Кауфланд - тема 34

  • 65 772
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз също се усъмних и затова след това питах и по телефона, и пак ми казаха - седмица.

# 736
  • Мнения: 10 210
На сайта им в раздел "Клиентски обещания" са написали 3 месеца. Не знам дали не е само за електроуреди. Но аз съм връщала ел.крушка, защото гръмна по-малко от месец след поставяне. Но след повече от седмица.

# 737
  • Мнения: 68 643
Ако беше 3 месеца както е при Лидл...щяха да го напишат ясно на сайта.
Единственото ясно е че 3 м е срокът за ел уреди.
За останалите стоки - нищо не пише, съответно воже и 2 дена и 1 седм.да кажат и ще е вярно.

# 738
  • Мнения: 10 210
Те може да кажат и че без гаранция продават, но има и ЗЗП, който стои над тяхната дума. Ако имам проблем с тяхна стока, бих си защитила поне месец (надявам се да не е променен законът в ущърб на клиента Smiley).

# 739
  • Мнения: 68 643
14 дена е срокът, в който имаме право на отзив/отказ, но само за ОНЛАЙН  продажби важи той.
За реални магазини няма такова изискване, защото се предполага, че виждаш, оглеждаш, пробваш и прочее стоката на място! така че и ЗЗП и КЗП няма да ти помогнат.

Така, аз звъннах и попитах - с касов бон можеш да върнеш стока, която НЕ Е  ел.уред или храна, до 2 години, ако е в добър търговски вид. Тоест - в някакъв разумен срок. Няма ограничение от 1 седмица - категорично и изрично попитах, не е редно да ви казват така и да ви отказват връщане или замяна на стока.

# 740
  • Мнения: 10 210
Че не е седмица изобщо нямах съмнение. Обаче това за 2 години не го разбрах - кое му е разумното? Astonished Аз имам тенджери (не от К), които са на около 2 г. и в перфектен търговски вид. Ако бяха от К., можех да ги върна ли (с к.б.)?... Ехааа, ами да, в ЗЗП е 2 години гаранцията срещу касов бон! Че аз съм била много заблудена. Laughing Давах им месец. На търговците им харесва да си твърдят, че търговската гаранция е над законовата, но ето че в случая от К са се изказали доста адекватно. 

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 12:36 от soul81

# 741
  • Мнения: 2 657
Здравейте! Някоя дама случайно да си е купила от тези обувки:



На модела в ляво изглеждат по един начин, а на снимката в дясно....по съвсем друг...

# 742
  • Мнения: 2 114
Да, два вида розови има. Вчера ги видях.

# 743
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз сега ходих до Кауфланд, исках да си взема от замразения спанак в брошурата,но беше свършил. Казаха ми на информация, че утре можело и да има, ама можело и да не зареждат...голям ориентир. Поне си взех 2 шишета олио от гроздови семки и 2 зехтин на Коста Доро, че моите тъкмо са на привършване  Grinning Този път нямаше толкова хора в магазина, друг път като ходя е по-голяма навалица.

# 744
  • Мнения: 1 953
Сега ме е яд, че скоро си изхвърлих касовата бележка, която пазих повече от половин година, за един спален комплект, който бях взела по погрешка. Единичен беше сложен към двойните, не открих на пръв поглед какъв е, бързах и го взех. Могла съм да го върна, ама то и на мен ми казаха някакъв кратък срок за връщане.

# 745
  • Мнения: 68 643
Че не е седмица изобщо нямах съмнение. Обаче това за 2 години не го разбрах - кое му е разумното? Astonished Аз имам тенджери (не от К), които са на около 2 г. и в перфектен търговски вид. Ако бяха от К., можех да ги върна ли (с к.б.)?... Ехааа, ами да, в ЗЗП е 2 години гаранцията срещу касов бон! Че аз съм била много заблудена. Laughing Давах им месец. На търговците им харесва да си твърдят, че търговската гаранция е над законовата, но ето че в случая от К са се изказали доста адекватно. 

Бъркаш рекламация с добрата търговска практика на К да върнеш изправна стока просто защото не те кефи, или да я замениш.

Аз бих се придържала към 1мес.или 3 мес. срок ако искам да върна нещо, което не ме кефи.
Но като настоях за конкретика..момичето каза 2 г.

Всеки да си решава.
Има телефон...набираш и питаш, ако нещо още не ти е ясно.

# 746
  • Мнения: 10 210
Да, определено имам предвид рекламация, защото аз винаги връщам неща, с които имам проблем. Не ми се е случвало да връщам нещо просто така, за спорта. Или както казаха в друга тема - защото е минал ски сезона (за ски екипировка) или защото им е минало морето (за бански). Rolling Eyes

# 747

Общи условия

Активация на акаунт