Февруари- месецът на любовта, ще покаже втората черта!

  • 29 272
  • 781
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 316
Добро утро момичета
Зара, Честито пожелавам ти всичко да е наред и да изкараш една безпроблемна бременност Heart

SeviRyan, на мен също ми се набива на очите Пролактина (имам същия проблем с голяма разлика от референтната стойност) не се стряскай не е завишен много,но много зависи и как си го изследвала (има определени условия). Чела съм много последно време за пролактина и знам че за нормална бременност е хубаво той да е под средната референтна ( не че няма изключения). Бих те посъветвала за ново изследване и след това ендокринолог

# 196
  • София
  • Мнения: 913
Добро утро, момичета!

Севи, някъде бях чела, че е добре пролактинът да е под 200 (поправете ме ако греша). Последно моят беше по-висок от това, но в референтните стойности, но при него има значение и как се изследва - не трябва да са пипани гърдите поне ден преди това, както е добре и да седнеш в лабораторията около 30 минутки преди да ти вземат кръв - трябва пълно спокойствие. Явно е малко капризен този хормон Simple Smile

Black Rosse, добре дошла! Искрено се надявам нашата тема съвсем скоро да ти донесе така чаканата хубава вест! Иначе тестът все още е отрицателен. Възможно е да си изпуснала пика, ако е правен на 14ти ден. Това първи тест за този месец ли е?

При мен нищо ново - FertilityFriend изчисли, че овуто ми е било на 11.02, както предполагах (това на базата на последните измерени стойности на БТ). Реших да не смятам онази ниската от сряда, да речем, че е било някакъв „инцидент“. Вчера беше по-висока, а днес вече си е 36,9, което е нормално - може би при мен се покачва по-бавно.
Обаче нямам никакви очаквания - даже малко не ми пука. Каквото стане, вече се изморих да чакам и да се надявам Joy Явно идва един момент, в който претръпваш.

Прегръщам ви!

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 11:12 от Буболеса

# 197
  • Мнения: 424

37,9 си е  МНОГО висока температура ... Flushed
Днес пуснах част от хормоните които са за 3ти ден включително и пролактина... кошмар, целият свят беше срещу мен , включително и вените ми... нямаше ги бодаха ме около 12 пъти от 8 и 30 до 9 и 10 , последното бодене беше на китката на лява ръка веничката пусна маааалко кръвчица от която се надявам да изкарат нещо и изведнъж тя колабира изпитах жестока болка , колабирах и аз... токова пъти ми е вземано кръв такова нещо не е било... предтавям си пролактинът с какви стойности ще бъде...

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 11:48 от tinti1984

# 198
  • Мнения: 122
Зара честито и от мен. Какво реши, къде ще отидеш,? И аз както са ти писали другите момичета съм на мнение, че трябва към СФ да ходиш.
Този пролактин много добре се повлиявал от това хомеопатичното за което писах по-назад. Четох за него много добри отзиви и тъкмо се надъхах и прочетох, че жени предразположени към кисти да не го вземат пише една жена. Аз имах преди години. Отделно си имам и миоми и нещо се притесних да го изпробвам. Ще изчакам първо да обсъдим резултатите от изследванията другата седмица.

# 199
  • София
  • Мнения: 913

37,9 си е  МНОГО висока температура ... Flushed
Днес пуснах част от хормоните които са за 3ти ден включително и пролактина... кошмар, целият свят беше срещу мен , включително и вените ми... нямаше ги бодаха ме около 12 пъти от 8 и 30 до 9 и 10 , последното бодене беше на китката на лява ръка веничката пусна маааалко кръвчица от която се надявам да изкарат нещо и изведнъж тя колабира изпитах жестока болка , колабирах и аз... токова пъти ми е вземано кръв такова нещо не е било... предтавям си пролактинът с какви стойности ще бъде...

Ми то щото някой спи, докато пише... имах предвид 36,9 Joy

Много неприятно преживяване, Тинти! Сега по-добре ли си вече? Имаш ли възможност да си почиваш днес?
Аз само съм чувала за такива ужасии и всеки път, като ми взимат кръв, изпитвам лека паника...

Хиба, ти мислила ли си да отидеш при специалист по хомеопатия?

# 200
  • Мнения: 424

37,9 си е  МНОГО висока температура ... Flushed
Днес пуснах част от хормоните които са за 3ти ден включително и пролактина... кошмар, целият свят беше срещу мен , включително и вените ми... нямаше ги бодаха ме около 12 пъти от 8 и 30 до 9 и 10 , последното бодене беше на китката на лява ръка веничката пусна маааалко кръвчица от която се надявам да изкарат нещо и изведнъж тя колабира изпитах жестока болка , колабирах и аз... токова пъти ми е вземано кръв такова нещо не е било... предтавям си пролактинът с какви стойности ще бъде...

Ми то щото някой спи, докато пише... имах предвид 36,9 Joy

Много неприятно преживяване, Тинти! Сега по-добре ли си вече? Имаш ли възможност да си почиваш днес?
Аз само съм чувала за такива ужасии и всеки път, като ми взимат кръв, изпитвам лека паника...

Хиба, ти мислила ли си да отидеш при специалист по хомеопатия?
Добре съм миличка , каква почивка ??? Аз съм сред лекари , не ме притеснява , но в такъв филм не съм била...
А за температурата ти имах съмнение, че си спинкала още хихихихи вече съм спокойна за тебе Heart

# 201
  • София
  • Мнения: 913
Уф, днес се чувствам като парцал - едвам станах, едни червени очи, горят, уморено ми е и направо мога да заспя на бюрото - много цветна картинка Joy

Прегръщам те - надявам се вече да си се поуспокоила Heart Ти в сферата на медицината ли работиш? Успокояващо е, наистина, в такъв случай Blush

Да ви кажа нещо информативно (поне за мен) Grinning Зачетох се за тая ниска температура на 2рия ден след предполагаемата ми ову - казвало се fallback rise и се дължало на това, че нивото на естрогените все още падало, а нивото на прогестерона не се е вдигнало достатъчно все още (естроген = ниска температура, прогестерон = висока температура). Случвало се само на 2ри ден след овулация, след което прогестерона „поема юздите“ и нещата си тръгват по обичайния път. Било нормално явление при някои жени.

# 202
  • Мнения: 122
Ти засече ли О?
Това с вените е ужасно, при мен е същото. Даже нали давах кръв в понеделник, пак ми пукнаха вена и сега има голяма синина. При мен това е почти винаги така че знам какво си изживяла Тинти. Много е неприятно и отсрещната страна като не ти съчувства.
При хомеопат засега няма да ходя, просто нямам нерви. С детето бях ходила при два и не съм доволна, но все още вярвам, че хомеопатията може да помогне. Просто сега съм се насочила на другаде. Обмислям и аз клиника, ще обсъдя с Гинка възможностите, че не съм много наясно.

# 203
  • Мнения: 424
Буболече да , в тази сфера съм , а има и втори спад на 6-7 ден тогава пак има понижение на БТ , за него разбрах наскоро.
Hiba отсрещната страна бяха много мили , те винаги са били... А лекарката е разкошна

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 15:00 от tinti1984

# 204
  • Мнения: X
Момичета, аз днес съм много зле психически, май ще се реве. Яко пмс ме люшка, ще ми идва след 8 дни и ще ми разкаже играта. Офффф!

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 14:19 от Анонимен

# 205
  • Мнения: 122
Джули недей така. Има още много време до М. Стискам палци това да са симптоми на Б, а не ПМС
А дори и да не е станало което не ти пожелавал имаш вече план. Нали писа, че ще сложиш ваксината. Поне ще предприемете нещо и ще се случва нещо. Може би това те напряга допълнително.

# 206
  • Мнения: X
Хибке, аз бременни симптоми никога нямам. По това време ме хваща мен ПМС-а, по-отрано, за да ми е гадно по-дълго. Кви са тези хормони, кво е тва чудо. Може би хапченцата, които гинекологът ми изписа, добавят драматична нотка.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 14:28 от Анонимен

# 207
  • Мнения: 122
То и щитовидната оказва влияние. Какви хапченца?
Иначе и аз писах по-назад точно седмица до 10 дни почва и при мен ПМС.

# 208
  • Мнения: X
Фемикур за 3 месеца всеки ден, уж да ми регулира цикъла и да нямам зацапване преди датата. И Примолут нор 19-26 ден. Аз няколко пъти питах дали някой ги е взимал и има наблюдения, ама май никой не знае за тях. Може да са странични ефекти от Фемикур-а по-скоро.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 15:30 от Анонимен

# 209
  • София
  • Мнения: 913
Тинти, даа, имало и втори пик на естрогените точно 6-7 дни след ову, което намалява температурата и често се бърка с имплантационен спад. Абе, като цяло, сложна материя, но пък ми е много интересно да следя тези неща.

Джули, горе главата, момиче! Какви са тия пмс истории, стЕгни се! BlushHug
Нищо не се знае докато не дойде /или не/ лелката. Представи си, че точно този месец се случват хубавите неща!

Иначе да, за „бременни“ симптоми можем да говорим чак след закъснение, аз на моите им викам прогестеронови симптоми. Температурата, гърдите (този път вече ме болят по-осезаемо и от предишния месец), подуването... пълната картинка Joy
За съжаление нямам наблюдения за тези лекарства, но е възможно ако действат за регулиране на хормоналния баланс просто да реагираш различно на нивата на хормоните в момента. Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт