане през деня, няма ли да направи твърде голяма нощна пауза newsm78

# 17
няма нищо лошо в дългите нощни паузи.  Laughing  Моята щерка от 1м и половина спи по цяла нощ( от10 до 6ч.) Препоръките тук са да не се будят децата, а да им се дава да ядат при поискване.

# 18
  • Мнения: 3 760
По принцип съм противник на буденето, но бебечето ти е много малко за сега. А и на две седмици е първият скок в растежа... Много е важно да имате поне две-три кърмения в периода 3-8 часа сутринта.
Ако спи повече от 3 часа - събуди леко и предложи гърда.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт