измива ли добре тенджерите съдомиялната

  • 6 338
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз мислех, че тефлон не се слага в миална.
Аз слагам. Но след измиване ми остават бели точици по повърхността.

# 16
  • Мнения: 85
В момента съм с прах на "Апта", предварително  напръсквам загорялото с Меглио и после хоп в съдомиялната Peace

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята на 70 градуса измива всичко перфектно.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 653
Моята на 70 градуса измива всичко перфектно.
А каква марка ти е съдомиялната?

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Whirpool. Ползвам я отскоро и за сега оплакваня нямам.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 948
Загоряло - не

# 21
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Меглио на загорялото или силно замърсени съдове, миялната на интензивна програма и 70 градуса. Всичко е като ново. А каква програма използваш при миене? Ясно е че кратка програма с ниски градуси няма как да ти измие загоряла тава или тенджерка.

# 22
  • Мнения: 1 341
Моята на 70 градуса измива всичко перфектно.
И моята също!

# 23
  • Мнения: 649
Меглио на загорялото или силно замърсени съдове, миялната на интензивна програма и 70 градуса. Всичко е като ново. А каква програма използваш при миене? Ясно е че кратка програма с ниски градуси няма как да ти измие загоряла тава или тенджерка.
Програмата е за силно замърсени съдове, тенджери и тигани, включва предварително миене със студена вода, продължително миене при 50 градуса, изплакване със студена вода, изплакване с топла вода 65 градуса и изсушаване. Май температурата не е достатъчно висока - виждам, че всички, които са доволни мият на 70 градуса. Аз нямам такаква  програма.

# 24
  • Мнения: 3 576
И мойта само тенджерите не измива добре, дори и 2 пъти да ги пусна си остава отвътре малко. Предполагам, че е нещо заради формата, защото пускам къде по-мръсни чаши и чинии, и няма никакъв проблем с тях.

За тефлона - и на мен дъното отвън побеля, та вече си ги мия на ръка - и без това супер лесно се измиват.

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нямам такива проблеми. Ама аз нямам загорели тенджери.Моите са същите- от един комплект с двойно дъно и стъклени капаци. Пускам ги на 70 гр, програмата за тенджери ( нарисувана е тенджера до индикатора ). Използвам таблетки Калгонит. Пробвах с гел Медикс и прах Мимоза- не се измиват идеално, но не са много зле. Така, че сега, когато имам тави или тенджери злагам таблетка,ако са само други съдове- прах или гел. Старата ми съдомиялна ( от малките ) изобщо не мише тенджери- излизаха много зле горките.
Мисля, че трябва да пробваш с различни препарати. Или да накиснеш предварително тенджерата, не пречи да постои малко пълна с вода, докато събереш съдове за 1 миялна. Така лесно ще се измие, но само на 70 гр.

# 26
  • Мнения: 649
Нямам такива проблеми. Ама аз нямам загорели тенджери.Моите са същите- от един комплект с двойно дъно и стъклени капаци. Пускам ги на 70 гр, програмата за тенджери ( нарисувана е тенджера до индикатора ). Използвам таблетки Калгонит. Пробвах с гел Медикс и прах Мимоза- не се измиват идеално, но не са много зле. Така, че сега, когато имам тави или тенджери злагам таблетка,ако са само други съдове- прах или гел. Старата ми съдомиялна ( от малките ) изобщо не мише тенджери- излизаха много зле горките.
Мисля, че трябва да пробваш с различни препарати. Или да накиснеш предварително тенджерата, не пречи да постои малко пълна с вода, докато събереш съдове за 1 миялна. Така лесно ще се измие, но само на 70 гр.
В интерес на истината първият ми опит беше с гел Медикс - четох някъде за него във форума, но наистина измива добре само чиниите, затова го ползвам, когато пускам само чинии в горната кошница на 1/2 програма. Тенджерите слагам само в долната кошница, такава е препоръката на производителите и тогава ползвам таблетка. Наистина ще пробвам с различни препарати, а може и предварително да напръскам с обезмаслител newsm78

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мие ги, ама зависи колко са загорели. Много загорелите ги вадя не особено измити, пръскам ги с едно нещо, накисвам ги и ги мия пак в миялната. На второто измиване са супер...

Това е истината и при мен. Но иде реч само за тавите. Инак йената направо блести още на "1-во четене"  Wink

# 28
  • Мнения: 3 479
А като миете на 75 градуса не ви ли се повреждат приборите и чашите или миете само тави и тенджери отделно?

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А като миете на 75 градуса не ви ли се повреждат приборите и чашите или миете само тави и тенджери отделно?

Всичко мия наведнъж. Нищо не ми се е повредило досега- пластмасови купи, части от комбайна, дори сламка,която детето си искаше на всяка цена,та трябваше да я измия. Само на едни чаши и една захарница им се изтъркаха червените точки. Но на мен това неми пречи,сега са си чисто прозрачни, стъклени.

Общи условия

Активация на акаунт